Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Ma ktoś może takie skoki 3600 w pełnym obciążeniu?

Odapalam Aida i procek trzyma temp ok 78 -79 stopni i nagle na sekunde (może mniej ) skok na 90 i wraca na 78. W spoczynku ok 30-40 mam, w grach typu cs:go ,wiesiek 3 ok 50-60 i trochę nie chce mi się wierzyć że w aida raz skoczyła temp na 95.(trzymając stale ok 80 stopni) , chłodzenie  antec mercury 240 z wentylami enermax tb rgb( kiespka opcja na chłodnicę, ale na r5 2600 nie było żadnych problemów i nie miał takich skoków-w idle trzymał ok 28 stopni). Wentyle czy na max/min to różnica nie wielka a skoki są cały czas. Procesor ustawiony na 4.4 1.35v( 100% stabilnie). Te skoki występują tylko pod programami obciążającymi... 

Link to post
Share on other sites

Co oni zrobili z tym B550 Pro4? Już nie mówię o kobylastym radiatorze, który zakrywa porty wyjścia, ale zaletą AB350/B450 Pro4 jest przestrzeń (odległość między kartą graficzną, a CPU) oraz dwa pełnowymiarowe wyjścia M.2. I jeszcze ten prostokątny radiator w połowie płyty...

Link to post
Share on other sites

Panowie mam pytanie podjechałem do znajomego zmienić mu chłodzenie na procesorze.(r5 3600). Zdemontowałem Cooler i widzę tonę pasty która dostała się nawet do gniazda, nóżki też proca brude w paście.. Jak to wyczyścić? Pędzelek mały mam i z alkoholów to jedynie zmywacz do paznokci i aceton kosmetyczny. Nie mogę tego tak złożyć... Tak nałożyli mu pastę w jednym salonie komputerowym. Czyścić to którymś z tych alkoholi czy jest jakiś środek który zakupię i wtedy się za to brać, a no i mam przy sobie sprężone powietrze + kompresor w garażu :D pytanie całkowicie poważne :P

Link to post
Share on other sites

Panowie mam pytanie podjechałem do znajomego zmienić mu chłodzenie na procesorze.(r5 3600). Zdemontowałem Cooler i widzę tonę pasty która dostała się nawet do gniazda, nóżki też proca brude w paście.. Jak to wyczyścić? Pędzelek mały mam i z alkoholów to jedynie zmywacz do paznokci i aceton kosmetyczny. Nie mogę tego tak złożyć... Tak nałożyli mu pastę w jednym salonie komputerowym. Czyścić to którymś z tych alkoholi czy jest jakiś środek który zakupię i wtedy się za to brać, a no i mam przy sobie sprężone powietrze + kompresor w garażu :D pytanie całkowicie poważne :P

Matko Bosko, ten salon w którym montowali tego pc to do pieca od razu. Nie pojmuje czemu tak dużo pasty nawalili... Ja bym chyba postarał się o watę albo jakiś materiał i chociażby alkohol izopropylowy albo spirytus i starał się z gniazda zebrać tą pastę. Procesor delikatnie przeczyścisz. Ciekawe jaka to pasta była nałożona.

Edytowane przez EvenQ
Link to post
Share on other sites

Pasty było tyle że jak unioslem chłodzenie to skapywała ale dobrej jakości bo nie wyschła:D Procek wyczyszczony igła, a socket przetarty kołeczkami z acetonem a robotę zrobił kompresor(bardzooo mocny prawdopodobnie po jakimś OC :D) socket się świeci jak nowy, ale zostawiam to na noc w razie co niech odparuję.

 

Co do pasty ciężko powiedzieć ale wygląda to tak jakby była wyciśniętą z jakiegoś woreczka albo łyżeczka od herbaty nałożona :P

Edytowane przez kozak245
Link to post
Share on other sites

Hej,

Jak myślicie - AMD poszybuje z cenami w górę przy zen 3? Mi się wydaje, ze może być to realne i zamiast $199 wycenia na $249 takiego 4600 bo przegonią intela, podobny trend można zauważyć w płytach głównych, AMD staje się powoli „premium”.

 

Miałem poczekać na 4xxx żeby zamienić swojego 2600 na 3600, ale kurczę coś mnie podkusiło i sprzedałem swojego za £105 i kupiłem nowego £139 co według mnie jest dobra cena, ale czy to odpowiedni czas na taki zakup? A, i bez hejtu - różnica może i jest minimalna, ale 3xxx lepiej sie boostuje, jakos nie chce mi się bawić w podkręcanie..

 

A tak swoją droga to fajnie, ze B450 będą miały support dla 4000, ale ciekawe co z płytami, które maja mały BIOS? Ja mam msi b450 pro vdh plus bez maxa i support już nawet nie daje agesy 1.0.0.5:

 

Regarding your concern, sorry to say we don't have plan to update Ageas 1.0.0.5 code for this MB currently. You can pay attention on BIOS release information at MSI website. Thanks!

 

A co tu mówić o 4xxx, które bądź co bądź będzie potrzebowało nowej AGESY

Edytowane przez uberas
Link to post
Share on other sites

IPA + szczoteczka do zębów, najlepiej soniczna z trybem low-power/low-rpm. Jak oni to zrobili? Tyle lat i nigdy na oczy nie widziałem pasty w sockecie, poza zdjęciami z neta! A sam kiedyś lubiłem walnąć pasty jak Gesslerowa besos. 

 

@uberas, płyty, które mają mały bios 128Mbit/12MB raczej zostaną olane/pominięte LUB bardziej prawdopodobne jest to, że zostanie wydany bios, który porzuca obsługę wszystkich procesorów, poza serią 4000.

 

MSI dało pupy z tymi kościami na waniliowych płytach. :/ 

Ale i tak lepiej mieć taki problem niż smierdzące korpo-lenie z ASUS'a, którzy nie wiedzą co zrobić z flagowym produktem, który był najdroższy ze wszystkich pod AM4.  %-)  %-)

Link to post
Share on other sites

Jeżeli wydadzą biosy pod zen3 to będą z Agesami... temat jednak leży po stronie producentów. Nie chce czarno-malować...  sam siedzę na "zwykłym" B450 od MSI ale  jak znam politykę MSI to imo bardziej jak prawdopodobne, że wydadzą biosy tylko do "maxów", zasłaniając się gó**o-argumentem o wielkości eprom w zwykłych b450.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli wydadzą biosy pod zen3 to będą z Agesami... temat jednak leży po stronie producentów. Nie chce czarno-malować...  sam siedzę na "zwykłym" B450 od MSI ale  jak znam politykę MSI to imo bardziej jak prawdopodobne, że wydadzą biosy tylko do "maxów", zasłaniając się gó**o-argumentem o wielkości eprom w zwykłych b450.

Tego się właśnie obawiam i myśle nad jakimś b550 może..

Link to post
Share on other sites

@up poczekamy zobaczymy, jeśli dobrze zrozumiałem to masz już teraz 3600 + b450 pro vdh plus? wiec nigdzie Ci się nie śpieszy.

 

A jak przyjdzie czas na zen3 to już będzie po podatku od nowości za b550 a i wiadomo już będzie który b450 też wystarczy.

bo tak na dobrą sprawę  w pozostałe "ficzery" z b550 jak PCI-E 4.0 to nie ma się co wczuwać.

Link to post
Share on other sites

@up poczekamy zobaczymy, jeśli dobrze zrozumiałem to masz już teraz 3600 + b450 pro vdh plus? wiec nigdzie Ci się nie śpieszy.

 

A jak przyjdzie czas na zen3 to już będzie po podatku od nowości za b550 a i wiadomo już będzie który b450 też wystarczy.

bo tak na dobrą sprawę  w pozostałe "ficzery" z b550 jak PCI-E 4.0 to nie ma się co wczuwać.

Właśnie tak jest, ale nadal zastanawiam się nad zwrotem i przeczekaniem do premiery na jakimś athlonie czy coś w tym stylu
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...