Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jako, że wychowałem się na obrzeżach cywilizacji (mazury) pani w klasie 1-3 kazała mi pisać prawą ręką. Jeszcze w 4-5 klasie obniżali mi oceny za pisanie lewą ręką, z geografii, historii, polskiego. Później siostra moja starsza skończyła licencjat z pedagogiki, odwiedziła szkołę i się skończyło. Niestety okazało się, że jest też dysleksja, dysgrafia i dysortografia. Z leworęczności się cieszę z reszta walczę cały czas.

Ręka umazana długopisem to znak rozpoznawczy mańkutów :D

Mnie na początku było trudno było podwójny klik myszką a nauczyciel informatyki z podstawówki nie umiał tego zrozumieć. Teraz bez problemów operuje myszką i lewą i prawą ręką :)

U mnie trzeba było pisać piórem do chyba 5 klasy. Cały czas pisze piórem w biurze (jak trzeba pisać ręcznie). Na studiach miałem śmieszną akcje z piórem. Napisałem pierwsze koło u swojego przyszłego promotora piórem. Jak czytał oceny na wykładzie to kiedy doszedł do mnie zapytał czy ja pisałem piórem, mówię, że tak, na co on, widzę że mam do czynienia z człowiekiem wysokiej kultury, nic pan nie umie, 2.

 

Myszka tylko prawą, z okazji, że grałem na granicy esportu w ut 99 (granicy bo wtedy esport nie istniał więc tylko można było w clanbace i początkowych podrygach esl pograć bardziej zorganizowanie) to chyba nie miałem z tego powodu dużego handicapu.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

A to było normalne pióro czy pióro kulkowe? Bo mnie kazali pisać piórem kulkowym. Dostawało mi się za brzydki charakter pisma w podstawówce ;) 


************

A co myślicie Panowie o tym? [wiem, że to stare, z 2019]

 

https://twitter.com/szatko80/status/1153173486032031744

Link to post
Share on other sites

Też jestem i też to były te czasy, że rodzice i nauczyciele patrzyli z przekąsem zaniepokojeni tą leworęcznością. Nadzieja pojawiła się kiedy złamałem lewą rękę i myśleli, że może zacznę pisać prawą. Po zdjęciu gipsu szybko prysła. Podobnie było z daltonizmem. W podstawówce był taki test z kolorowymi kropkami, na których ktoś kto dobrze widzi kolory rozpoznaje cyfry. Ja nic nie rozpoznałem i wezwali matkę do szkoły hehe. Niezły ciemnogród był.

Link to post
Share on other sites

 

 

pani w klasie 1-3 kazała mi pisać prawą ręką. Jeszcze w 4-5 klasie obniżali mi oceny za pisanie lewą ręką, z geografii, historii, polskiego. Później siostra moja starsza skończyła licencjat z pedagogiki, odwiedziła szkołę i się skończyło.

 

what? piszesz serio?  obniżali Ci oceny tylko przez to że pisałeś lewą?  no średniowiecze... 

To się okazuje ze jak na te ~8% w populacji to tutaj na forum coś dużo tych leworęcznych.

 

Całe szczęście, że w końcu dotarło do pustych bań iż, to zupełnie normalne.

Chociaż jak znam życie to w prowincjonalnych szkołach gdzie pracują dalej nauczyciele który powinni już dawno odejść na emeryturę to dalej krzywe spojrzenia są na porządku dziennym.

 

Btw. ostatnie badania ponoć wskazują iż, za prawo - czy leworęczność odpowiada rdzeń kręgowy a nie mózg jak sądzono dotychczas. 

 

 

 

Ja nic nie rozpoznałem i wezwali matkę do szkoły hehe. Niezły ciemnogród był.

 

a Powiedz jak to jest z tym daltonizmem, bo rozumiem że są różne stopnie? nie rozpoznajesz konkretnych kolorów? i wtedy co zamiast nich? szary? Nigdy się w to nie wgłębiałem, aż wstyd że taki ignorant ze mnie.

Link to post
Share on other sites

To się okazuje ze jak na te ~8% w populacji to tutaj na forum coś dużo tych leworęcznych.

 

Ja spojrzysz nieco szerzej na forum to jednak tak spore zbiorowisko użytkowników wcale nie będzie mocno odbiegać od tych 8%.

Link to post
Share on other sites

Na forum jest 173566 użytkowników, z czego aktywnych w tym momencie około 2200, można sobie policzyć ile osób mogłoby się wypowiedzieć.

Ja po prostu uważam, że nie ma nas tu znacząco więcej niż by to wynikało z badań statystycznych. Temat jest nieco chwytliwy, bo nieszablonowy ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

a Powiedz jak to jest z tym daltonizmem, bo rozumiem że są różne stopnie? nie rozpoznajesz konkretnych kolorów? i wtedy co zamiast nich? szary? Nigdy się w to nie wgłębiałem, aż wstyd że taki ignorant ze mnie.

 

Nie jest źle, na światłach wystarczy pamiętać, że od góry jest czerwony, a na dole zielony. Żartuje. Podstawowe barwy widzisz, jest problem z jakimiś odcieniami.

Link to post
Share on other sites

no i brawo... żaden z Ciebie Daltonista, zdał Pan.


Ja kiedyś też jakiegoś tam motylka zasranego nie mogłem zauważyć na badaniach medycyny pracy (kierowca), jakieś okulary dawali jak te pierwsze badziewiaste "3D" zielono czerwone... ale lekarz machnął ręką i powiedział że sam to słabo widzi. 


btw. Kto jeszcze ma problemy z oczytaniem tych liczb? przyznawać się, linijką po łapskach nikt za to bił nie będzie - obiecuję. Ja początkowo miałem lekkie problemy z : drugi rząd, druga od lewej. takie po ciulu jak dla mnie wyraźne.

Link to post
Share on other sites

Ja widzę coś takiego:

 

 

6 10 57 29

5 2 7 42

 

Pamiętam ze szkoły jak strzykawa postanowiła nam zrobić test czytania tablicy z literkami czy mamy wadę wzroku. Mialam wtedy -3 i -2 dioptrii,ale kazała mi zdjąć okulary i czytać. Wybuchnęłam jej śmiechem :D Największą literę przeczytałam i to było na tyle :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...