Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach Intel


Recommended Posts

3 godziny temu, MariuszB35PL napisał:

Ja zrobiłem taką przesiadkę z ryzena 3600 (miałem swoje powody ;) ) i kupiłem płytę Z490 + i5 10400f ram mi został z poprzedniego sprzętu Patriot Viper Steel 3733Mhz Cl17 i powiem Ci że przyrost nawet jest w porównaniu do ryzena na + w większości gier jakie gram (simracing) ale np w takim Cyberpunk to jest ogromna różnica do tego co było na ryzenie.

Ciekawa zamiana, bo jednak R5 3600 jest mocniejszy.

3 godziny temu, MariuszB35PL napisał:

Ramy polecam Vipery 3733mhz bo kupisz je za około 350 zł, cena na taką szybkość jest sztosik .

Na razie zamówiłem sprzęt i też Patrioty, ale 3600 MHz, niestety wychodzi na to, że przed świętami mogę o nich pomarzyć. Zamówiłem i zbywali mnie cały czas, że spokojnie dojdzie przed świętami. Na razie okazuje się, że niestety nawet zamówienia nie wysłali. Jestem wkurzony, bo jestem bez kasy i bez sprzętu przed świętami.

Link to post
Share on other sites
43 minuty temu, Pawel7 napisał:
Ciekawa zamiana, bo jednak R5 3600 jest mocniejszy.

Wiesz akurat mam porównanie bezpośrednio po takiej zmianie i z ramem na 3733 to Intel jest wydajniejszy w każdej grze, baa nawet z ramem 3200 MHz Intel praktycznie w każdej grze jest wydajniejszy. Intel 10400f jest mniej wydajny na płycie b460 jak ma ram zablokowany na 2666mhz. Ja kupiłem płytę z490 z myślą o potencjalnej rozbudowie na serię 11 w przyszłym roku. Generalnie miałem swoje powody do takiej zmiany i jestem więcej niż zadowolony. Półtora roku z Ryzenem wystarczy. 3600 jest lepszy w programach ale mi komp służy głównie do rozrywki , simracing i tu Intel lepiej się sprawuje.

Edytowane przez MariuszB35PL
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

No teraz intel 10400f to lepszy wybór jeśli liczyć perf/$ niż r5 3600. Z płytą Z to bym nie przesadzał, bo to tak naprawdę wywalanie 300zł w wielkiej liczbie przypadków - gdyby karty były dostępne tak jak powinny lepiej wziąć trochę lepszą kartę, bo to różnica między 3060s a 3070 etc, a wcześniej to 2060s a 2070s. A to, że ty patrzysz na racing itp to procki są tam b. ważne, no i nie wiem czy te ścigałki mają pełne wsparcie dx12. DX12 niweluje w sporej części nakład z 1 rdzenia i rozkłada je na większość dostępnych, ale generalnie gpu dużo łatwiej obciążyć w 100% niż cpu.

 

Ale ogólnie 3600 to główny motor dlaczego 10400 ma HT i ogólnie 10gen robi równie dobrą robotę a w niższej cenie niż najnowszy Ryzen.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, dragzor napisał:

Ale ogólnie 3600 to główny motor dlaczego 10400 ma HT i ogólnie 10gen robi równie dobrą robotę a w niższej cenie niż najnowszy Ryzen.

Weź chłopie albo pisz tak, żeby to się dało zrozumieć, albo nie pisz wcale.

Link to post
Share on other sites
22 godziny temu, MariuszB35PL napisał:

Wiesz akurat mam porównanie bezpośrednio po takiej zmianie i z ramem na 3733 to Intel jest wydajniejszy w każdej grze, baa nawet z ramem 3200 MHz Intel praktycznie w każdej grze jest wydajniejszy.

Jest i kolejny rozbitek, który porzucił okręt Ryzenowski :D Sam czekam aż ludzie będą wymieniać procesory na 11 generację i sobie kupię od kogoś używanego 10600K.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Panowie,wychodzi po nowym roku następca i9 10900k :) ? Będę składał komputer w okolicach marca (urodziny) i tak wstępnie na spokojnie już sobie patrze co i jak ;p Zawsze miałem procki Intela,teraz również rozważam AMD :) Myślałem nad Ryzen 9 5900x który jest praktycznie na równi z 10900k w jednych tytułach wypada gorzej w innych lepiej :) Na końcu mam w głowię 5950x no ale to już cena dużo wyższa :) Dlatego pytam czy może coś ciekawego wyjdzie do marca/kwietnia :)

Link to post
Share on other sites
32 minuty temu, Pawel7 napisał:

Procesor masz jeszcze dosyć mocny, ja bym na twoim miejscu zaczekał do marca/kwietnia, żeby zobaczyć co zaprezentuje Intel w 11 generacji.

Tak zrobię i tak muszę czekać do marca bo raz że obecnie nie ma dostępnych kart 3080/3090 a liczę na to że do tego czasu wszystko wróci do normy a dwa ma też być premiera 3080Ti więc być może będzie to zloty środek po między 3080 a 3090 :D No i zobaczymy co pokaże 11 generacja intela :) Przyznam szczerze że tak teraz sobie pooglądałem porównanie w grach 10900k vs 5950x to wypadają praktycznie tak samo a i9 kosztuje ~2400 vs ~4300 więc różnica w cenie duuuuża a różnica w wydajności dosłownie minimalna ...

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
9 minut temu, Szy3ki napisał:

w grach 10900k vs 5950x

 

 

Wystarczy dobrze przydusić cpu i różnice sa widoczne.

 

9 minut temu, Szy3ki napisał:

No i zobaczymy co pokaże 11 generacja intela

 

Sie ludziska zdziwią jak w multi 8 rdzeni intela klepie 10.

Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites

Na Twoim miejscu bym spokojnie poczekał, i nie wiem czy w ogóle bym ominął premiery zen3 i 11gen. Procek masz dobry, GPU jak będzie nowe, odpalisz RT - czy ogarniesz nowe gierki, które siedzą na GPU na tyle mocno, że procek i tak schodzi na dalszy plan. Dla parę fps na pewno chcesz wydać te ~4k?

 

 

Link to post
Share on other sites
25 minut temu, dragzor napisał:

Dla parę fps na pewno chcesz wydać te ~4k?

Dobre pytanie,zobaczymy co będzie do marca tak naprawdę,jeszcze sporo czasu :D Może zrobię skalpa i zobaczymy jakie OC wyjdzie na mojej sztuce :D Dorzucę 3080/Ti i może styknie :D

Link to post
Share on other sites

8 watków intela,jeszcze 4 lat temu chciał za niego 1300zł
Niestety pc do biura na tym i tak nie zbudujesz bo nie ma iGPU
Z drugiej strony jak masz jakiegoś starego trupka na fx4100 czy i5 2400 z jakimkolwiek gpu to nie opłaca pchać się w stare graty tylko praktycznie za parę złotych masz całkiem wydajny pc oferujący wszystkie dobrodziejstwa nowej platformy jak np obsługę dyskòw nvme.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...