Skocz do zawartości

Sprzęt komputerowy, na którym się zawiedliśmy.


Recommended Posts

Poprzednia seria AMD Sempron2800+(grzał się piekielnie i resetował kompa) i Athlon X2 5200 (65nm, gorzej trafić nie można :/ już wolałem wyższe TDP i 90nm niż tę pokiereszowaną przez los architekturę) ... szrot jakich mało :/ ... Po zmianie na Athlona II x4 nagle zrobiło się wydajnie, cicho i chłodno :)

 

NVIDIA Geeforce FX 5700 ... niestety albo całe szczęście się spaliła, dzięki temu mogłem się zwrócić do produktów ATI :)

Link to post
Share on other sites

Abit AX78 - jedna wielka grzałka, producent płyty naprawdę pożałował miedzi, stąd chipset z sekcją zasilania grzały się jak wściekłe, ( i to bez OC) z każdym rokiem użytkowania nabierała temperatur, po zmianie CPU z TDP 95W na mocniejszy z TDP 125W sekcja zasilania dochodziła do 89'C, pod obciążeniem nie dało się jej dotknąć, ciekawe ile stopni by wynosiło przy 140W procesorze (pewnie ze 100'C+), w rezultacie po miesiącu użytkowania większość kondensatorów spuchło...

Zrozumiawszy sytuację zmodernizowałem chłodzenie dodając: Scythe Mugen 2 na CPU, 2x 40mm FAN na czipset z sekcją oraz 4x 120mm FAN na obudowę, po takich zabiegach dopiero udało mi się ją doprowadzić do akceptowalnych temperatur w granicach 50-60'C. :P, poszła na allegro jako uszkodzona za 36 zł.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Mój pierwszy post , więc witam wszystkich

 

Sorry Panowie, ale jak czytam o głośnikach tracera , płytach ecs czy grafice palita to trochę się dziwię . CCC czyli cena czyni cuda i nie spodziewajcie się dobrej jakości po firmach , które robią tanią masę . Swoją drogą, to czytając wątek jakoś nic się nie powtarza . Komputery to masa i wasz problem to niestety te 0.01 procenta.

 

By nie było nie na temat :

 

Sprawy świeże:

 

Płyta Intel DH61AG - 1 padła po 3 dniach , a dwie kolejne DOA .(raczej szok bo Intel daje radę , przez 20 lat nie widziałem uwalonego proca , płyty to foxconn więc ...)

Pamięci kingston ddr3 (value) - 1 na 10 zawsze trafiona . Choć ostatnio 14 szt. i wszystko fuka. (choć trzba przyznać że serwis dobry, czyli kasa od razu)

Płyty Gigabyte H55N-USB3 (mini-itx) - 2 od klienta i moja prywatna już 2 razy . Sekcja zasilania najprawdopodobniej (nie chcą się przyznać he he) . Ale mają ciężki żywot ;) . Czekamy na następne :)

Dysk Adata SSD S596 32GB , nówka i już problemy . Kiedyś RAM ADAT-y DOA.

Dyski WD 2,5 cala , zdaje się scorpio blue jakieś tam , cała partia 100GB (było chyba tego z 6-8 szt) uwalona na dzień dobry ....

 

Ze starszych :

 

Karta miro sd12 1MB - bardzo słaba wydajność. Za tą cenę porażka

Cyrix 486 DX40Mhz podkręcony na 50Mhz dostawał ostre bęcki od 486 DX33 Intela.

Pamiętny bug Pentium 60

Padające płyty SOYO

Aha no i Atari 800xl albo raczej magnetofon bez turbo , jak wszedłeś do pokoju i mocniej tupnąłeś przy kompie to od razu self-test ;). Po latach dowiedziałem się, że to w Polandzie słaby prąd był....

 

Można by mnożyć, ale jak ktoś da bezawaryjność na poziomie 90 % to biorę w ciemno (czytaj : jak zepsuje się 1 na 10 komponentów w czasie trwania gwarancji czyli najczęściej 36 miesięcy to jest ok ).

 

Osobna nagroda dla laptopów HP (wymieniłem chyba wszystko co się dało wymienić w nx6110) i notorycznie padające DVD w lapkach Compaq-a (jak przyjechał kurier to powiedział że dziennie odbiera po kilka).

 

 

Edytowane przez tramall
Link to post
Share on other sites

ASUS Striker Extreme

Niby super płyta do podkręcania ale miałem z nią straszne problemy.

Najpierw padła (nie z mojej winy) - naprawa na gwarancji

Potem były problemy z OC

Ostatnio padła doszczętnie po gwarancji. Założyłem starszą płytkę z serii WS Professional i wszystko chodzi jak ta lala

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Płyta główna:

M4A88TD-V EVO/USB3- podczas użytkowanai systemu dziwne przycięcia na niej występowały.

 

Asus P8Z68-V/GEN3- od momentu gdy ją włożyłem do komputera zaczęło występować losowe, samoczynne uruchamianie komputrera. Włączał się czasem kiedy miał na to ochote..

 

Myszka:

Intelli Mouse Explorer 3.0 - Przycisk pod palcem wskazującym zaczął siędublować i triplować. :) (jedno naciśnięcie, powodowało kilka w jednym momencie)

Intelli Mouse Explorer 4.0 - podobnie jak wyzej tyle tylko, ze wystapil ten problem po paru miesiadach od zakupu.

 

Obudowa:

SilentiumPC Regnum L50 - obudowa wykonana jak ruska tandeta, nierówna, nie do końca pasująca ze sobą, śrubki to chyba z innego modelu dostałem i pare innych wad.

Edytowane przez Zingeer
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Historie z asusem są po prostu komiczne.

 

ASUS EN8800Ultra ROG - Kupiona była nowa, jak się okazało, trafiła mi się sztuka bez nałożonej pasty termoprzewodzącej. No spoko, to się nałożyło. Po dwóch latach minęła mi gwarancja sklepowa, a zaczęły się dziać dziwne rzeczy z kartą (Wyłączanie obrazu, Freeze'y itd. wiadomo trochę przeżyła ma prawo). Ale kontakt z supportem to była po prostu żenada, wysłałem jakieś 20-30 maili, otrzymałem tylko Auto-Response i jedynie od amerykańskiego supportu. W końcu dopiero jak kupiłem nową kartę, ktoś się odezwał, twierdząc, że mieli błąd w bazie i przepraszali, a karty nie przyjmą na gwarancję, bo sam pastę nałożyłem (Głupi byłem, że im o tym napisałem, no ale nieważne).

 

ASUS F3SV (Laptop) - Kupiony jeszcze w trakcie posiadania w/w karty, czyli w sumie jeszcze nie byłem, aż tak zrażony do tej firmy. Laptop stał w sumie głównie w jednym miejscu, mało się przemieszczał, był mało używany. Pierwsze co to pęknięcie, początkowo tylko jedno, no ale już się gwarancja poszła j****ć bo niby z mojej winy. No trudno laptop działał, to najważniejsze, może się nie zepsuje. Potem drugie pęknięcie, powstało jak w/w karta się zepsuła, a że lapek miał geforce'a 8600M to coś tam można było pograć, po miesiącu drugie pęknięcie, oczywiście pod "WASD". Może kiepski plastik, spoko tak pomyślałem. Może jeszcze z pół roku potem go miałem, zaczęły klawisze wypadać od klikania, lakier się starł. Ach i chip karty graficznej wymagał reballingu, więc wy****em go w p***u.

 

Asus Sabertooth P67 B3 - Taka mała szansa dla firmy abym odzyskał do niej zaufanie. Płyta działała na tej konfiguracji, którą mam w sygnie, niestety trafił mi się walnięty model (Problemu z biosem, jakakolwiek zmiana prowadziła do BSOD, już nawet nie mówię tutaj o podkręcaniu, ale choćby wyłączeniu zintegrowanej grafiki, no i miałem problem z portami USB, co jakiś czas musiałem odpinać i wpinać sprzęty jeszcze raz), no ale tym razem była gwarancja ze sklepu to płyta poleciała, jak się później okazało, sklep jedynie wysłał ją do producenta. No mówi się trudno, to sklep to niech oni się martwią. Po 2 tygodniach wróciła, od ASUSA, gdzie wszystko byłoby pięknie, gdyby nie to, że wysłali mi sabertooth 990FX. I znów trzeba było reklamować, i znów wysyłać, ech... W sklepie zaproponowano mi zwrot kosztów, więc się zgodziłem, żeby uniknąć dodatkowych przygód.

 

Teraz dla mnie asus to kolejna firma razem z Gigabyte ( O tym to nawet już niewarto wspominać), które omijam szerokim łukiem.

Edytowane przez C r 0 w
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

ASUS HD 5770 DirectCU

W sumie to nie wiem czy bardziej zawiodłem się na karcie, czy na samym serwisie. Ale generalnie konstrukcja po dwóch miesiącach użytkowania zaczęła mi się psuć. Poszła na serwis, odesłano kartę po naprawie... ewidentnie lutowaną, nawet chłodzenie źle dokręcone. Uruchamiam PC... bez skutku. Kartę oddałem po raz drugi, znów wróciła... jeszcze bardziej polutowana. Odpalam komputer i szok... GPU-Z wskazuje wyraźnie model 5750. Kontaktuję się z ASUS'em - nawet podesłali bios, twierdząc że wystarczy wgrać i problem z głowy ... wgrałem i co... karta nie wstaje. Znowu poszła na serwis i została nawet wymieniona na nową... 5750. Żenada.

 

ASUS M4A77TD PRO

Znowu usterka, znowu serwis ASUS'a... tym razem poszła kość bios, którą panowie tradycyjnie lutowali, zamiast płytę wymienić. 2 miesiące po awarii działała, potem przestała. Tym razem gwarancji nie uwzględnili gdyż rzekomo nosiła ślady mojej ingerencji. Żenada.

Link to post
Share on other sites

Patriot G2 Series 2 x 4GB 1333MHz, DDR3 CL9 XMP Ready, 1.65V

 

W pierwszym komplecie jeden moduł nie pozwalał na uruchomienie komputera, natomiast drugi działał perfekcyjnie. Ostatecznie pamięć została odesłana do sklepu w ramach gwarancji. Drugi, wymieniony komplet również okazał się niesprawny i podobnie jak wcześniej jeden z modułów pracował bez najmniejszych problemów, natomiast drugi powodował nieustanne restarty komputera nie pozwalając nawet na wejście do BIOSu. I ten komplet odesłałem, teraz czekam na ciąg dalszy...

 

 

:/

Link to post
Share on other sites

To się wszędzie zdarza, kumpel kupił 2x2GB 1333 XMS3 od Corsaira, też jedna wadliwa (+4000 błędów w memtest), druga już jakość, ale też kilka błędów nałapała :P

 

Niedługo powinna wrócić z gwary i mam nadzieję, że już będą sprawne :D

Link to post
Share on other sites

płyta główna ASUS M3N78 PRO

 

http://image.ceneo.pl/data/products/1595145/i-asus-m3n78-pro.jpg





  • nie stabilna, problemy z czipsetem i kontrolerem sata, m. in jeden port sata powoduję błędy CRC na dysku, które prowadzą do utraty danych, np. zniknięcie partycji (potem trzeba się bawić w odzyskiwanie)
  • zawsze po wyłączeniu sprzętu, komputer muszę odciąć od zasilania, jeśli tego nie zrobię sterownik od karty graficznej pci_e x16 w systemie się nie załaduje, co dziwne zintegrowanego GeForca 8300 zawsze wykrywa . . . (uszkodzony chipset)
  • umiejscowienie portów sata i wtyki 24pin to jakaś kpina, po instalacji średniej długości karty graficznej tracimy dwa porty SATA.
  • po tych wszystkich przejściach, lekkie OC Phenoma X4 9850 z oryginalnego 2,5 GHz na @ 2,6 GHz kończy się blue screenem %-) po godzinnym graniu, pomimo markowego zasilacza OCZ z zapasem i imponującego chłodzenie cpu + 10 wentylatorów w budzie,
Link to post
Share on other sites

widzę, że nie tylko ja mam problem z asusem z seri p8z68 ( mój to p8z68-v pro ), niby wszystko ładnie w specyfikacji, ale dopłacisz drugie tyle i masz rog-a z z68, na którego nikt nie narzeka :D

myszka : Natec Gaming Mouse Genesis G77 ( wiedziałem że za 50 zł dobrej myszki się nie kupi, ale już zwykła 5 letnia optyczna z dwoma klawiszami jest od niej lepsza )

telefon : htc wildfire ( tu nawet chyba mówić nie muszę )

czasem warto dopłacić :/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...