Skocz do zawartości

Sprzęt komputerowy, na którym się zawiedliśmy.


Recommended Posts

Monitor Samsung T220HDNierównomierne podświetlenie zabija przy ciemnych scenach w grze i filmie.

Używasz go na 100% podświetlenia? Mam T220 i tylko w tym wypadku widać na dole i górze ekranu jaśniejsze punkty.

 

______

Temat powoli przeradza się w "co mi padło".

Link to post
Share on other sites

Pamiętam, że kiedyś bardzo się zawiodłem na płycie głównej Gigaszajsa, coś pod 775 z p35, pamiętam, że jak się podkręcało, to do pewnego momentu normalnie działało, a potem wywalało całkiem PC i się nie dało go włączyć przez kilka godzin(resety biosu, odłączanie/podłączanie nic nie pomagało).

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Zawiodłem się na Microsoft Comfort Optical mouse 3000 - niby 800 dpi , ale po ok 2latach intensywnego użytkowania laser traci czułość, mocno wycierają się plastiki - szczególnie gdy ma się spoconą rękę. Nie polecam myszek Microsoftu. Co irytuje to fakt iż zapłaciłem za nią ok 150 zł i jak widać cena nie idzie w parze z jakością.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

chodzi o referenty?

Najkonkretniej chodzi mi o Sapphire 4890 OC którego posiadałem później w CF.

Boje jakie toczyłem ze sterownikami do tych kart były nie do opisania.

Nowsze powodowały schizy w niektórych grach a przeinstalowanie z powrotem na starsze bez reinstalacji całego systemu graniczyło z cudem. Sprzedałem obie karty i stałem się szczęśliwym posiadaczem GTX 295. ;) Stara historia.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Ja zawiodłem się na laptopie Maxdaty, który mimo swojej sporej ceny(~3000zł) i dobrych parametrów okazał się porażką. To było już dawno bo z 4 lata temu ale pamiętam że strasznie się grzał a jak zostawiłem go na dosłownie kilka sekund na łóżku to się spalił:D jak na sprzęt z tamtych lat to miał dobre parametry bo:

Intel Celeron M coś koło 2,8 z tego co pamiętam

1gb RAMu

i jakiś Radeon też taki, który powinien dawać radę.

niestety na tym sprzęcie byłą zainstalowana Vista i osiągi po miesiącu spadły ogromnie(nie wiem z jakiej przyczyny. może się zabrudził albo z powodu instalowania gier itp.) zawiodłem się ponieważ w Mediamarkt bardzo mi go polecili:/

Link to post
Share on other sites

Ja sie zawiodłem ostatnio na mojej prawej ręce. Złamamła się szmata podczas upadku. 2 miesiące nie mogę grać ;(

 

Omg! Mam nadzieję, że Twoje życie się w tym momencie nie zakończyło klęską? ;P. 2 miesiące bez grania, to tak jakbyś był 40letnim prawiczkiem :D

 

Pozdro ;)

Link to post
Share on other sites

Ja się zawiodłem na karcie graficznej GIGABYTE GeForce 7600 GT i serwisie tej firmy. Kata zaczęła mi szwankować pod koniec gwarancji. Totalny zanik obrazu ale panowie z serwisu że jest wszystko ok. Dopiero po wysłaniu za 4 razem karty z pismem od rzecznika praw konsumenta naprawili ją ale nie na długo bo zaraz ja się skończyła gwarancja to padła zupełnie.

Link to post
Share on other sites

Ja zawiodłem się na:

- dysku Samsunga 80 gb, padł po 2 tygodniach ale został naprawiony i chodził 6 lat i dalej działa.

- myszce a4-tech x750 ( chyba jakoś tak ) badziewna mysz, słaba precyzja, źle mi się na niej grało aż pewnego razu tak się zirytowałem, że skończyła na zderzeniu ze ścianą ;D

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Klawiatura Omega Cassiopeia, podświetlane klawisze, multimedialne dodatki. Badziew jakich mało. Piszę na niej tylko dlatego że umiem pisać bez patrzenia na nią. Żaden klawisz nie jest czytelny opócz F5-F10. Reszta masakra. Czas zmienić.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

OCZ VERTEX 2 25nm - przy przejściu na 25nm OCZ dał du*y i dyski, które wypuścili są o 5 GB mniejsze i mają 2 razy wolniejszą prędkość zapisu. Jeden z nich oddałem na gwarę i nie wiadomo czy dystrybutor w wawie to wymieni. Drugi - musiałbym wysłać na własny koszt do holandi - ponoć opłata za kuriera to połowa wartości tego dysku :/

Link to post
Share on other sites

Zasilacz Enermax ATX 12V (EG385AX-VHB(G) SFMA 380W pociągnięty „złotą” farbką szajs, który już na oko nie wzbudzał mojego zaufania – jednak w sklepie w którym zazwyczaj kupuję sprzęt zapewniano mnie że będzie ok. Nie był – sfajczył mi komputer. Nie byłem pewien bo sprzęt miał kłopoty już wcześniej – dopiero po ponad roku musiałem wymienić zasilacz w jednym ze starych komputerów a tylko „złota pała” była pod ręką. Wtedy upewniłem się że to całkowicie niestabilna praca zasilacza była powodem zniszczenia mojego P4, na szczęście tym razem obyło się bez grilla z MoBo ;)

 

Była jeszcze drukarka HP DeskJet 5440 na której nijak nie mogłem ustawić sensownej wielkości wydruków (1:1) nie zależnie od ustawień druku i programów stery od tej drukarki zdawały się wszystko interpretować po swojemu.

 

Najbardziej zawiodłem się na serwisie firmy LG to było już całe lata temu, odesłałem napęd DVDRW z błędami odczytu - miał jakoś 6msc eksploatacji, błędy wystąpiły podczas nieudanej próby instalacji Debiana, oczywiście sprawdziłem go też pod windows i wyszły fatalne wyniki, serwis odpisał że napęd „nie był przewidziany do pracy z systemami innymi niż windows” i na tym skończyła się dyskusja. Miejski Rzecznik Praw Konsumenta objaśnił mi że mogą wystąpić z interwencją tylko do sklepu nie zaś do producenta. Odpuściłem bo do sklepu nic nie miałem ale od tamtej pory w miarę możliwości unikam jak ognia wszystkiego co pochodzi od LG.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Gość JackHammer

Gamepad Trust Gamepad GM-1520 ponieważ jest bardzo nieporęczny i kiepsko się w dłoni trzyma. Naprawde trzeba trochę czasu by sie do niego przyzwyczaić. I za duży dla małych dłoni i niewygodny dla dużych dłoni.

 

I może to dawno było już ale może ktoś na allegro zechce kupić ten szrot! Seagate Barracuda Ultra 7200.12 dopiero czwarta sztuka jest dobra a poprzednie 3 to w ciągu 3 miesięcy :/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...