Skocz do zawartości

Sprzęt komputerowy, na którym się zawiedliśmy.


Recommended Posts

  • 4 tygodnie później...

Moja obecna mb - msi p35 neo3 - beznadziejne sterowniki, bo hardware'owo nie najgorzej,

2 nagrywarki dvd lite-on (obie nowsze modele, miałem starsze modele i działały świetnie),

nagrywarka dvd lg nie pamiętam modelu bo wyrzuciłem (rocznik 2009), model popularny z powodu awarii - braku odczytu płyt cd (dvd działały dobrze),

nagrywarka sony dw-q28a - mało eksploatowana, po jakimś czasie zaczęła grymasić (nagrywa i nie może odczytać, lg da radę odczytać),

wentylator akasa amber (jest cichy ale słychać jakby coś wpadło do łożyska),

wentylator quoltec na łożyskach kulkowych - jw tylko dużo głośniej (sprzedawca mówił że świetny wentyl, trwały bo na kulkowych łożyskach) zaczął być słyszalny po pół roku

grafa leadtek 8800gt 512 MB (referent) - beznadziejne chłodzenie, beznadziejne oc,

monitor hyundai v773 - niewiele po upływie gwarancji zaczął sprawiać problemy,

chłodzenie procesora coolermaster, nie pamiętam modelu ale był podobny do boxa, miał miedziany rdzeń - nie podołał pd 820

proc intel pentium d820 - niska wydajność, duży pobór prądu, słabe oc; jakbym się nie śpieszył z kompem to miałbym jakieś c2d albo ax2,

tagan 430W - padł, wylane kondensatory,

bardzo dawno temu zawiodłem się na grafie s3trio64v2 1 MB - nie poszło GTA 2:DDD

coś jeszcze pewnie będzie ale nie pamiętam.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Nie tak dawno kupiona płytka Asusa P8P67 Pro...

Wygięła się jak łuk po założeniu radiatora Scythe Ninja 2 Rev b.

Laminat tej płytki ma grubość papieru...

Brak słów.

Płytka oddana, radiator został.

Dodam że to już czwarta płytka Asusa w mojej historii którą kupiłem wadliwą.

Niegdyś M2N32-SLI PREMIUM - po resecie nie widziała dysku twardego ( od nowości ) Reklamowana 5 razy w serwisie zewnętrznym Asusa. W końcu wywalczyłem zwrot pieniędzy.

M4A79XTD-EVO - Skaczące napięcia procesora, piski, wieszanie się, resety... Wymiana za dopłatą na M4A89GTD PRO/USB3 i jest Ok

Reasumując... Asus się popsuł... Żenada...

Link to post
Share on other sites

Na 99% zwyczajnie za mocno dokręciłeś śruby mocujące radiator... Jeśli zaś o mnie chodzi, to na wstępie drobny fleszbek i pamiętny Geforce z serii FX, a konkretniej model 5700 od Leadtek/Winfast z 128mb pamięci na pokładzie. Kupiłem zachęcony obsługą nowego wówczas środowiska Dx9, dałem kupę pieniędzy i co wyszło? W Dx8 i starszych dostawała po du**e od poprzedników (GF4Ti), zaś w przypadku bibliotek oznaczonych cyferką "9" zupełnie nie dawała rady i mogłem sobie co najwyżej slajdy pooglądać. Z ostatnich zakupów to R5770 CuCore od Asusa, ze względu na niemiłosiernie głośny system chłodzenia (w stresie) i właściwie brak możliwości O/C.

Link to post
Share on other sites

*Asus K70IO-dwa czy trzy razy lądował na gwarancji.

*Creative X-Fi surround 5.1 USB-beznadziejna, po miesiącu sprzedałem za 1/3 pierwotnej ceny.

*Logitech MX 5500 Revolution-a dokładni myszka, po niecałym roku rzadkiego używania zaczęła się rozłączać i gubić oraz boczna gumka antypoślizgowa wytarła się. No ale panowie z serwisu wszystko naprawili w ramach gwarancji :)

*Troszkę z innej beczki (ale teraz mnie to boli :) ) niedawno zakupiłem fantazyjny żyrandol, był bardzo drogi, złożenie go zajęło mi prawie dwie godziny gdyż przyszedł w częściach-duuuuużo części, no i co? dwie "odnogi" nie działają :):P:D więc musiałem go rozmontować i odesłać do sklepu (mongoł ze mnie, że nie sprawdziłem przed montażem) teraz czekam na nowy.

Wybaczcie ten ostatni wpis ale jestem zrozpaczony...

Link to post
Share on other sites

Nigdy więcej seagate. Miałem 7200.11 Padł dzisiaj, pecet z tym dyskiem się zawiesza, albo na starszym kompie podczas ładowania windy reset. Dysk R.I.P wystarczy tylko próba odczytu i zwiecha. K*rwa moje dane.

 

Wysyłam na gwarę, akurat kończy się 3-letnia. Obym dostał za niego kasę.

 

Dane były bezcenne. Wszystko co miałem było na tym dysku ze względu na RAID 0, ale jak widać chyba RAID jest bardziej niezawodne i szybsze niż jeden dysk. Teraz zostałem właśnie z niczym.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

mówiliście coś o zawodzeniu się? :) rok może dwa użytkowania Razer'a Mamba'y cena: 500 zł za mysz... myślę sobie że będzie super trwała zaje***ta itd.. ni wała :<

 

Te ferie zimowe. komp dalej odpalony jak zwykle. próbuję ruszyć kursorem... nic! cisza!!! coś do du*y się trzyma... Gorzej niż zwykle... :] podnoszę żeby zobaczyć co się stało może coś wpadło pod nią? :) i co?! bateria napęczniała... na allegro nie ma żadnej a ze strony producenta po przeliczeniu z euro na PLN'y wyszło mi ... ... ... dum dum dum dum! 150 zł !!! !!! !!! >.<

Zaraz zobaczę czy mam jeszcze gwarancję i ew. odeślę...

Bo co to ma znaczyć że mysz sobie leży podłączona nie używana 2 tygodnie i bateria pęcznieje?! :D

Link to post
Share on other sites

Nie powinniście wymieniać tu rzeczy które się zepsuły bo to może się zdarzyć nawet najlepszym, chodzi o rzeczy które działają ale nie tak jak powinny. Ja zawiodłem się na myszce gigabyte m800x jakość jej wykonania jest słaba i mimo kosmicznego wyglądu nie jest wygodna a laser mimo czułości potrafi poszaleć od najmniejszych zabrudzeń podkładki. Wielkim niewypale okazał sie monitor smsunga 22'' maił bardzo wyraźne podświetlenie u góry i na dole także rozpraszało jak się film oglądało albo grało. Bardzo rozczarowałem się na karcie xonar dg która ma nie dopracowane sterowniki, muli i zawiesza gry. Ale największy niewypał to chłodzenie wodne thermatake rocket taka lipa na maksa pul godziny po odpaleniu koma jest ok ale jak się chłodnica nagrzała latem to tylko wsadzenie jej do wiadra z woda pomagalo i co godzina wodę we wiadrze wymieniam i gram no parodia.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Obudowa NZXT Tempest:

Droga i badziewnie wykonana. Dwa górne wentyle padły po paru miesiącach, przednie gniazda usb zrywają połączenie, montaż napędów 5,25 woła o pomstę od nieba (wibracja DVD-rom), przedni zdejmowany panel z odzyskowego plastyku. (łatwo urwać zaczepy)

 

Monitor Samsung T220HD

Nierównomierne podświetlenie zabija przy ciemnych scenach w grze i filmie.

Link to post
Share on other sites

Płyta główna Soltek SL-86SPE-L: problemy z wykryciem sprzętu pod SATA i ATA. Firma padła, a sterów poza tymi z płyty też nie uświadczyłem.

 

Karta graficzna: gf 5600xt renomowanej firmy ST Lab - do tej pory czuć WD 40 po bezskutecznej renowacji wiatraka - zalecenie serwisu ;)

Link to post
Share on other sites

Co do myszki Gigabyte MX8000 to moge to samo powiedziec o laserze jednak zdarza sie to bardzo rzadko.Mi jakosc wykonania wystarcza i jest dobra.Nie rozumiem jaki mozna miec problem to j.w..Przeciez to zwykla myszka, a nie spasowanie plastikow w samochodzie.

Link to post
Share on other sites

Pracuję w serwisie i ostatnio kilka rzeczy sprawiło mi trudności.

-AMD Athlon X2 6000+ 3.1GHz 65nm Brisbane. Niestety każdy egzemplarz jaki spotkałem ma problem z czujnikiem temperatury i prawie każda płyta źle odczytuje jego parametry zawyżając odczyty dość mocno (75'C a nawet 90'C po czym zwis). Nawet założenie Mugena II (około 1kg ) nie rozwiązuje problemu przegrzewania się tego procesora. Tylko niektóre płyty prawidłowo odczytują temperatury i nie robią z nimi problemów ale żadne od Gigabyte.

 

- Seagate 7200.11 - niestety wadliwa seria nic dodać nic ująć. Mimo aktualizacji firmware dyski samoistnie 'cykają' co też może denerwować. Nigdy więcej nic od tej firmy.

- Płyty główne Gigabyte seria K8 na nforce. Problem z przegrzewaniem się chipsetu. Niemal 100% awaryjność po kilku latach.

- Płyty Asrock seria P4I65g. Kondensatory i uszkodzenia sekcji zasilania to częsty przypadek. Niemal 100% awarii.

- Drukarki HP i kombajny. Beznadziejne oprogramowanie, ubrudzone styki oryginalnych atramentów uniemożliwiają poprawną instalację.

- Notebook Asus seria F5V - na kilka sztuk wszystkie lubią się wieszać podczas pracy na baterii. Nie wolno instalować sterownika ATK100 pod XP aby się nie wieszał. Po 3 latach jeden wyświetla artefakty w trybie graficznym i się wiesza.

- Notebook HP Compaq 6715s - nie startuje po 2 latach i 2 miesiącach mimo iż nie był nigdy przenoszony.

- Notebook HP 6735s - padające dyski twarde Hitachi. Na 5 egemplarzy 4 padły a 1 zaraz na 2-gi dzień po zakupie. Matryca wyświetla czerwony pionowy pasek po lewej stronie.

- Karty graficzne Sapphire Radeon różne - padające wentylatory. Najczęściej te wyposażone w dodatkowe oświetlenie jako bajer.

- Zasilacze Modecom (300-400W) Starsza seria - padające kondensatory elektrolityczne.

- Karty graficzne Palit i INNO3D na Nvidia 8600GT/x rózne - Padające chłodzenie , artefakty.

Link to post
Share on other sites

większość kart gf serii 6xxx/7xxx/8xxx (gf8500 gigabyte jak się kończył okres gwarancji to bywało że przyjmowaliśmy i po kilkanaście kart tygodniowo), a także innych posiada taką dziwną pastę, która po 1,5 roku robi się jak beton i przestaje przewodzić ciepło, skutkiem czego jest przegrzanie, artefakty, upalenie karty.

Najlepsze w tym są pality i gigabyte (choć tylko niektóre modele). Upalają się z zadziwiającą skutecznością zaraz po zakończeniu okresu gwarancyjnego.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...