Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zasadniczym problemem Somic V1 jest ich znikoma dostępność. Jeśli już są, to w mało ciekawej cenie (na ali ~70$). 

W pracy zrobiłem przejście z Somic V2 na HD668B i muszę przyznać że zmiana słuchawek od czasu do czasu jest lepsza niż posiadanie lepszych, ale tylko jednych :) Jest moc :)

Link to post
Share on other sites

Hej! A co sądzicie o tych od creative? http://pl.creative.com/p/headphones-headsets/aurvana-anc z marką mam jak najlepsze wspomnienia, a akurat budżet w którym chce się zmieścić, to ostatnia premia z pracy czyli 1000 zł i zrobić sobie prezent na urodziny ;) spotkałem się z dobrymi opiniami, ale ogólnie nie znalazłem ich zbyt wiele, a jednak przy takim wypadku lepiej dopytać, z gróry dzięki za pomoc! :) 

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Cześć wszystkim.

Na wstępie napiszę co mam do audio.

Karta dźwiękowa Creative 24bit USB (sb0490), głośniki stare Creative P5800, słuchawki Sennheiser HD 201.

 

Jako pierwsze chcę wymienić słuchawki (~200zł).

Zastosowanie to muzyka (głównie metal, ale w zasadzie słucham wszystkiego poza techno/elektroniczną), filmy i sporadycznie gry.

 

Po przeczytaniu kilku recenzji wstępnie zdecydowałem się na słuchawki Encore Rockmaster OE.

Podoba mi się ich konstrukcja i wypinany kabel, opinie też zbierają bardzo dobre.

 

Pytanie 1: Czy te słuchawki to sensowny wybór i czy w miarę zagrają z moją kartą dźwiękową?

Pytanie 2: Czy jest sens szukać kabla 9 din - 9din i podłączyć głośniki bezpośrednio do karty muzycznej odłączając przewodowy pilot?

 

Z czasem (i funduszami) zamierzam pozbyć się tych głośników i karty na rzecz stereo - ale to raczej dalsza perspektywa.

Edytowane przez KoleC
Link to post
Share on other sites
Pytanie 1: Czy te słuchawki to sensowny wybór i czy w miarę zagrają z moją kartą dźwiękową?

Biorąc pod uwagę dotychczasowy posiadany sprzęt,myślę, że będziesz bardzo zadowolony ale do metalu poleciłbym jeszcze  Superluxy HD669.Więcej wysokich tonów dlatego i z tego powodu co niektórzy sobie cenią do tego gatunku.

 

co do karty zagra, choć wypadałoby na coś lepszego zmienić. To już bardzo wiekowy układ, gra po prostu słabo w porównaniu do dzisiejszych możliwości.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za podpowiedź, słuchawki na razie wezmę Rockmastery - zobaczę jak się sprawdzą.

Co do karty, z tego co wyczytałem optymalnym wyborem cena/jakość jest audiotrak prodigy cube black edition - jest jeszcze jakaś opcja?

Zakup karty pewnie odłożę do następnej wypłaty, żeby odłożyć kasiorę na kartę + głośniki od razu.

 

Jak byś mógł polecić zestaw karta + głośniki stereo tak żeby się zamknęły w ~1000zł to będę bardzo wdzięczny.

Pokój mam niewielki (~20m) i nie zbyt wiele miejsca na głośniki - będę musiał coś kombinować.

Chyba, że do tak małego pokoju nie ma sensu inwestować w głośniki i wystarczy coś mniejszego/tańszego stereo?

Wstępnie myślałem o połączeniu Prodigy Cube BE + Edifier R1600/R2600

 

/Edycja

 

Chyba, że zrobić jeszcze inaczej.

Jakiś amplituner/wzmacniacz stereo z wyjściem słuchawkowym zamiast karty (postawił bym pod monitorem), dźwięk z integry przez toslink (wtedy karta w pc nie ma wiele do powiedzenia - jeśli się mylę to mnie sprostuj) i do tego głośniki stereo?

Edytowane przez KoleC
Link to post
Share on other sites

Witam. 

Posiadana karta dźwiekowa: Aim SC808, 

głośniki edifier: edifier r2600

słuchawki: AKG Y50

Chciałbym wymienić słuchawki, które no... nie były przemyślanym zakupem. Wydaje mi się, że spośród w/w rzeczy są najsłabszym ogniwem. Słuchawki służyły by głównie do słuchania muzyki. Jakiej konkretnie jest mi ciężko określić, bo słucham w zasadzie wszystkiego, pomijając muzykę klasyczną oraz metal itp. Choć w sumie najwięcej słucham muzyki pop, club/dance. W temacie przewinęło się już tyle słuchawek, że sam już nie wiem co by zagrało fajnie z Aim'em. Czy mógłby ktoś podać jakieś propozycje w przedziale cenowym od 200 do 300 oraz może i 300-400, bo jeśli różnica będzie znaczna to się parę zł dołoży. 

 

Dzięki z góry za propozycje i jakieś info co za nimi przemawia :) 

Link to post
Share on other sites
Co do karty, z tego co wyczytałem optymalnym wyborem cena/jakość jest audiotrak prodigy cube black edition - jest jeszcze jakaś opcja?

SMSL M2

Xonar U7

Chyba, że zrobić jeszcze inaczej. Jakiś amplituner/wzmacniacz stereo z wyjściem słuchawkowym zamiast karty (postawił bym pod monitorem), dźwięk z integry przez toslink (wtedy karta w pc nie ma wiele do powiedzenia - jeśli się mylę to mnie sprostuj) i do tego głośniki stereo?

musiałbyś sporo więcej wydać na taki amplituner żebyś to jakoś grało na słuchawkach ale to i tak wówczas kupno DACa i wzmacniacza będzie muzycznie lepszym wyborem.

 

@axiks

zainteresuj się wstępnie DT150. One są dość uniwersalne na swój sposób. Łatwo reagują na jakość źródła, przez to można w dobry sposób wpływać na sygnaturę brzmieniowa tych słuchawek. 

Link to post
Share on other sites

W Cube bardziej odpowiada mi wyjście RCA do głośników, nie musiał bym wpinać ich z przodu - były by na stałe wpięte w porty RCA, no i wejście mikrofonu czasem się przyda do TS/Skype.

Czyli dwie sprawy mam zamknięte - Encore Rockmaster OE + Cube.

 

Jakie do tego wziąć głośniki stereo, wspomniane Edifier 1600 ?

Chciałbym wydać nie więcej niż ~500zł na głośniki.

Link to post
Share on other sites

Budżetmax 250 zł, choć wolałbym coś poniżej 200  :P

Czego potrzebujesz?: słuchawki

Przeznaczenie: gry, filmy i muzyka z naciskiem na gry i muzykę

Źródło: Creative Sound Blaster Z
 

Potrzebuję słuchawek wokółusznych najlepiej zamkniętych (choć to akurat nie jest konieczne). Dobrze, jeśli by grały ciepło i w miarę jasno ( ale żeby soprany nie kuły w uszy, tylko były przyjemne). No i oczywiście muszą być dynamiczne.  :D

Zastanawiam się nad Superlux'ami HD669, HMC631, albo Encore Rockmaster OE.

Z góry dziękuję za pomoc.  :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...