Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jakbyś tak jeszcze podał budżet byłoby wspaniale!

Powiedzmy, że w granicach zdrowego rozsądku :).

W pierwszej kolejności chodziło mi o słuchawki bo moje poczciwe HD 201 odmawiają posłuszeństwa.

Z kartą mi się aż tak nie spieszy, więc w razie potrzeby mogę dozbierać do czegoś lepszego.

Chodzi mi tylko o ukierunkowanie na model dobrze współpracujący z poleconymi ATH 30x.

Powiedzmy, że górna granica to 400 zł.

Pozwolę sobie zadać jeszcze jedno pytanie.

Mianowicie, przeglądając forum natknąłem się na bardzo życzliwe opinie o Ultrasone HFI450 ( chociaż w sieci za wiele o nich nie ma).

Cenowo wychodzą niewiele drożej od ATH 30x.

Porównując te dwa, w którym kierunku byście się zwrócili?.

Link to post
Share on other sites

aż takie cudowne to nie są i nie wiem ,czy ktoś je tu porównywał ze sobą ale mocno podejrzewam, ze do gier lepsze nieco będą Ultrasone ze względu rozbudowaną kierunkowość sceny ,choć AKG myślę, że jeszcze lepiej by się sprawiły w sprawie; przestrzeni,pogłosów ,stereofonii,detali ale jak już wcześniej wspomniałem tutaj potrzeba lepszego układu.

Link to post
Share on other sites

Dzień dobry. Szukam nowych słuchawek zamkniętych do kwoty 500zł.

 

Cena: 300-500zł

Budowa słuchawek: Zamknięte

Charakterystyka: Ciepła barwa

Przeznaczenie: Różna muzyka, głównie Spotify oraz gry RPG, symulatory, czasem jakieś strzelanki

Obecne słuchawki: Technics RP-F350

 

  • Częstotliwość: 10 - 27000 Hz
  • Czułość: 102 dB
  • Moc maks: 1000 mW
  • Impedancja: 40 Ohm

 

Słuchawki podpięte będą pod MSI MPower Z87 czyli ALC1150, później planuję zakup SC808 bez wymiany opamów. Zależy mi na przestrzenności i wyciszenie jest dość istotne, bo muszę przenieść komputer do sypialni.

Link to post
Share on other sites

Witam. Po przeczytaniu posta nadal nie wiem jakie słuchawki kupić. Potrzebuję słuchawki

cena :do 150zl

konstrukcja :zamknięta

przeznaczenie : gry głównie cs go a także do produkcji muzyki (mix, mastering)

podłączenie :pc z kartą dźwiękowa Realtek

Myślałem nad takstar hd2000 tylko nie wiem jak w cs go się sprawdzi . Czekam na wasz głos.

Link to post
Share on other sites

Jesli muszą być zamknięte to pewnie te Takstary będą jednymi z lepszych. osobiście dźwięk tych słuchawek uważam za niezły, ale wykonanie już nie jest rewelacyjne - w tych które miałem okazje testować coś trzeszczało, chyba plastiki.

Link to post
Share on other sites

aż takie cudowne to nie są i nie wiem ,czy ktoś je tu porównywał ze sobą ale mocno podejrzewam, ze do gier lepsze nieco będą Ultrasone ze względu rozbudowaną kierunkowość sceny ,choć AKG myślę, że jeszcze lepiej by się sprawiły w sprawie; przestrzeni,pogłosów ,stereofonii,detali ale jak już wcześniej wspomniałem tutaj potrzeba lepszego układu.

 

Ostatecznie zdecydowałem się na AKG 240 MKII. W życiu nie miałem tylu dylematów przy wyborze sprzętu, masakra.....:). Nadal nie jestem przekonany, ale muszę w końcu podjąć jakąś decyzję :).

Prosiłbym tylko o poradę, gdyż mam możliwość kupić używanego SMSL M2. Będzie to dobry wybór do tych słuchawek ?.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Witam Serdecznie

 

Ostatnio wędrując po sklepie z elektronika natrafiłem na słuchawki BOSE CQ25. Jakość i wyciszenie zrobiły na mnie niesamowite wrażenie i dlatego teraz poszukuje słuchawek podobnych parametrami do podróży, pracy itp. Wertujac ranking nie znalazłem jednak tej firmy co zapewne uwarunkowane jest, tym że są one pewnie zbyt drogie w stosunku do tego co oferują ( chyba), dlatego tutaj proszę o poradę jaki zamiennik kupić zamiast wyżej wspomnianych słuchawkek. Tak jak wspomniałem liczą się parametry i wzorcem jest

 

BOSE CQ25.

Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie. Mam takie pytanko, z tego co widzę raczej do Fexxa ;) Posiadam kartę AIM SC808 + LM6172 + 2x LME49720 i do niedawna byłem pewny zakupu DT990 Edition 250 Ohm, jednak Twoje słowa o Somic V2 i nie dużych odstępstwach jakościowych od DT990 Pro wprawiły mnie w zakłopotanie :D Teraz mam lekko zmodowane HD681 EVO MKII i chciałem zmienić na coś na poziomie dla tej karty ;) Różnica między tymi słuchawkami w cenie to jakieś 500zł więc dosyć dużo, czy Beyery są mimo wszystko warte tej dopłaty? Czy może jakieś jeszcze sugestie? Słuchawki głównie do słuchania rocka, alt rocka, metalu, soundtracków i gier. Brałem jeszczę pod uwagę AKG K240 MKII ze względu na obecnie bardzo fajną cenę (~390 zł).

Edytowane przez dexter1023
Link to post
Share on other sites

Słuchaj DT grają do rzeczy wręcz wybitnie na lampie ja bym tam DT nie oddał i tyle ale jak nie masz lampy to V2 grają bardzo fajnie już z telefonem czy takim SMSl M2 (chociaż jak na moją gust trochę za jasno) tak że patrząc na to co oferują V2 w swoim przedziale cenowym to wybitne słuchawki ale kilerami półki premium nie są.

DT muszą złapać synergie aimem ich nie Pogonisz

Ja swoje pro jak kupiłem od fexa po podłączeniu do AIMa chciałem obrazu sprzedać ale przyszedł do mnie espressivo-e podłączyłem i już nie chciałem sprzedawać :D

Link to post
Share on other sites

Zawsze jest problem, gdy dochodzi do porównania chińczyk vs ogólnie uznane słuchawki. Jestem przeciwnikiem zasady, że za dobre słuchawki trzeba słono zapłacić, ale niektórzy się tego trzymają i w sumie nie wracają już do takich słuchawek, jak SOMiC V1, V2, bo to przecież za tę cenę nie mogą dobrze zagrać... Okazuje się, że jednak mogą :)

 

Nie mówię też, że V2 to pogromcy słuchawek premium, bo w cenie 500-1000zł jest bardzo silna obstawa świetnych słuchawek. SOMiCi to jakościowo spory krok naprzód względem poprzednio znanego mi zakresu budżetowego w postaci Superluxów, Takstara, Encore Rockmaster i innych. Te słuchawki grają nieprzyzwoicie dobrze w swej cenie, a jeśli mogę dostać taki dźwięk za 40-50$ to nie specjalnie mam ochotę kupować słuchawki za 600-700zł, które mogą nieco podnieść poprzeczkę, ale dopłata może nie przynieść oczekiwanych efektów. Dostałem na testy DT990Pro od @bleck55 i bezpośrednie porównanie z V2 nie wyłoniło u mnie jednoznacznego zwycięzcy.

 

bleck55, a słuchałeś V2 z Espressivo-E?

 

Dexter problem jest taki, że jak nie spróbujesz to się nie przekonasz. 


K612Pro to fajne słuchawki, a ten bas rzeczywiście niektórym nie wystarcza. Miałem te słuchawki i sprawdzały się przy gęstych nagraniach, bardzo techniczne, ale to wszystko dzięki temu, że niezbyt dociążone. Coś za coś.

Link to post
Share on other sites

@fex jakoś nie podłączyłem do espressivo-e nic co mam niskoomowego ostatnio mam strasznie mało czasu na odsluchy bo teraz na 2 etaty jadę ech za drogie to hobby :D

 

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Cześć

 

Rozglądam sie ostatnio za słuchawkami w cenie około ~~600 zł (najlepiej do 600). Brzmienie najlepiej ciepło-jasne z szeroką sceną muzyczną. Wykorzystywane zarówno do gier jak i muzyki 50/50. Lubię gdy mają porządny bass (dlatego otwarte aka. ATH AD500X odrzuciłem gdy przeczytałem, że u nich z bassem słabo), propo muzyki to dosłowny młyn - od metalu po j-pop. Gry FPS, CS, Battlefield. Nawet nie pisał bym tego posta i wybrał coś sam, ale ostatnio byłem w markecie i podpinałem AKG K550 mk2 (pod telefon / nie oceniajcie jestem zielony w tych tematach wiem że pewnie zrobiłem błąd :cry: ) i grały dosyć..... średnio. I właśnie boje się że kupie słuchawki, (a będą one podpinane pod laptopa w 99% przypadków) i będą owszem dobre ale niestety laptop nie da rady i nie ukarzą swoich pełnych możliwości. Laptop: Lenovo y510p, Karta dźwiękowa: Intel Lynx Point-LP - High Definition Audio Controller. Wszelkie sugestie mile widzane, z góry dzięki za pomoc  :) Gdyby potrzebne były jeszcze jakieś informacje z miłą chęcią dopisze

Edytowane przez iGrzes
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...