Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzięki Panowie za odzew! Zamawiam ATH M50Xy na Amazonie, w razie czego mam 30 dni na zwrote i mogę wziąć następne do przetestowania. A jeśli chodzi o kartę dźwiękową, czy Sound Blaster X-Fi Titanium nie będzie w jakiś sposób tych słuchawek ograniczał? Ew. czy znalazło by się coś do 100eu lepszego?

Najczęściej proponowane:

 

1. AIM SC808 (tutaj trochę ponad budżet, ale jeśli warto to czemu nie - 136eu)

2. Audiotrak Prodigy Cube Black Edition (329zł - nie do kupienia w Niemczech)

3. Asus ROG Phoebus Solo PCIe (znalazłem używkę za 90eu)

Edytowane przez Skowri
Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście wspominałem już o tym 9 czerwca. Ach ta pamięć :)

 

Wskaż mi te posty proszę.


W tym temacie nie rozumiem jednak kilku rzeczy:

 

1. Dlaczego dodawanie dobrych słuchawek do listy zajmuje tyle czasu?

2. Dlaczego lista zawiera słuchawki, których obecnie kupić się praktycznie nie da?

 

Nie piszę tego złośliwie, po prostu chciałbym wiedzieć, co jest tego powodem?

 

ATH-R70x to słuchawki będące od ponad roku na rynku i już na samym początku znalazły wielu zadowolonych nabywców (w tym mnie) oraz miały świetne recenzje. Dziwi mnie fakt, że potrzeba grubo ponad rok czasu, aby o nich wspomnieć.

 

Sytuację z SOMiC V2 rozumiem, bo to słuchawki niepopularne i nikt tak naprawdę nie bierze ich na poważnie, jak to bywa z chińskimi słuchawkami. Problem polega na tym, że ten model to spory jakościowy krok na przód względem wszystkich dobrych chińczyków za 200-300zł. Jeśli jest okazja zakupić świetne słuchawki za niskie pieniądze, dlaczego by nie poinformować innych o takiej możliwości?

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
1. Dlaczego dodawanie dobrych słuchawek do listy zajmuje tyle czasu?

zajmuje tyle ile zajmuje i tak to jest jednym z najczęściej aktualizowanych poradników tego typu na internecie, licząc to blogi ale widocznie ktoś zawsze musi się dowalić.

2. Dlaczego lista zawiera słuchawki, których obecnie kupić się praktycznie nie da?

Niektóre linki faktycznie wydają się wygasłe ale część słuchawek znajduje się na liście np. Pioneer SE-A1000 aby użytkownicy jednak na nie zwracali uwagę gdyż czasami pojawiają się na np. allegro jako nowe. Problemem jest także same pozycjonowanie wyszukiwarek, które dość często zmieniają  Raz na jakiś czas sprawdzam poprawność ,o ile ktoś mi w PW napisze że np, nie te słuchawki się znajdują,  jest to stosunkowo częstym zdarzeniem.

ATH-R70x to słuchawki będące od ponad roku na rynku i już na samym początku znalazły wielu zadowolonych nabywców (w tym mnie) oraz miały świetne recenzje. Dziwi mnie fakt, że potrzeba grubo ponad rok czasu, aby o nich wspomnieć.

nie miałem ich wcześniejszej możliwości osłuchania i też nie byłem do nich przekonany.

Sytuację z SOMiC V2

w takim przypadkach zobaczę jak użytkownicy je przymną, o ile sam je nie przesłucham. Chińczycy potrafią świetny sprzęt robić ale również dużo chłamu wysłać do europy.Dlatego wolę być troszkę wstrzemięźliwy w tej kwestii.Miałem już nie raz wiadomości  z pytaniami dlaczego takie słuchawki znajdują się wśród polecanych, jak zakupił obie pary i obie się zepsuły. dot. to np. niektórych Superluxów ale i także Denona. Jeżeli będą warte, to na pewno zostaną dodane.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Dzięki za wyjaśnienia :)
 
Jeśli uważasz, że się "dowaliłem" niech tak będzie, tylko po to jest właśnie forum, żeby jakieś propozycje zgłaszać, czy określić swoje stanowisko. W końcu nie robię tego dla samego siebie... Jakieś tam recenzje napisałem, mój problem polega na tym, że z mojej ręki nie istnieje możliwość edycji tych treści, a temat pozostaje w niezmienionej formie. Często muszę przeboleć wszelkie propozycje, co do zmian, czy aktualizacji, wzbogacenia tekstu, bo nękanie adminów o edycję nie jest dobrym wyjściem. Adivxv masz tutaj większe pole do popisu, dlatego też daję temu wyraz.
 
Brakuje mi nieco konsekwencji, bo skoro ATH-R70x musisz przesłuchać, aby się do nich przekonać, czy tak samo było z pozostałymi z tej jakże rozbudowanej listy? W każdym razie popieram chęć sprawdzenia na własnej skórze danego modelu słuchawek, ale wtedy wolałbym otrzymać informację, że ta lista bazuje na opinii autora.
 
Benchmark to nie jest forum typowo muzyczne. Nie ma tutaj tak wielu pasjonatów gotowych wydać kilkaset czy kilka tysięcy na słuchawki. Nie mówię przy tym, że takich osób nie ma, tylko wolałbym szalę przechylić na bardziej budżetowe rozwiązania, bo można zaobserwować spore zainteresowanie właśnie w przedziale do tych 300zł.
 
Osoby, które zamierzają kupić słuchawki premium najczęściej już mają jakieś pojęcie o temacie.

Chińskie słuchawki szybko się pojawiają, ale potrafią też szybko zniknąć. Bywa, że czas ma wielkie znaczenie.

Edytowane przez FeX
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

W tej sytuacji popieram Fex'a. Facet zna się na rzeczy i doskonale wie o czym pisze, ponadto jest autorem kilku bardzo ciekawych i rzetelnych recenzji. Moja propozycja jest taka żeby umożliwić mu dokonywanie edycji tego tematu i aktualizacji listy polecanych słuchawek (oczywiście w porozumieniu z autorem tematu). Uważam, że to dobry pomysł również z uwagi na fakt, iż admini czy moderatorzy nie zawsze mają czas żaby wprowadzać tak małe zmiany na liście jak dodanie czy usunięcie jednej pozycji.

 

@Adivxv

Może przydałaby Ci się mała pomoc? ;-)

Myślę, że Fex mógłby wnieść coś do tematu

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Dzięki Panowie za odzew! Zamawiam ATH M50Xy na Amazonie, w razie czego mam 30 dni na zwrote i mogę wziąć następne do przetestowania. A jeśli chodzi o kartę dźwiękową, czy Sound Blaster X-Fi Titanium nie będzie w jakiś sposób tych słuchawek ograniczał? Ew. czy znalazło by się coś do 100eu lepszego?

Najczęściej proponowane:

 

1. AIM SC808 (tutaj trochę ponad budżet, ale jeśli warto to czemu nie - 136eu)

2. Audiotrak Prodigy Cube Black Edition (329zł - nie do kupienia w Niemczech)

3. Asus ROG Phoebus Solo PCIe (znalazłem używkę za 90eu)

i jak się sprawują m50tki?

Link to post
Share on other sites

Dzień dobry, szukam nowych słuchawek wokółusznych za około 400zł. Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że jestem laikiem więc mogę mieć problem z doprecyzowaniem pewnych informacji.

Cena: Około 400zł, jeżeli jest warto do czegoś dopłacić mogę nagiąć budżet

Typ i zastosowanie: Wokółuszne, wolałbym otwarte, ale jeżeli jest jakiś bardziej interesujący model zamknięty to wezmę go pod uwagę.

Źródło: Komputer, płyta główna: MSi Z87 G43 (bez dobrego układu audio)

Muzyka: Słucham głównie popu, ale czasem też rapu

Jakość utworów: Nie wiem, ale jeżeli to pomoże to słucham muzyki ze Spotify

Predyspozycje anatomiczne: Mam raczej małą głowę

Dotychczasowe doświadczenia i upatrzone modele: Obecnie posiadam Razer Kraken, niestety słuchawki są tragiczne,przereklamowane i bardzo niewygodne.

Przeglądając polecane modele trafiłem na Sennheisery PC330, które nie dość że mają mikrofon (który jeżeli nie będzie wbudowany w słuchawki to go dokupię)  to są raczej dla osób o małych głowach.

Tak jak wspomniałem wcześniej do słuchawek potrzebuję mikrofonu, ale czytałem że Zalman na clips spokojnie wystarczy.

Mam jeszcze jedno pytanie: czy jest sens kupić jakąś tanią kartę dźwiękową? Jeżeli tak, to mógłbym uzbierać jakieś 100-150zł, jeżeli zmieniłoby to jakość dźwięku.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Mam jeszcze jedno pytanie: czy jest sens kupić jakąś tanią kartę dźwiękową?

według mnie zawsze, o ile mamy jakąś wypaśną płytę główną z porządną sekcją audio.W tym przypadku nie :(

 

Myślę, że Takstary TS671 mógłby sprawdzić w twoim przypadku + do tego porządna karta stereo AIM SC808. 

 

To nie są słuchawki nastawione na bas, raczej średnica, muzykalność , scena.

 

HyperX Cloud również byłoby dobrym wyborem ale tutaj już wystarczy na nieco tańszy układ- FiiO Olympus 2.

Edytowane przez adivxv
Link to post
Share on other sites

Cześć proszę o pomoc w doborze słuchawek. Poniżej zamieszczam moje preferencje:

Typ: Nauszne
Ważne cechy: wytrzymałe(mile widziany metalowy pałąk),wygodne,nie potrzebujące dobrego źródła

Konstruckja:dowolna,mikrofon nie jest mi potrzebny
Do czego będę używał: do słuchania muzyki(głównie pop/indie pop/rock czasami jakiś house), nie będę w nich grał,
źródło: komputer(zintegrowana karta),telefon(lg g2)
Budżet:200-400 zł

Brzmienie: Myślę że w miarę zrównoważone, chciałbym się dobrze wczuć w te piosenki natomiast dobry bass wydaję mi się że jest mało istotnym elementem w przypadku takiej muzyki.

Mam na oku: Creative aurvana 1 ale zmartwiła mnie informacja o kiepskim wykonaniu i małym komforcie w przypadku większej głowie.

 

Bardzo proszę o jakieś propozycje, pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Wymagania spore ale ja tu widzę np. HyperX Cloud.

Mam na oku: Creative aurvana 1 ale zmartwiła mnie informacja o kiepskim wykonaniu i małym komforcie w przypadku większej głowie.

po pierwsze ,słabe wykonanie na pewno nie jest. Przewód owszem.Mam dużą głowę, dla mnie były bardzo wygodne.Muszle stosunkowo nie duże.

Link to post
Share on other sites

Witam.

Proszę o pomoc w doborze słuchawek.

Przeznaczenie: muzyka (rock) i gry (fps).

Obecna karta dźwiękowa: realtek 1150 ( planuję zakup lepszej w przyszłości).

Obecne słuchawki: Sennheiser HD 201.

 

Co do zakupu, to muszę się ograniczyć do następujących modeli:

Panasonic RP-HD5E-K JVC HA-RX900 Audio-Technica ATH-M30X Takstar HD6000 AKG K92

 

Z wyborem zdaję się na was.

Z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

i jak się sprawują m50tki?

 

Witam. Z słuchawek jestem mega zadowolony, dźwięk po prostu szok. Nie jestem żadnym audiofilem, ale w ogóle nie ma porównania do moich starych JBLi za 30 euro:D Wykonanie też jest ok, wyglądają na bardzo wytrzymałe, jako słuchawki do kompa na pewno się sprawdzą. Konstrukcja zamknięta, odcina mnie zupełnie od świata, wezmę je któregoś razu na siłkę, wtedy zobaczę czy wyciszenie jest też dobre w miejscach bardziej zatłoczonych niż mój pokój :P  Niestety póki co są podpięte pod Sound Blastera X-Fi Titanium, ale jak będę w Polsce zakupie AIM SC808, tutaj niestety najtaniej znalazłem za 116euro, u nas można dostać za 399zł.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Witam.

Proszę o pomoc w doborze słuchawek.

Przeznaczenie: muzyka (rock) i gry (fps).

Obecna karta dźwiękowa: realtek 1150 ( planuję zakup lepszej w przyszłości).

Obecne słuchawki: Sennheiser HD 201.

 

Co do zakupu, to muszę się ograniczyć do następujących modeli:

Panasonic RP-HD5E-K JVC HA-RX900 Audio-Technica ATH-M30X Takstar HD6000 AKG K92

 

Z wyborem zdaję się na was.

Z góry dzięki.

 

JVC to duża ilośc basu i całkiem odpowiednie do muzyki rockowej ale koniecznie będziesz musiał używać equalizera.

ATH 30x to również duża ilość basu ale już bardziej wyprofilowanego więc lepiej się go słucha, cała seria M jest bardzo udana, czego przykładem jest kolega poniżej

 

 

Witam. Z słuchawek jestem mega zadowolony, dźwięk po prostu szok. Nie jestem żadnym audiofilem, ale w ogóle nie ma porównania do moich starych JBLi za 30 euro:D Wykonanie też jest ok, wyglądają na bardzo wytrzymałe, jako słuchawki do kompa na pewno się sprawdzą. Konstrukcja zamknięta, odcina mnie zupełnie od świata, wezmę je któregoś razu na siłkę, wtedy zobaczę czy wyciszenie jest też dobre w miejscach bardziej zatłoczonych niż mój pokój :P  Niestety póki co są podpięte pod Sound Blastera X-Fi Titanium, ale jak będę w Polsce zakupie AIM SC808, tutaj niestety najtaniej znalazłem za 116euro, u nas można dostać za 399zł.

 

Pozdrawiam!

 

Kolejny przykład że seria M jest mistrzowska :)

Link to post
Share on other sites

JVC to duża ilośc basu i całkiem odpowiednie do muzyki rockowej ale koniecznie będziesz musiał używać equalizera.

ATH 30x to również duża ilość basu ale już bardziej wyprofilowanego więc lepiej się go słucha, cała seria M jest bardzo udana, czego przykładem jest kolega poniżej

 

 

 

Kolejny przykład że seria M jest mistrzowska :)

 

W takim razie zdecyduję się na ATH 30x.

Dopytam tylko czy gdybym się zdecydował dołożyć i zakpupić np. K240 Studio to byłby to krok w dobrą stronę, czy lepiej pozostać przy ATH i zacząć odkładać na porządną kartę dźwiękową ?.

Link to post
Share on other sites

do AKG lepiej byłoby gdybyś posiadł juz lepszy układ.

 

Dziękuję za informację.

Zgodnie z sugestią kupuję ATH 30x.

Dopytam od razu na jaką kartę dźwiękową mam zacząć odkładać ( dodam ponownie, jeżeli ma to znaczenie, że przeznaczenie to muzyka - rock i fps-y)

Karta musi być zewnęytrzna ( PC mam typu itx).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...