Skocz do zawartości

Recommended Posts

Panowie proszę o pomoc. Potrzebuję słuchawek (ale tylko otwartych lub pół-otwartych, najlepiej nausznych, ale nie koniecznie) do gier/muzyki z dobrą sceną i sensownym basem (nie chcę jednak, żeby on dominował). Wcześniej miałem Panasonica HTF600, teraz mam AKG K520. Panasonic grały super, jednak musiałem je sprzedać, bo mi nie leżały po prostu (miałem po nich problemy z uszami). Postanowiłem więc się pozbyć problemu i kupiłem K520. Nadal je użytkuje, lecz pękł mi pałąk i zdecydowałem, że je zmienię na coś konkretnego. Co polecacie w cenie 200-260 zł koniecznie z welurem, półotwarte lub otwarte z dobrą sceną i sensownym basem? Nie ukrywam, że chciałbym, aby zagrały ciepło, jak te Panasy, ale może być coś pomiędzy Panasami a AKG. Te drugie grają bardzo dobrze, czysto i równo, ale Panas miał lepszy dźwięk. Wyszukałem takie modele:

 

- Audiotechnica ATH-TAD400

- Takstar TS-671, TS-662 lub HI-2050

 

Czy wybrać któreś z tych, a może macie inne, lepsze propozycje? Czy ktoś tutaj użytkuje te TAD400 do gier? Aha i źródło to X-Fi Xtreme Gamer.

Edytowane przez AdiPL
Link to post
Share on other sites

 

 

Co polecacie w cenie 200-260 zł koniecznie z welurem, półotwarte lub otwarte z dobrą sceną i sensownym basem?

z tego co wyczytałem myślę, że tutaj dobre byłoby Takstary TS-662.Będzie bas, przestrzeń, a lekkie ciepełko będzie napływało od X-Fi Gamera. Nie będzie to aż takie ciepłe, kluchawe brzmienie jak z Panasami ale coś za coś.

Link to post
Share on other sites

Panowie pomozcie cos wybrac. Bo od tych informacji mi zaraz glowa wybuchnie.  Nie jestem w stanie tego ogarnac. 

 

Budżet: ~200 

Czego potrzebujesz? Słuchawki 

Przeznaczenie: rap, film 

Źródło: Laptop Toshiba Satelite C660 karta dzwiekowa Realtek ALC269 

Oczekiwania: Najlepiej zeby byly welurowe lub cos podobnego, tylko nie ten sliski material. Bez mikrofonu.  Wyglad jest sprawa nie istotna, bo bede sluchal w domu. Słuchawki wokół-uszne.  

Inne: Czy mozna kupic za 200 zl jakies sensowne sluchawki bezprzewodowe, troche wkurza mnie ten kabel. Jak nie za 200zl to za ile i jakie? 

 

Z gory dzieki za odpowiedzi. Pozdr

Link to post
Share on other sites

Superlux HD 681 Evo, Takstar HI2050, ... Bardzo sobie zawęziłeś obszar dostępnych słuchawek tym że mają mieć welurowe pady. Fajną propozycją są jeszcze AKG K518, CAL, Takstar HD2000, ... ale mają skóropodobne nauszniki.

Edytowane przez behemothxx
Link to post
Share on other sites

Witam, poszukuję WYGODNYCH, dobrych słuchawek nausznych do 300zł. Użytkowałem Creative Aurvana Live przez 2 lata, niestety zepsul sie kabel i potrzebuje kupic nowe.


 


Nie posiadam karty dzwiekowej (mam tylko zintegrowana), moja plyta glowna to AsRock P67 Pro3 B3.


 


 


Zależy mi na wysokiej jakości dźwięku. Póki co zastanawiam sie nad:


Steelseries Siberia V2


Sennheiser HD 439


DENON AH-D1100


Shure SRH440 (trochę za drogie)


 


Które z tych dwóch będą lepsze? A może jeszcze jakieś inne w tej cenie?


Z góry dziekuje, pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
niestety zepsul sie kabel i potrzebuje kupic nowe

 

To ja zaproponuje wysłać słuchawki do recablingu - prócz estetyki wyjdziesz na tym lepiej również dźwiękowo, CALe nabiorą dynamiki.

 

 

Najwazniejsze zeby jak najlepiej dawaly sobie rade z rapem.

 

Jedyne, co przychodzi mi na myśl, to SRH240 + ewentualnie bass mod i pady od HM5.

Edytowane przez iDaft
Link to post
Share on other sites

 

 

Wydaje mi sie, ze jest to bardzo fajna opcja. Zawsze jak bedzie brakowalo mi basu, bede mogl to poprawic. Jak bede potrafil je rozkrecic . Jak osiwieje calkowicie z tymi padami to tez bede mogl je wymienic, wiec spoko.
 

To zdjęcia powyżej przedstawia moje Siury, po recablingu, wymianie padów i bass modzie. Nadal czasami do nich powracam, mimo specyficznej sceny i paru mankamentów. To są naprawdę fajne słuchawki.

 

 

gdzie takie cos mozna zrobic i ile kosztuje? 

Zależy gdzie mieszkasz:

http://forum.mp3store.pl/topic/88316-naprawa-rekabling-sluchawek-i-inne-diy-lista-osob/

 

Od siebie polecę Fatso, Maystera, FlameRunnera, Forza Lazio, piotrus-g i Perula jeżeli ma być estetycznie. Z tym, że Perul zrobi Ci jeszcze wszystkie mody do CALi, sam jest ich autorem btw. 

Link to post
Share on other sites

 

To zdjęcia powyżej przedstawia moje Siury, po recablingu, wymianie padów i bass modzie. Nadal czasami do nich powracam, mimo specyficznej sceny i paru mankamentów. To są naprawdę fajne słuchawki.

 

 

Zależy gdzie mieszkasz:

http://forum.mp3store.pl/topic/88316-naprawa-rekabling-sluchawek-i-inne-diy-lista-osob/

 

Od siebie polecę Fatso, Maystera, FlameRunnera, Forza Lazio, piotrus-g i Perula jeżeli ma być estetycznie. Z tym, że Perul zrobi Ci jeszcze wszystkie mody do CALi, sam jest ich autorem btw. 

 

Dzieki, mozesz podac orientacyjna cene? Tak mniej wiecej, bo nie wiem czy warto w ogole sie w to pakowac.

Link to post
Share on other sites
Dzieki, mozesz podac orientacyjna cene? Tak mniej wiecej, bo nie wiem czy warto w ogole sie w to pakowac.

 

Tak, jak @Up - 100zł to tak standardowo, samemu robiąc wliczając koszta koszulek termo, cyny i opolotu, to 45-50zł w zależności od materiałów (Neutrika można zastąpić Amphenolem, Cordiala lub Canarka zamienić na OCC 7N, a oplot na plecionke i wyjdzie z prawie dwa razy wiecej).

Edytowane przez iDaft
Link to post
Share on other sites

To niestety jednak zrezygnuje. Jak myslicie za ile sprzedam uzywane CAL'e z uszkodzonym kablem (jest przecięty wiec juz raczej nic sie nie zrobi oprocz wymiany) + jedna srubka muszli  "utknela", nie da sie jej wykrecic :/ chyba ze jakims sposobem, bo srubokretem sie wyzlobila.

Stan raczej dobry, zadnych wiekszych rys. 

Cena 90-100zl bedzie ok?

Edytowane przez Lexusek
Link to post
Share on other sites

Za tyle są z oryginalnym, niezepsutym kablem. Jak weźmiesz 70zł, to będzie dużo. 

hmm wiele osob kupuje by od razu wymienic kabel a tu moglaby kupic taniej :D

moze ktos sie znajdzie, nawet za te 70zl lepsze to niz nic

dzieki

Link to post
Share on other sites

co sądzcie o Superlux HD 662 ?? za 135zł 

 

http://allegro.pl/superlux-hd-662-sluchawki-studyjne-z-pokrowcem-i4237634705.html

 

szukam wygodnych słuchawek zamkniętych i myślę że nie warto dopłacać 50zł  do CAL . Karta to Asus Xonar D1 

 

jest jeszcze tańsza wersja SL HD 662 F (flat) 

 

http://www.headbeat.pl/produkt/superlux-hd-662f

 

które bardziej będą się nadawać do Trance, Dark Ambient ,Ambient ? 

Edytowane przez Hunter18
Link to post
Share on other sites

UP_

Mnie się całkiem dobrze słucha elektroniki/trance na koss ksc75

Może SL 681 ?

szukam wygodnych słuchawek zamkniętych .

 

otwarte i pół otwarte nie wchodzą w grę .

 

Kupić SL HD 662 czy dopłacić 50zł do CAL ?? 

Edytowane przez Hunter18
Link to post
Share on other sites

Chociaż w cenie do 150 zł max pod ambient brać zamknięte to ostateczność. Dwa nikt ci nie powie czy warto czy nie warto. Przesłuchaj je , skąd mamy wiedzieć co ci się spodoba ?  :sciana:       słuchawki to nie walka  core i3 vs core i5

Jedyne co mi przychodzi sensownego do głowy to shure 240, cal!, ts-671  z naciskiem na te ostatnie.

Edytowane przez Beatrix Kiddo
Link to post
Share on other sites

Panowie szybka piłka. Takstary TS-662 czy Pionki SE-A1000? Napędzały je będzie Xonar Phoebus Solo. Słuchawki do gier z fajnym basem oraz do muzyki pop/rock. Co zagra cieplej z tej dwójki? Ewentualnie coś otawrtego z welurami do muzyki/gier z dobrą sceną i fajnym basem do 350 zł? Budżet mi się zwiększył, stąd to pytanie.

Edytowane przez AdiPL
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...