Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie muszę sie zapoznawać - bo non-stop walczę z tym "dziadostwen" :) a napisy w ASS i SSA to największa porazka jaka może byc - fani anime nie wiedzieć czemu tak kodują napisy. W teorii wygląda ładnie - mozliwości jak daje ASS i SSA są fajee - tyle, że w 99% nikt ich nie używa a za to wychodza jaja kwadratowe - i tak mamy zwykłe napisy zwykła czcionką ew z jednym kolorkiem i TYLE. Zwykłe  SRT, MPL2 czy nawet z stareńkim klatkowym formatem mDVD NIE MA PROBLEMÓW. I są całkowicie wystarczające.

 

Najlepsze "release" scenowe sa takie - zero napisów w pliku wideo i osobny plik z napisami - SRT lub MPL2. CZEMU? Bo taki układ odtworzymy WSZĘDZIE, Do tego kodowanie wideo w normalnych standardach, żadnych wynalazków, nietypowych rozwiązań.

W efekcie można na kompie, komórce a nawet na SmartTV czy odtwarzaczu BR czy DVD odtwarzać film z napisami a nie bawić sie w konwersję.

Link to post
Share on other sites

A w 99.999% filmów na największych portalach jak Napisy24 czy Opensubtitles ma czcionkę Arial lub podobną i czarny kolor, z ewentualnym innym kolorem tytułu. :) I na grzyba mi te mozliwości? Problem w tym, że Karaoke to ja na komórce nie ogladam :) A potem mamy błedne wyświetlanie polskich liter, rozsypane zdania - tylko dla tego, że jakiś .... cos źle zrobił i się kodowanie poszło pier...

 

Zawsze powtarzam : SRT Twoim przyjacielem jest - najpierw zrób napisy w SRT, upewnij się, że są dobrze zsynchronizowane, nie ma błędów a POTEM się baw w cuda na kiju. A dla tych którzy nie chcą cudów do paczki dołącz "czysty" plik SRT. Jak przprowadzano ankiety to niemal wszyscy wskazywali MLP2 lub SRT jako najlepsze formaty. A na pytanie dlaczego - padała jedna odpowiedź : NIE SPRAIWAJĄ KLOPOTÓW i każdy sprzęt je czyta.

 

Aegisub - to ja znam DOSKONALE - uzywam go do poprawiania i konwertowania SSA i ASS które jakiś burak spier.... - i tak się kończy na niezawodnym SRT lub MLP2  :)

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

to jak, po ptakach? ;x

W magiczny sposób zniknęło mi 460mb? 

Ok. Mniejsza o to. Czyli jeśliby bym miał sd, i na nią ściągał instalki, to nie zabierałoby mi nie wiadomo ile, tylko normalne ilości, tak?

 

I jeszcze, jeśli kupię gierkę, i zresetuje telefon, czy będę musiał znów płacić?

Edytowane przez Kz3Ko.
Link to post
Share on other sites

Nie zniknęło ci 460MB po prostu gra wypakowała się do 1GB. Dlatego potrzebujesz znacznie więcej wolnego miejsca na telefonie, bo ściągasz instalkę 500MB, wypakowuje się 1GB czyli łącznie jest już 1.5GB zużytego miejsca, ale instalka zaraz jest usuwana po zakończeniu wypakowywania więc zostaje ci sam 1GB gry.

Link to post
Share on other sites

To dlaczego po usunięciu gry mam wolne 3.93gb, a nie jak wcześniej - 4.6gb?

Nie ważne, zresetowałem telefon. Teraz, jak zrobić z sd, jak powiedział Kciuk na wcześniejszej stronie, aby mi nie brało tyle pamięci? 

 

Oraz ponawiam moje pytania z wcześniejszego posta. 

Link to post
Share on other sites

Ściągasz instalke ze sklepu, wrzucasz na kartę i resetujesz telefon. Wchodzisz do sklepu i po chwili na samym dole pojawi się opcja 'karta sd'. Oczywiście podczas instalacji z karty musisz mieć połączenie z netem aby system zweryfikował, że aplikacja jest w sklepie i jest bezpieczna. Aby usunąć plik instalacyjny z telefonu możesz skorzystać z ustawień systemowych 'ustawienia' --> 'kontrola pamięci' i tam wyczyścić pliki tymczasowe. Czasami jest problem z czyszczeniem tych plików więc może się zdarzyć, że nie wyczyścisz tego od razu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To dlaczego po usunięciu gry mam wolne 3.93gb, a nie jak wcześniej - 4.6gb?

Nie ważne, zresetowałem telefon. Teraz, jak zrobić z sd, jak powiedział Kciuk na wcześniejszej stronie, aby mi nie brało tyle pamięci?

 

Oraz ponawiam moje pytania z wcześniejszego posta.

A katalog Inne nie zajmuje teraz dużo miejsca?

 

Wysłane z mojego HTC One X przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

@Johnny08,

Katalog inne świeżo po restarcie zajmuje 400mb. W magiczny sposób, po chwili ta liczba wzrasta, i w momencie przed ściągnięciem aplikacji miałem tam 450mb, a ogółem było 4.60gb wolne. Po ściągnięciu i zinstalowaniu gry, folder inne zajmuje 1.1gb, oraz aplikacje podskoczyły z 290 na ileś tam, nie pamiętam. W każdym razie miałem po zainstalowaniu gry 3.3gb wolnego, a opo jej usunięciu 3.93.

@BARTOL,

Lumia 820. Soft? Jak to sprawdzić? Wybaczcie, ale to mój pierwszy smartfon, więc miewam problemy z ogarnięciem.

 

BTW. Dzisiaj rano patrzyłem na wielkość folderu "Inne" - 450mb. Telefon był ładowany podczas mojego pobytu w szkole, i nic na nim nie robiono. Wracam teraz, inne - 470mb? 

 

A mogę sobie ściągnąć tą "Kontrolę pamięci" z sklepu windowsa? Konkretnie z http://www.windowsphone.com/pl-pl/store/app/lumia-storage-check-beta/c2adc981-83c2-4f19-8161-67149e44214c ?

Edytowane przez Kz3Ko.
Link to post
Share on other sites

To co podałeś to aplikacja dla Noki i oczywiście możesz to ściągnąć. Jak sprawdzić soft? Ustawienia --> info+dodatki. Powinieneś mieć Amber i musisz zaktualizować wszystkie funkcje systemowe to będziesz miał kontrole pamięci normalnie w ustawieniach. Jak to zrobić? Np poprzez SysApp Pusher

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...