Skocz do zawartości

Recommended Posts

No, i tu właśnie widać kto patrzy tylko na cyferki bez myślenia. A pomyśleć że na TV mam 50PPI, piksele wielkości dorodnej dyni.  8-)

 

Dodam jeszcze że na tablecie 10.1" mam 155PPI i jest to w miarę ok, jak się nienaturalnie zbliży to widać siatkę - ale to nie retina. Po zadokowaniu do klawiery i używaniu tego jako laptopa jest idealnie. A gdyby przenieść 155PPI czyli dajmy na to 640x360 czy 640x480 na 5 calach telefonowych to ciekawi mnie kto by tego używał....

Link to post
Share on other sites

to żadne porównanie - monitora nie trzymasz w rękach 20cm przed twarzą.

Need to say more?.. :)

Że ile?

Wow, to ze mna az tak zle czy jak?

30cm to minimum, 40cm dla telefonu to standard.

Przeankietowalem przed chwila na szybko jeszcze 4 bliskie mi osoby. Wszystkie co najmniej 30-35cm od telefonu. Z miarka w reku.

Monitor 27" FHD mam 70cm przed soba na biurku i tez ppi nie jest dla mnie problemem.

Faktem jest ze FHD czy nawet HD wyglada na telefonie lepiej, co nie znaczy ze 200ppi na 4.7" to pikseloza.

Jak dla mnie to troche hipokryzja.

Dajcie znac w jakiej odleglosci w takim razie stoi u was na biurku monitor.

Link to post
Share on other sites
Przeankietowalem przed chwila na szybko jeszcze 4 bliskie mi osoby.

... ty na serio?

...nie czaisz, że mi chodzi o to że odległość ta jest mniejsza od odległości od telewizora, nie ważne czy trzymasz fona 5cm czy 40cm od twarzy to i tak siedzisz dużo dalej od TV niż od fona... kapish?

 

Faktem jest ze FHD czy nawet HD wyglada na telefonie lepiej, co nie znaczy ze 200ppi na 4.7" to pikseloza.

...jakbyś czytał ten temat uważnie (ostatnie kilka odpowiedzi) to dowiedział byś się, że wiele osób (w tym ja) właśnie o tym pisało :)

 

Dajcie znac w jakiej odleglosci w takim razie stoi u was na biurku monitor.
  • 1m od okna
  • 0,5m od ściany
  • 1m od podłogi
  • 3m od drzwi
  • 500m do najbliższego sklepu
  • 31km od najbliższego miasta

(czaisz jaki jest tytuł tego postu?)

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Oczywistym bylo, ze w jakiej odleglosci od oczu. Wiec nie wiem po co ten spam.

 

 

dalej od TV niż od fona... kapish?

Nigdzie nie pisalem nic o telewizorze.
Pisalem o monitorze i prosze, zeby sie ustosunkowac do tego co mowie zamiast trollowac.

Czytalem temat uwaznie i nawiazywalem do wypowiedzi majora. Postanowiles wtracic cos do mojej uwagi, tak wiec sie ustosunkowalem.
Powiedz mi wiec jaka jest roznica miedzy 200ppi na odleglosci 35cm a 100ppi na odleglosci 70cm. Bo jestem ciekawy.

Link to post
Share on other sites

Ktoś tam pisał o 480x800@4.7" że jest super świetnie i jest poniżej 200 i od tego się dym zrobił.

 

Wysłane z mojego HTC One X przy użyciu Tapatalka

Ja pisałem że 480x800@4.7" jest w porządku, a nie super. Do normalnego użytkowania da radę. I tak zaraz każdy powie, że na 4,7 cala to FullHD trzeba.

Link to post
Share on other sites

Mały news odnośnie udziałów w rynku. Około 10% w krajach europejskich to już dosyć sporo. Jednak system ciągle zyskuje. 

 

http://www.wpcentral.com/sites/wpcentral.com/files/styles/large/public/field/image/2013/11/Europe%2BKWP.png?itok=ZK8R8nVw

http://www.wpcentral.com/sites/wpcentral.com/files/styles/large/public/field/image/2013/11/US_Sales_KWP.png?itok=O3yT9jrP

Edytowane przez BARTOL48
Link to post
Share on other sites

W Polsce jest powyżej 19% :) i na drugim miejscu. W zasadzie im biedniejsze kraje tym wiekszy udział WP8 - co jest normalne i logiczne. Jak kupujemy tanie smartfony to WP8 jest 1000x lepszy niż Android.

A na "zachodzie" coraz więcej ludzi się przekonuje - ktoś kupi najtańsza L520 - zobaczy ja działa, pokaże znajomym i tak się to kręci. 

Link to post
Share on other sites

 

 

W zasadzie im biedniejsze kraje tym wiekszy udział WP8 - co jest normalne i logiczne.
Nie do końca. Na przykład w Ameryce łacińskiej udział WP jak i iOS jest mały. Wiązać się może z trudnością piracenia czegokolwiek.

 

 

L520 ma minusy, do muzyki to nie jest bo brak korektora we wbudowanym playerze.
 

Chyba jej nie reklamują jako muzycznej nokii? Lumia 520 ma ten sam kodec co 620 więc może udostępnią equalizer.

Link to post
Share on other sites

Assistant - Lumia 520 to najtańszy model w ofercie. Nie wymagajmy od niego wszystkiego. L525 "Glee" ma być podobno bardziej "muzyczna" - po za tym testowałem lumię 520 i gra całkiem przyzwoicie. Z trochę lepszymi słychawkim całkiem sobie radzi.

Jak na smartfon za taką cenę to nie mamy co nażekać.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli do 525 wsadzą ekran z clear black, to będzie to świetna alternatywa, pod warunkiem, że cena nie przewyższy modelu 620. Z drugiej strony większa ilość ram i snapdragon 400 pewnie tą cenę zawyżą >.>. 

Jakość muzyki w 520 jest po prostu licha. Bawiłem się korektorem w 820 i jednak po wszystkich zabiegach nadal wolę używać sansy z rockboxem :P

Link to post
Share on other sites

słabo coś ta L525 wygląda.

Podobno wp8 nie potrzebuje mocnych bebechó bo jest zoptymalizowany. Zamiast dac Leda czy clear black to pakują mocniejszy procesor i więcej ramu..... Gdzie tu logika ? Nokia próbuje marketingu cyferkowego...

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

 

 

Nokia próbuje marketingu cyferkowego...
 

Jest popyt jest podaż? Skoro kolejna budżetówka to czymś się wyróżniać musi.

 

 

przecież jakby dać stary procesor to by lepiej czymała na baterii?
 

Ten jest nowszy i bardziej energooszczędny.

Link to post
Share on other sites

Pojawiły się przecieki odnośnie Lumii 525 GLEE - i wyglada bardzo ciekawie :

1 GB RAM, 8 GB Pamięci Wewnętrznej, dwurdzeniowiec 1GHz, 4 cale i matryca IPS, oraz podobno ma sie tam znaleść ulepszony tor Audio, podobnie jak w 520 brak przedniej kamery, ALE w zestawie mamy podobno dostawać zestaw BH-121 znany jako Guru - czyli stereofoniczne słuchawki BlueTooth. Jeśli do tego cena będzie atrakcyjna to szykuje się hit sprzedaży - dobrze grający telefon w rozsądnej cenie. 

 

Co ciekawe w USA Nokia jest na 4 miejscu za Apple, Samsungiem i LG - o ile Apple i Samsung mają ponad 30% to do LG nokii barkuje około 4% - LG ma 8% z hakiem a Nokia trochę ponad 4% - co ważne Nokia zanotowała gigantyczny wzrost : w 2 kwartale 2013 Nokia miała 1.5% rynku a w 3 kwartale 2013 zwiększył do 4.1% - oby tak dalej.  :) :)

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...