Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 3 tygodnie później...
Gość effendi360
Gość effendi360

80 ohm jest wersją dla basolubów bo ma najbardziej wyeksponowane niskie tony. Będę w domu to podklepię linka gdzie są opisane szeroko różnice między modelami.

 

Wysyłane z mojego LT30p za pomocą Tapatalk 2

 

 

Link to post
Share on other sites

Szybki z tym 7.1to wyskoczyłeś w ramach relaksacyjnego żartu, tak:)?

 

Supertorpedy 668B to super słuchawki, ale w grach porównując je do zamkniętych słuchawek takich jak wymienione wyżej (DT770 Pro 80/250Ohm oraz HFI780 ) brakuje w nich uderzenia. W fpsach jest to raczej ważne. Wystrzały, huki, ekaplozje są o niebo lepsze na zamkniętych sluchawkach. HD668B są moim ostatnim wyborem do gier -choć muzyki bardzo lubię słuchać na nich. Scenę mają co prawda najszerszą -a wręcz oddaloną, ale wszystko inne wg mnie wypada gorzej.

Same DT770 Pro 250 Ohm wg mnie są nieźle basowe, choć pazura dopiero pokazują po dodatkowym wzmocnieniu, to nie wyobrażam sobie jak łupią basem 80 Ohm..

Edit. HFI580 ofc.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

 

 

to nie wyobrażam sobie jak łupią basem 80 Ohm..

 

Idzie wytrzymać około 10/15 minut dubstepu. Oczywiście, nie na ich maksymalnym poziomie głośności tylko na takim, jaki wytrzymuje mój czajnik. :D

 

http://www.youtube.com/watch?v=E5dJop463vI


http://forum.benchmark.pl/topic/85839-sensowne-s%C5%82uchawki-do-gier-i-film%C3%B3w-pod-xonara-d2/

Link to post
Share on other sites

Beyery 80 Ohm nie mają przesadnie dużego ilościowo ani zbyt mocnego basu. Jest on z gatunku tego miękkiego, miłego ze średnim jak dla mnie uderzeniem i nie tak dobrą kontrolą. Mocniejszy bas mają Shure SRH840, tutaj bas jest punktowy i bardziej twardy niż w DT 770 Pro 80 Ohm. Minusem tych Beyerów jest wycofana średnica, niezbyt czytelna ale ogólnie to przyjemne i niemęczące w odbiorze słuchawki. Dobrze czują się w rapie i hip-hopie. Bardzo dobrze oddają bas z tego utworu: http://www.youtube.com/watch?v=fMhMERMmIIs

Link to post
Share on other sites

Effendi - pamiętam dobrze ten filmik, pojechałeś po bandzie ostro ;)

 

Grzechuboss - z Beyerami jest tak, że one dostają kontroli basu dopiero po podłączeniu do rasowego wzmacniacza. Bynajmniej nie chodzi tutaj o ilość Ohmów, tylko o całość układu. Beyery po podłączeniu do STX'a, na wzmacniacz, EXTRA HIGH GAIN, który niby ciągnie do 600 Ohm wcale nie grają na całości swoich możliwości. Zabawa z nimi zaczyna się dopiero po podłączeniu do rasowego wzmacniacza. Wtedy bas dostaje kontroli, uderzenia i pokazują na co je stać. Nawet DT770 250 potrafią zrywać czaszkę z karku, 80tki jeszcze bardziej. Ale nie można tego uświadczyć bez dobrego wzmocnienia.

 

Shurki 840 tki są poprostu łatwiejsze do napędzenia - ale wątpie czy po podłączeniu do takiego samego wzmaka (np. klona Lehmana, Lovely Cube) będą bardziej basowe od DT770 250/80.

Link to post
Share on other sites

Możliwe, że Essence ST to za mało na Beyery. Prawdziwy bas pojawi się dopiero na wzmacniaczu z prawdziwego zdarzenia. Poza tym one mają niską skuteczność w porównaniu do Shure.

 

Jeszcze w kwestii basu. Ostatnie 4 pary słuchawek jakie posiadałem. Wszystkie grały na Essence ST:

 

Fischer Audio FA-003

Shure SRH840

DT 770 Pro 80 Ohm

Sennheiser HD 650

 

Najlepszy bas był jak dla mnie na HD 650. Drugie miejsce SRH840, Beyery dopiero na trzeciej pozycji, na końcu Fischery.

Edytowane przez Grzechuboss
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...