Skocz do zawartości

Sensowne słuchawki do gier i filmów. Pod Xonara D2.


Recommended Posts

Najlepszym wyborem będzie któryś z modeli marki Sennheiser

 

Z tańszych - http://www.ceneo.pl/239602

Z droższych - http://www.ceneo.pl/14282821

a dlaczego najlepszym ?

 

Otwarte słuchawki/zamknięte ? czy bez różnicy. Chętnie bym polecił zamk. Ultrasone 580 HFI jest bas, przestrzeń, no i brzmią bardzo detalicznie. Tańsze, ale z bardzo dobrą relacją cena/jakość, to półotwarte Superluxy HD681.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Człowieku najlepiej wyjdź z tego tematu.

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/3b/Paris_Tuileries_Garden_Facepalm_statue.jpg/300px-Paris_Tuileries_Garden_Facepalm_statue.jpg

  • Popieram 8
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Więc tak.

 

Ja będę te słuchawki używał 60% do filmów 40% gry. Muzyka tylko czasami leci w tle jak gram w jakieś wyścigi tak więc tu wygórowanych wymagań nie ma. Nie zależy mi na jakimś super duper 5.1 idt. Mam teraz słuchawki philipsa i jak włączam w xonarze headphone tryb game to się z automatu odpala te dolby headphone i mnie to w zupełności zadowala. Słuchawki zamknięte czy otwarte to ja nie wiem. Na pewno muszą być wygodnie bo mnie łeb po tych philipsach strasznie boli po dłuższej sesji i tego chcę uniknąć.

Co do dźwięku - prosta sprawa. Ma być bass - w sensie - jak nawalam z ckm'u to mam słyszeć dup, dup, dup a nie PYR, PYR, PYR. Kapujecie ? Bardzo proszę o uzasadnianie swoich propozycji. Ew. jakieś linki do testów.

Link to post
Share on other sites

No to masz: http://www.head-fi.org/a/information-sonic-differences-between-dt770-dt990,widze że kolega ma co do basu podobne podejście :D,ja osobiście wybieram dt770 pro 80ohm,bardzo często polecane do użytku domowego(gry,filmy muzyka),osobiście nic na ich temat nie napisze bo zamawiam dopiero za dwa tygodnie,miałem dt990 250 ohm ale poległem przy wyborze wzmacniacza,kumpel któremu je puściłem jest naprawdę baaaaardzo zadowolony,teraz sprzedaje moje SR i HTF  i biorę dt 770 80 ohm,bo już mnie wkurza to wieczne przełączanie :/ filmy(htf),gry(sr).

 

Cuś się żle wkleiło http://www.head-fi.org/a/information-sonic-differences-between-dt770-dt990

 A może:http://www.techfanatyk.net/recenzja-brainwavz-hm5/ ?,neutralne może być pyr,py, pyr :D 

Edytowane przez sting3572
Link to post
Share on other sites

dt770 pro 80ohm mają, aż nadmiar niskich rejestrów, ciepli na tym reszta, ale biorąc pod uwagę jego wymagania, jak znalazł. Są też wygodne , choć ciężkie. Jest tylko jedno ale, Xonar D2 nie posiada wzmacniacza, DT770 jednak lubi wzmocnienie, w basie będzie to odczuwalne, ale jak bardzo, to już sam to oceni.

 

podawałem także już wcześniej Ultrasone 580, trochę mniej basowe, ale za to z lepszą jakoscią dźwięku, no i nie wymaga wzmaka. Co do wygodny, dla mnie bardzo komfortowe, lekkie, choć to nie znaczy że dla każdego.

 

dodane:

z takich totalnie basoyebnych słuchawek można wymienić Sony MDR-XB700, ale one do mnie nie trafiają, może dla ciebie.

Link to post
Share on other sites

Mogę sumiennie polecić trzy pary.

 

Pierwsza budżetowa (jakość wykonania pozostawia do życzenia, jakość dźwięku w stosunku ceny/dźwięku powala inne 5x droższe słuchawki)  - Superlux 668B. Jeden mankament- są półotwarte i nie mają raczej oczekiwanego dup dup dup z ckm'a ;) - więc raczej nie dla ciebie.

 

Dwa kolejne modele to:

 

Audio Technika ATH-A700X  - z racji ceny/jakości polecę najmniej z nich wszystkich - aczkolwiek po usprawnieniu (koniecznym) ich jednym prostym modem, oraz odpowiednim wygrzaniu grają zjawiskowo, oraz mają dużo, dobrze kontrolowanego basu (właśnie dup dup dup), który nie rozlewa się na resztę pasma ani nic podobnego. Mają super odseparowane i ktystaliczne wysokie tony, oraz nieco, ale wycofany środek. Tworzą dobrą scenę i przestrzeń (grając z STXa) w grach i muzyce. Ich mankament - cena, są najdroższe ze stawki.

 

Beyerdynamics DT770 250 Ohm PRO

 

Adivxv5 pisał wcześniej o nich i że raczej trudnawo je napędzić. No, napewno podłączając je do wzmacniacza słuchawkowego bas robi się bardziej zwarty i kontrolowany - ale - ale bez wzmacniacza i tak jest go najwięcej spośród tutaj wymienionych przeze mnie modeli. Tylko że ten bas nie jest tak kontrolowany (jest go bardzo dużo, tylko nie ma takiego impetu - yebnięcia czyli.) Po przesiadce z innych słuchawek - można dostać po uszach tym basem.

Reszta - idą w miarę równo na całym paśmie.

Zjawiskowa jest natomiast w nich przestrzeń! Pozycjonowanie w grach jest super dokładne. Filmy - bajka. Muzyka - elegancja!

Stosunek ceny - do tego co sobą reprezentują - jak najbardziej poprawny i wart tej ceny a nawet więcej.

 

Tylko nie miałem do czynienia z twoją karciochą - i tutaj nie mogę się wypowiadać ...



Jeszcze w kwestii wygody - DT770 po ubraniu przybierają tryb stealth mode - słychać, ale nie czuć ;)

 

Wg mnie na to co wiem - można by je reklamować - "Tanie i robią robotę, że hoho!"



Ostatnia kwestia - chcesz basu w słuchawkach - czy to równoważy się z tym, że chcesz mieć słuchawki typu zamkniętego i tylko zamkniętego? (Tak prosto rozumując baaass = słuchawki zamknięte)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Yeah! To będziesz miał w nich mega mięcho :) Własnie zapodałem sobie Chemical Brothers, na wersji 250 ohmowej i dźwięk jest potężny, w 80 Ohmach powinno być jeszcze potężniej :D

 

Pisz jak pierwsze wrażenia.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...