Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kiedyś przyjdzie pora na wymianę Essence ST na coś lepszego, póki co brak funduszu.

 

Beyery trzymam na najniższym ustawieniu Gain (normal), głośność na 40% jest dla mnie optymalna przy odsłuchu muzyki. Przy ustawieniu High Gain starcza już 10-15% głośności ale wtedy wysokie tony za bardzo walą po uszach, przyjemniej dla ucha grają na  normal. Ustawianie Extra High Gain nawet mi przez myśl nie przeszło, to już zabójcze podbicie głośności.

 

Muszę jeszcze zobaczyć jak będą grały na złączach RCA.

Link to post
Share on other sites

Grzechuboss - ile już masz tę ST? Poważnie nigdy nie myślałeś nad zabawą w opampy? W internecie jest pełno tematów, poradników, nawet recenzji o tym ile, co i jak dają poszczególne zmiany opków. Wymiana taka wcale nie musi być droga. Chyba już wiesz jaki preferujesz dźwięk, czego ewentualnie ci w nim brakuje, co chcesz zmenić a co zostawić - to wg tego możesz poszukać jakichś niedrogich opków na wymianę. Ja pierwsze co zrobiłem to po chyba 2 tygodniach jak kupiłem STXa zabrałem się za temat z opkami. Zmiana jest kategoryczna - no i zależna od tego co sam chcesz osiągnąć. Tak samo jak ty prawie nigdy nie włączam słuchawek z wejścia słuchawkowego, tylko RCA, bo właśnie ten 3ci opek na buforze dużo też u mnie daje dobrego w dźwięku. Nie muszą być to od razu drogie opampy a i czasem te droższe są sprzedawane uzwane na forach po cenie  - gorąco polecam się zainteresować tematem. Tylko ostrzegam - jak zaczniesz, możliwe że nie będziesz "umić" skończyć :P

Link to post
Share on other sites

No cóż, kartę mam niecałe dwa lata. Mam zamiar dobić na niej  przynajmniej do tych 3 lat, niech minie gwarancja i wtedy pomyśleć o czymś lepszym.

 

O wymianie op-ampów czytałem ale jakoś mnie do tego nie ciągnie. Wszędzie piszą, że to taka kosmetyka, szlif i diametralnie nie zmienią dźwięku. Mało kosztują i mało zmieniają. Zamiast wydawać kasę na te droższe, bardziej wypasione op-ampy, wolę zmienić same słuchawki. Zresztą na Beyerach też nie zamierzam wiecznie siedzieć. Na SRH840 wytrzymałem niecałe trzy miesiące, zobaczymy po jakim czasie zapragnę zmienić DT 770.

 

Jak znajdę swoje idealnie brzmiące słuchawki, wtedy dopiero pomyślę o doborze do nich ostatecznego toru. Dotychczas najbardziej podeszły mi Sennheisery HD 650, ale nie słuchałem jeszcze nic ze stajni takich firm jak: AKG, Denon, Audio-Technica czy HiFiMAN także przede mną jeszcze długa droga.

Link to post
Share on other sites

No, mogę spokojnie napisać, że Beyery nie mają się niczego wstydzić przy AKG i Autio-Technica. Jak na moje uszy, to DT770 są na pierwszym miejscu z AKG K550 bijąc droższe Audio Techniki ATH-A700X ... i co jeszcze jest fajne w nich, to to, że wydobywają swoje wdzięki przy konkretniejszych sprzętach im towarzyszących - czyli wzmacniacz konkretny mile widziany a i na lepszych dacach będą  o wiele lepiej grały.

 

Ale co do szukania swoich gustów w różnych markach słuchawek - to zgadzam się, jest to fascynująca droga. No i nie tania też...


Co do opampów - to sam nie uważam że to kosmetyka. Dla mnie to spore zmiany - i dzisiaj na zwykłych srockowych nie miałbym frajdy ze słuchania w ogóle ..

Link to post
Share on other sites

tak czytam, na twoim miejscu wsadził niedrogie 2x LME49720 na I/V zamiast JRC 2114D, a później coś na bufor. Skoro odczuwasz zmianę jakości po włączeniu słuchawek do RCA , myślę, że po tych dwóch jeszcze bardziej stanie się odczuwalne, dokładając 3 to już będziesz myśleć,ze masz odczynienia z lepiej grającą kartą dźwiękową i to nie trzeba mieć słuchu nietoperza, by już nigdy nie wracać do standardowych opków.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...