Skocz do zawartości

tani/domowy Worklog by Sieku


Recommended Posts

hahahaha ja też :D chciałbym móc już się z wami podzielić fotkami ale na to jeszcze przyjdzie czas ;)
Potem oplatanie 6pin PCI-E i 8pin EPS do GPU, ale to dopiero jak będzie piwnica bo chciałbym kable puścić prosto w dół do piwnicy ;D.
Oraz wciąż stoję z podświetleniem samej budy bo led'y, które przykleiłem walą po gałach :/

 

________________________________________________________________
UPDATE:

projekt przenoszony już na blachę ;)
POWOLI ale do przodu ;)

http://s11.postimg.org/49mfa6poz/20140425030.jpg

http://s11.postimg.org/hp4ulw8sz/20140425031.jpg

Licze ze niebawem będą foty już wyciętego BackPlate'a ;)
Możecie śmiało dodawać do obserwowanych, więcej modów niebawem ;)

Edytowane przez Sieku
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Napisano (edytowane)

wersja preALPHA BackPlate'a wygląda tak:
2014-05-07+12.19.12.jpg

2014-05-07+12.20.11.jpg

Tylko blacha troszku "giętka" i BP nie jest idealnie prosty :/ miał być jeszcze napis ale ze względu na miękkość materiału, napis zostanie wykonany w innym materiale, na innym backplate, a ten to taka wersja, i nie wiem czy wgl. ją będę malował bo ostatecznie it ak będzie coś innego na GPU. To zaledwie tak z ... 25% całego projektu Back Plate, stad preALPHA.
A TO DOPIERO POCZATEK !!

P.S. jak mam ten BackPlate naprostować O_O ?????

Edytowane przez Sieku
Link to post
Share on other sites

Połóż coś ciężkiego na To oczywiście przełóż ten Backplate czymś co zabezpieczy przed zarysowaniami (Ścierka?). Może być stos książek bo nie wydaje się on taki sztywny.

Edit;

Próbuj delikatnie odginać, trochę to ryzykowne ale jak nie masz dostępu to prasy mechanicznej, nie wiem jak ona się nazywa (ze sporym zaciskiem) to nie gwarantuję że potem będzie on dalej idealnie prosty. :)

Nawiązując do nazwy tematu "domowy" Może wałek kuchenny to naprawi? Mocno naciśniesz może się naprostuje. :)

Edytowane przez gural23
Link to post
Share on other sites

niestety nie mam dostępu do takowej, ale no, to jest wersja preALPHA tak wiec będzie (tak myślę) wykonana jeszcze jedna wersja, z innego materiału, (grubszej blachy, bo ta obecna jest z pozostałości po wycięciu okna w budzie) i od razu z napisem który liczę ze ostatecznie będzie zrobiony, bo to "gwóźdź" tej płytki :D
Ale SPOKOJNIE to NA PEWNO nie ostateczna wersja ;)


prace ruszyły dalej, ale bezpieczeństwo przede wszystkim:
2014-05-13+17.46.35.jpg

1. "siatka" na rdzeń GPU aby mógł oddychać ale jednocześnie BackPlate wyglądał na pełniejszy:
2014-05-13+16.59.27.jpg
2014-05-13+16.59.09.jpg

teraz jeszcze będzie na tył GPU siateczka taki a'la SPOJLER ( :rotfl: ) czy coś w ten deseń, malowanie i ledy, ale ledy już nie dziś bo brak cyny :/ reszta zdjęć projektu już niebawem ;)
CZEKAJCIE !!

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Żaden problem :D sam też pewno tego nie wymyśliłem i był ktoś przede mną ;) Tylko zanim zaczniesz napisz na Pw albo GG: 2176786 to dam Ci kilka rad bo miałem z tym małe problemy ;)

P.S. niestety Ta wersja nie będzie miała planowanego napisu R9 280X który wstępnie miał być podświetlany przez co będzie dość ... UBOGA :/ :C

Link to post
Share on other sites

Siatka na tyle zamocowana, i wszystko pomalowane, zostało zamocować LED'y i pierwsza wersja BackPlate gotowa :D

1. przed malowaniem:
SSA42426.JPG

2. Po malowaniu:
SSA42427.JPG

jak na razie wydaje mi się ze ZACNIE :D ale mimo to wciąż wieeele pracy przede mną ;)
jeszcze dziś powinno być więcej fotek ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

założyłem na jego krawędzie taką samą gumę jak mam na oknie budy, ale wychodzę z założenia ze tu jest zbyt wiele ostrych "zakrętów" i nie, jednak ta "guma" odpada, dostanie standardowy czarny, jutro wezmę się za demontaż chłodzenia RAMu GPU żeby backplate założyć, i liczę jutro pierwsze fotki z już założonym backplate.


Powiem tak : Ładnie wyszedł jak na wersje Alpha :)

to co mam mu jeszcze dodać Wg. Ciebie by wyszedł zaje**ście jak na wersje ostateczną :menda:
Tak z czystej ciekawości :D:->


00:31 a ja wciąż ślęczę przy tym, O NIE :/
P.S. przepraszam za jakość zdjęć ale aparat padł, został gówn*any tel :/
Prace wciąż w toku:
2014-05-14+00.09.40.jpg

Teraz liczę na waszą rade, które wybrać do "ostatecznej" wersji ?

1.
2014-05-14+00.29.04.jpg
2.
2014-05-14+00.29.32.jpg
3.
https://lh4.googleusercontent.com/haHcV9izyXlCQLDi9aROeECz1HsYR1CQC68gqhKiGw=w1115-h836-no

Wciąż męcze sie z pozbyciem się starego termo-kleju z chłodzenia RAM'u GPU :/

Edytowane przez Sieku
Link to post
Share on other sites

blablalablab

 

00:31 a ja wciąż ślęczę przy tym, O NIE :/

bla bla blab lab

 

 

 

Co do bp, jestem za opcją nr 3, a co do tego to sam na początku zabawy z LC, rozbierałem układ po 2 w nocy i poprawiałem montaż bloku na gpu :P

Link to post
Share on other sites

 

 

to co mam mu jeszcze dodać Wg. Ciebie by wyszedł zaje**ście jak na wersje ostateczną :menda: Tak z czystej ciekawości :D:->


Sam pisałeś że to dopiero wersja "Alpha" ;)
Link to post
Share on other sites

owszem napis będzie, modowany cały BP bedzie stąd Alpha, ale to juz za jakiś czas ;)


kolejny etap prac za mną, formalnie BP już zamocowane na GPU, na 2-uch z 4-ech śrub bo "troszkę" ich rozstaw się nie zgadza, ale dzisiejsza praca pochłonęła CO NAJMNIEJ 5godzin, wiec to już będę korygował jutro.
Na chwile obecną wygląda to tak:

1. Bez "bajerów"
SSA42433.JPG

2. już z "bajerami"
SSA42437.JPG

Więcej fotek:



Jutro ciąg dalszy prac i fotek, oczekujcie postów ;)

P.S. poradźcie jak oddzielić aluminiowego BackPlate'a od PCB ? Na chwile obecną mam tam odpowiednio wyciętą kartkę pomiędzy nimi, ale nie widzi mi się wkładanie tego tak "zabezpieczonego" do kompa i granie w COKOLWIEK ani wgl. użytkowanie jej z TAKIM "zabezpieczeniem" ;D :rotfl:
Myślałem nad zalaniem na co najmniej 2mm grubą warstwą silikonem sanitarnym spód BP ze nawet jeśli by opierał się np. o piny zasilania 8/6pin to ta sylikonową guma a nie aluminiowa blachą, nie spowoduje spięcia. Co wy na to ? Chyba ze jakieś lepsze propozycje macie, czekam na wasze opinie o samym BP jak i na temat jego odizolowania.

Jutro jeszcze będę lutował LED'y, na spód GPU jak i pod BP i z napisu chyba jednak rezygnuje, podoba mi się i to BARDZO taki prosty zwykły PEŁNY BP 8-)

Link to post
Share on other sites

hmmm... Nie koniecznie najtańszy, ale tez nie no, najdroższy.
zależy mi by ta izolacja była:
- bezpieczna
- nie za droga
- aby nie wzrosła znacząco temperatura GPU przez nią

Chyba kupie jakis laminat na metry i po postu podkleję cały BP, w sumie nie głupi pomysł :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...