Skocz do zawartości

tani/domowy Worklog by Sieku


Recommended Posts

wiem wiem, zauważyłem, ale zwykła piwnica która wyglądała by "normalniej" była by na wysokości dolnego wentyla i to mnie boli :/ a wolał bym żeby był cały schowany, ale wtedy piwnica szła by pod kontem, co m się nijak NIE podoba :/


Wiec jednak zostanę przy standardowej piwnicy W budzie, jednak że mam dylemat jak rozwiązać to z przednim wentylem ? poprowadzić piwnice do góry (1. - żółty), prosto (2. - pomarańczowy) czy w dół (3. - czerwony) tak by dolny wetyl oświetlał i budę i pompował do niej własnie powietrze. które rozwiazanie bedzie najlepsze ??
P.S. Oczywiście w miejscu niebieskiego X będzie wentyl dmuchający na grafę i gdybym zastosował 1. żółty to na to podwyższenie tez zamontował bym jakiś wentyl by dmuchał do budy.
Czekam na wasze opinie.

10511304_651048134987115_741611850470403

Edytowane przez Sieku
Link to post
Share on other sites

oploty będą niebawem, ale jak zaś to wszystko mam wyciągać i składać potem to coś mnie bierze, a już się boje jak będzie LC i co pół roczne czyszczenie i wymiana cieszy HA! :D Współczuje LC-erom :D. Coś na kształt poprzednich, a i z czasem więcej malowania oraz wymiana coolera ale najpierw 3-ci monitor.

Link to post
Share on other sites

teraz pytanko ludziska, chce podkręcić ram, zabierałem się do tego od dawna ale zawsze coś wyskoczyło, najpierw wgl. miałem ram 1333 (mimo ze płaciłem za 1600 ale MoBo se go jakoś dziwnie ustawiło) no i ustawiłem w BIOS'ie te profile XMP 1.2 czy jakoś tak no i wskoczyło 800MHz (jako iż DDR - Double Data Rate) to mam 1600MHz które powinno być, a dodatkowo kręcony cep delikatnie BCLk tak wiec mam koło 1616-1630Mhz na ram, ale tu moje pytanie bo cep podobno ogarnia DO 1600MHz (moja kostka krzemu) a wiec co jeśli dalej podkręcił bym ramy ? :D (MoBo pozwala aż do 2800) :D Korci żeby sprawdzić ale wole na początku zapytać :D

P.S. moje i5 ma zablokowany mnożnik ale MoBo ma NO-K OC wiec mogłem wycisnąć z niego dodatkowe 200MHz (3.2 -> 3.6 (turbo) -> 3.8GHz No-K OC) ale jadę na 3.736MHz bo jest 100% stabilny a na 3.8 bywało różnie. Jeśli trzeba było by jeszcze jakieś informacje to chętnie dopowiem ;)

Link to post
Share on other sites

Zacznijmy od tego ze poco kręcić ram?? W grach różnicy nie bedzie miedzy 1333 a 1600 czy 1800. Powino sie dac bez problemu ustawic 1600 na mojej starej plycie asusa tez tak bylo ze plyta na start ustawila 1333 ale bez problemu przestawilem 1600. Bezpiecznie jest krecic ramy do momentu az bede nie stabilene na bazowym napiecu.

Link to post
Share on other sites

dobra wytłumaczę sprawę bo się TROSZKĘ nie rozumiemy. Ramy są 1600, pracowała 1600jedna kostka ale gdy dołożyłem 2-ga bios sam przestawił na 1333 bez mojej wiedzy i tak se pracowało aż wczoraj wszedłem w bios nawet nie wiem czemu jakoś tak, i sprawdzam i cep i ramy odkręcone wiec kręcę, ale na stronie intela pisze ze mój cep ogarnia 1333/1600MHz ramy, i stad moje pytanie, co jeśli przekręcę je grubo ponad 1600 ? Obecnie są delikatnie ponad, ale co po większym oc ? Wiem ze nie odczuję różnicy (MAX 1fps czyli różnica gołym okiem niezauważalna), ale jeśli płaciłem za potencjał OC to czemu teraz mają jechać na bazowych zegarach ?
Cały zestaw jest podkręcony, wiec czemu ramy nie miałby by przejść OC tym bardziej ze PODOBNO są dobre do OC.
Komp odpowiednio wentylowany, ram'y mają radiatory a zasiłka markowa, wiec i tak długo z tym zwlekałem.
Widziałem screna gdzie typo na i5 2500K miał ramy na PONAD 2GHz a intel informuje ze ten cpu ogarnia 1066/1333Mhz na ramach, wiec na to wychodzi ze jakbym podkręcił moje POWIEDZMY w okolice 2GHz to też by działało. Czyż nie ?
Aha i czytałem kiedyś ze stosunek CPU:RAM najlepiej jakby był 1:1 co jest BARDZO ciężkie do uzyskania, zawsze kosztem jednego z komponentów. czy to prawda ? I jakie płyną z tego korzyści (linki chętnie przyjmę bo wujek Google troszkę mnie w ciu*a robi i znajduje same schematy OC a to już znam na pamięć)

Link to post
Share on other sites

Podane przez Intela 1600 MHz DDR3 to tylko oficjalna specyfikacja, nawiązująca do domyślnych warunków pracy kontrolera pamięci w CPU. Absolutnie nic się nie stanie, jeśli je podkręcisz.

 

Jednak osobiście NIE polecam podkręcania pamięci na obecnych platformach, powyżej 1.5 V - 1.6 V (wymagane jest też podniesienie napięcia VCCIO, tak żeby różnica pomiędzy nimi nie była mniejsza od 0.5 V). Pierwsze SB padały od tego jak muchy, zintegrowany kontroler nie dawał rady. W IB kontroler podobno uległ poprawie. Opłacalność takiego interesu jest w większości przypadków śladowa, czasem nawet ujemna (wyższe timingi), a kontroler pamięci w CPU dostaje po du**e. Polecam sprawdzić na ile polecą te ramy przy 1.5 V i przy tym zostać. Dla przykładu moje vengeance 1600 MHz CL9 1.5V, pracują bez problemu na 1899 MHz CL9 1T 1.5V.

Link to post
Share on other sites

okej, zależało mi wiedzieć tylko czy coś się stanie, sam w to wątpiłem bo już jadą ponad równe 1600 jednakże wolałem dostać pewne info.
A jak z CPU/RAM Ratio ?
Czytałem ze najlepiej 1:1 ale to siła rzeczy zawsze jedno kosztem 2-giego, a będzie trudniej bo nowsze CPU kreci sie mnożnikiem nie jak starsze szyna FSB :/

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

panowie potrzebuję teraz waszej rady, a najlepiej kogoś kto "rozbierał monitory, chodzi o to ze za jakiś czas będę się przymierzał do powieszenia ich na ścianie i by to jakoś wyglądało chcę zdjąć z nich ramki by same matryce były możliwie jak najbliżej, nie bawiłem się tym jeszcze, i nie wiem co i jak, ale wszystko przede mną (montaż eyefinity) dlatego miło by było jak by ktoś obeznany nakreślił mi jasno:
1. czy ta matryca bez ramki będzie się trzymała reszty gdy zamontuje to na ścianie, bo nie mam bladego pojęcia jak to jest zamocowane :?:
2. czy kolejna/kolejne matryce obok siebie nie będą sobie przeszkadzały w pracy (wątpię ale kto pyta nie błądzi)
3. czy obudowy tych że monitorów tak blisko siebie bez obudowy nie porobią jakichś przepięć czy coś ?? :?: :?:
4. jak by to wyszło (nie wizualnie ale pod kątem pracy) gdybym te boki przejechał sprejem ?

Mile widziana każda bogata w informacje odpowiedź, oraz jakiekolwiek dodatkowe wskazówki.

Link to post
Share on other sites

nareszcie, teraz tylko czekam na przejściówkę, potem montowanie ich na scianę i "ogołocenie"
10492944_661210290637566_520805380245450


ostatecznie 3 monitory podłączone i działają, teraz rozpoczynam programu konfigurującego tryby uch użytkowania. Fotki w lepszej jakości niebawem.
10498401_662626637162598_569316721106167


zna ktoś jakiś program pozwalający za pomocą ułożonej przeze mnie kombinacji klawiszowej przełaczać sie pomiedzy typowym EyE-Finity czyli 3 monitory jako jeden (pamietający konfiguracje ramek monitorów) a trybem 3-ech osobnych monitorów żeby np. przeglądarki nie rozciągało na 3, bo nawet nie wiem jak tego szukać w google :o

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Masz na myśli skrót "Windows+P"?

W sterownikach od grafiki powinieneś mieć tworzenie profili do zarządzania skrótami odnośnie włączania/wyłączania eyefinity i poszczególnych monitorów. Wpisz w google "switching between EyE-Finity" jeśli o to chodziło.

 

więcej np tutaj: http://www.wsgf.org/forums/viewtopic.php?t=23700

Edytowane przez Vieworld
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

ja tu kombinuję profile itd itp a tu zwykły Windows + P wystarczy :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o
Sądziłem ze utworzenie takich profili będzie czymś arcy trudnym, wręcz specjalne programy, kombinowanie i kosmos i wgl. a tu sam windows ma coś takiego. WOW ale ciesze się :menda: :menda:

Tak czy siak Dziękuję @Vieworld ;) leci łapka za taki drobiazg a jednak pomoc :D

Edytowane przez Sieku
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...