Skocz do zawartości

tani/domowy Worklog by Sieku


Recommended Posts

zostałem zmotywowany do zrobienia workloga przez kilka osób.Nie wiem czy ma to jakiś większy sens bo posty będą ujawniały się co najmniej sporadycznie no ale w sumie co mi szkodzi.

Na początku wszystko zaczęło się od zbicia temp na starym E5200 bo przymierzałem się do OC:


405021_373575462734385_860568047_n.jpg


Potem malowanie budy, ułożenie kabli, neonki i wymiana PSU czyli delikatny modding za grosze:

268570_387892807969317_1512455151_n.jpg

a gdy już miałem drobny przypływ gotówki przesiadka na platformę 1155 i już troszkę większy upgrade kompa

1005574_468676726557591_1506591344_n.jpg

 

SSA42134.JPG

 

teraz to juz zostaje na razie przy tym configu ale modowanie czas zacząć na poważnie.
Więc w planach mam:
1. Backplate (własnej roboty) na HD 7850
2. oploty na kable (lepsze od tych standardowych)
3. lepsze oświetlenie wnętrza
4. uAGRESYWNIENIE (o ile jest takie słowo :D) obudowy która jest dość sztampowa (SPC M40)

5. przesiadka z i5 na i7/HD 7850 na GTX 770
6. Zwodowanie Cepa (Chłodzenie semi-wodne)
7. nowe lepsze wentyle
8. piwnica ale najpierw przesiadka na inną (większą budę)
9. kolejna kość ram'u
Itd Itd

Liczę ze dostane kilka drobnych rad. Problemem mojego workloga będzie fakt ze będzie on STRASZNIE rozciągnięty w czasie gdyż wciąż się kształcę a co za tym idzie nie posiadam stałych dochodów.
Jednakże każdą wzmiankę będę publikował tutaj :D

Edytowane przez Sieku
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

backplate niby miał być z bakelitu ale chyba bedzie z aluminium, jednak ze kumpel leci w ciula i nie jestem pewien :/
Spisu co będe robił niemam, ale będę zmieniał co mi się nie będzie podobało o ile będzie wystarczająco kasy.
Uporządkowana bo nie lubie rozpier**lu w kablach ale to jeszcze wszystko przede mną :D
Modding budy nie polegał tylko na jej wymiania ale całej platformy, poza tym wszystko dopiero zaczynam.

Edytowane przez Sieku
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

moze mało to ma do moddingu budy, ale progres jest:

2013-08-16+15.28.13.jpg
P.S. przepraszam za jakość ale robione na szybko tel.

Gaming Set sie kompletuje :D
Niebawem maja do mnie dotrzeć oploty i będę oplatał kabelki w budzie wiec po długiej przerwie (kolonie) wracam do moddingu.
Nurtuje mnie jeden problem -> mam TV jako 2-gi monitor podłączony i gdy ustawiam mu tryb oszczędny to on sam po jakimś czasie wraca do normalnego ... DLACZEGO :o ? Jak zrobić by został na oszczednym ?


kolejny mini upgrade:

SSA42213.JPG

Jutro mam nadzieje nareszcie przyjdą oploty to pobawię się z kablami i od razu wyczyszczę kompa porządnie bo troszkę biedaczek się już zakurzył.


oploty przyszły to i oplatane czas zacząć

 

SSA42239.JPG

Przy okazji drobne czyszczenie budy ktrego już ponad miesiac nie było

 

SSA42238.JPG

Efekt końcowy średnio ale to jeszcze nie koniec

SSA42248.JPG

SSA42261.JPG


własnie otrzymałem gotowy już projekt naklejki na zasiłke:

SIEKU-MODDING.png

Teraz tylko wysłac do wydrukowania i nakleić, kminie czy dać pod te nalepke karbon czy zostawić takie PSU jak jets teraz (połysk z góry) doradzicie :D ?

Edytowane przez Sieku
Link to post
Share on other sites

projekt już wysłany do wydruku i zapłacone za jego zrobienie wiec trochę po ptakach, mi w sumie się podoba, miał być designerski i stonowany bo nie chciałem nic oczo-jebnego -> tylko nie wiem czy zostawić psu jak jest i nakleić od razu to czy obkleić zasiłke karbonem :?:
Myśle jeszcze co domowym sposobem albo jak juz za niewielkie pieniądze zrobić by front mojego Gladiusa M40 zrobić bardziej drapieżny/futurystyczny ...

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

powracam do worklogu małym wielkim update ale to dopiero 1/3 drogi obecnego plany, a dokładniej to męczyło mnie to od dawna ale jakoś dziś ze weekend i no pewne sprawy kazały zacząć zajmowac sie czymś innym to postanowiłem wreszcie zrobić piwnice.

Oto tok pracy:
1. przygotowanie materiałów
2013-09-13+14.13.06.jpg

2. wstępne "szkice":
2013-09-13+15.25.54.jpg

lecz po drodze napotkałem na mały opur w postaci takiego małego plasticzka który musiał zostać usunięty

2013-09-13+15.28.20.jpg

No więc wziałem sie za jego usuwanie

2013-09-13+15.38.08.jpg

gdy juz się go pozbyłem wróciłem do przycinania

2013-09-13+15.52.25.jpg

a wiec oto i efekt pierwszej cześci piwnicy/pierwszego wycinania:

2013-09-13+16.40.28.jpg

2013-09-13+16.36.17.jpg



2013-09-13+16.44.19.jpg

Jako ze zostało mi jeszcze troszke materiałów a to nie pełna piwnica zaczałem ponownie zbierac wymiary i nanosic je na kolejną część piwnicy oraz "wycinać" tyle ze tym razem mój wróg był neco większy :D

2013-09-13+17.02.20.jpg

Ale i z nim sobie poradziłem :D. Efekt końcowy wycinania 2-giej części:

2013-09-13+18.45.13.jpg

a to już koniec i efekt "końcowy" moich dzisiejszych starań:

2013-09-13+18.45.46.jpg

Na dziś to tyle, teraz czeka mnie "drapanie" tego by pkryć to czarną farbą (Spray) następnie wykończenie klatki na dyski, zrobienie otworów na wentylatory, złączenie tego w jedną "kupe" i złożenie już tego w całosć, wydaje mi sie ze tak 1/4 juz mam za sobą XD

Edytowane przez Sieku
Link to post
Share on other sites

tak jak już pisałem to dopiero 1/4 pracy, tam miedzy 5.25 a koszem na dyski będzie kolejny wentyl wwiewający zimne do budy, wiec spoko + najprawdopodobniej jeszcze 2 od dołu, jeden na spodzie budy a kolejny nad nim na spodzie piwnicy. To dopiero początek projektu ;)

Link to post
Share on other sites

najpierw chciałem zmienić naklejke na PSU ale jednak wyszedłem z założenia ze ten projekt odpada i zrobie piwnice.
Co do wentyli to będzie tak ze będa wdmuchiwały, a dokładnie to tak:

Bez%25C2%25A0tytu%25C5%2582u.png


dzis dokończyłem kolejną część i w sumie główne elementy "skończone", zostało tylko "zmatowieć" pomalowac złożyć do końca i wypełnić ale to jeszcze troche potrwa gdyż nigdzie niemogłem dziś dostac czarnego mat. spray'u wiec musze czekac do poniedziałku :/

2013-09-14+13.18.42.jpg

jak więc widać jeszcze troszke roboty mnie czeka...

Link to post
Share on other sites

"Kolekcja dobrej kuchni" ;D Nie maluj tych segregatorów przypadkiem! Zostaw tak - może Winiary da Ci wentylek za reklame :P.

Jak chcesz przymocować wentylator do tej tektury? Nie utrzyma to obracającego się wentylatora. Będą drgania, wyrobi się w papierze "gwint" i po ptokach.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...