Skocz do zawartości

Obudowa podobna do Corsair Obsidian Series 650D


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Mareczq,

Recommended Posts

@Veteran

Nie można porównać tych testów do testów wentylatorków z prostego powodu. Przy wentylatorkach cisza miała 31.4db, a tutaj coolery zaczynają się od 18,4db, czyli mamy do czynienia ze specjalnym wygłuszonym pomieszczeniem. Po za tym w przypadku Fractali Silent Series R2 już chyba nie chodzi o to jaką głośność mają, tylko jaki przepływ powietrza. Wyciągnięta kratka frontowa z dwoma wentylatorami Fractal Silent Series R2 na 5V jest niesłyszalna, ale jak ją włożymy do obudowy słyszymy szum, więc albo dźwięk generowany przez wentylatory w obudowie kumuluje się przez to są głośniejsze albo zbyt mocno dmuchają i przechodzące powietrze wytwarza taki szum (bardziej pasuje mi druga opcja). Wyprzedzę Twoje pytanie, jeden wentylatorek też szumi. Jeśli chodzi o dysk to jak masz dysk 7200 obr. to jest on wyraźnie słyszalny. Teraz mogę porównać Fractal Silent Series R2 na 7V i 5V. Różnica to 37.1-34.5 jest wyraźnie słyszalna, więc 1db też będzie moim zdaniem słyszalny, ale tak jak wyżej pisałem tutaj chodzi raczej bardziej o przepływ powietrza. Przy 4V może już czasami nie startować ten wentylatorek, trzeba by było to sprawdzić. Jak by startował, to faktycznie może byłoby idealnie. Zobaczymy, na razie muszę oddać SilentiumPC Zypher 140mm do sklepu, sprzedać Fractal Silent Series R2 i potem będę kombinował z innymi wentylatorkami. Także Veteran czekam na decyzje. Im szybciej tym lepiej, bo tak to na allegro będę wystawiał.

 

omar2033 u mnie w pobliskim mieście w komputroniku tyle 140mm wentylatorów nie mają co teraz Ty haha :)

 

 

 

@ AndreoKomp Testy poza obudową odpadają z bardzo prostego powodu - temperatura otoczenia ma wtedy za duży wpływ.

Według testów które w ostatnich dniach przeprowadzałem, to obojętnie czy obudowa otwarta z dużym prześwitem czy zamknięta temperatura otoczenia miała zawsze wpływ i to nawet 0.5 stopnia. Na dodatek to się nie przekłada, że 1 stopień więcej w pomieszczeniu, to tylko o jeden stopień wzrosną temperatury podzespołów. Pomieszczenie ze stabilną temperaturą to podstawa, ono zawsze musi być, a ja już jest to mój pomysł na test można wykonać.

Link to post
Share on other sites

1. Po pierwsze ma ogromne znaczenie czy testuje się w obudowie czy poza nią (chyba, że mowa o totalnym sitku). Już dawno temu to zauważyłem i wybacz ale nie przekonają mnie Twoje osobiste dywagacje ;)

2. Zadaj sobie pytanie "Ile osób trzyma komputer w klimatyzowanym pomieszczeniu?"

Link to post
Share on other sites

@t.luk

1. Ja nawet nie próbuje Cię przekonywać do tego, to tylko propozycja/pomysł na test. Jak wiesz że to nie wypali to okej, na pewno wiesz lepiej niż ja, bo nie mam doświadczenia w przeprowadzaniu takich testów.

2. Nie bardzo widzę związku. Testy trzeba przeprowadzać w ściśle określonych warunkach, żeby uniknąć błędów pomiarowych, ale co do tego mają warunki domowe to nie rozumiem. Testy mają pokazać który cooler CPU jest najlepszy, jak już go kupimy to wiadomo że w domu nie będzie osiągał takich samych wyników jak podczas testu, bo jest to zależne od temperatury w pomieszczeniach, obudowy i jej chłodzenia oraz innych komponentów komputera, ale to każdy testowany cooler będzie wypadał odpowiednio gorzej.

Link to post
Share on other sites

 

 

Także Veteran czekam na decyzje. Im szybciej tym lepiej, bo tak to na allegro będę wystawiał.

Dobra. Daj mi jeszcze chwilę, na początku przyszłego tygodnia dam odpowiedź czy biorę.


Andreo, jak Ci się sprawuje ta kieszeń Welland ME-751? Powiedz mi, dysk włożony do środka dostaje zasilanie dopiero po przekręceniu kluczyka? Bo to by było fajne, bym sobie go trzymał w środku, a włączał dopiero na czas kopii zapasowej.

Link to post
Share on other sites

 

 

Andreo, jak Ci się sprawuje ta kieszeń Welland ME-751? Powiedz mi, dysk włożony do środka dostaje zasilanie dopiero po przekręceniu kluczyka? Bo to by było fajne, bym sobie go trzymał w środku, a włączał dopiero na czas kopii zapasowej.

Jeszcze nie kupowałem jej, ale z kilkoma osobami pisałem co ją posiadają i nie ma żadnych problemów. Najpierw muszę zrobić wentylację obudowy, a dopiero potem kupię nowy zasilacz (stary pójdzie na gwarancje żeby wentylatorek wymienili) i razem z nim tą kieszeń. Zaoszczędzi się na przesyłce. Z tym kluczykiem na pewno tak nie będzie. On służy tylko do zamknięcia kieszeni żeby dysk nikt nie wyciągnął. Dla mnie bardzo dobrze, bo nie chciałbym latać za każdym razem z kluczykiem jak bym chciał dysk podłączyć.

A Ty kiedy kupujesz Fractal R4?

Link to post
Share on other sites

Chłopaki dołączę się do tematu. Wiecie może, które jeszcze obudowy mają dzielone i przestawiane koszyki na HDD. Czaję się teraz na obudowę pod LC i w moim przedziale cenowym zostały: 650D, Define R2 XL, ARC XL (mój faworyt, niestety dostałem odpowiedź od fractala, że może będzie dostępna w listopadzie). Ciekawa jest jeszcze Bitfenix Shinobi XL, ale ma jeden wielki koszyk. Generalnie zależy mi na tym, żeby na front dać chłodnicę co najmniej 60mm 2x120 lub 2x140 z wentylami w układzie push-pull i musi zostać jeszcze miejsce na przestawienie koszyka na hdd. Bardzo mi pasuje NZXT Switch 810, ale mając za 250zł mniej Define XL, to już trzeba się zastanowić.

Link to post
Share on other sites

Wole Fractala R4. Tą obudowę w moich oczach dyskwalifikują tylko 2 porty USB na froncie. Ja potrzebuje dwa porty dla myszki i klawiatury i chociaż jeden port musi być wolny USB 3.0. Ładniejsze ma kształty na przodzie (dzięki tym z cieciom nie jest taka kwadratowa) ale drzwiczki musiałbym zobaczyć w rzeczywistości czy widać że to szczotkowane aluminium czy wszystko zlewa się tak jak w R4 czarnej i w rezultacie wygląda to jak reszta obudowy. Jak by tak było to znowu na plus R4 są srebrne drzwiczki. Góra jeśli nie ma wentylatorków to fajnie że jest zakryta tą maskownicą, jednak po jej zdjęciu wygląda to nie fajnie. Sam panel z przyciskami i portami w R4 bardziej mi się podoba. W środku za to brakuje mi kontrolera obrotów wentylatorów. W R4 fajnie że jest, bo się przyda. Na pewno nie będę miał wentylatorków na 12V. Brakuje mi gumowych wkładek na otwory, nie ma miejsca na wentylatorek na dole obudowy, filtr anty kurzowy bez sensu się montuje, wole jak w R4 są tylko 3 miejsca na dyski i dwie zatoki 5.25" bo więcej nie potrzebuje. Pewnie jak bym dokładnie ją przeanalizował znalazłbym więcej wad. W R4 pasuje mi wszystko, tylko mogły być blachy wygłuszone czymś lepszym (ale to może sobie kiedyś poprawie matami samochodowymi jak będę w nowym samochodzie drzwi wygłuszał), drzwiczki przednie z prawdziwego srebrnego szczotkowanego aluminium (ale to sobie też może kiedyś poprawie oklejając foliami samochodowymi z imitacją szczotkowanego aluminium). Inne wady na tą chwilę do głowy mi nie przychodzą.

Link to post
Share on other sites

Ja potrzebuje dwa porty dla myszki i klawiatury i chociaż jeden port musi być wolny USB 3.0.

Teraz to mnie rozwaliłeś. Podłączasz klawiaturę i myszkę pod porty USB na froncie budy ?

W życiu z tym się nie spotkałem. Od tego masz śledzia z tyłu mobo. No chyba, że obudowa stoi bardzo daleko od biurka.

Link to post
Share on other sites

 

 

Teraz to mnie rozwaliłeś. Podłączasz klawiaturę i myszkę pod porty USB na froncie budy ?

Dokładnie tak, ale oczywiście odbiorniki od myszki i klawiatury, bo to urządzenia bezprzewodowe. Miałem na początku podłączone z tyłu odbiorniki i wyobraź sobie, że siadam 2.5m przed obudową na kanapie, klawiatura na wysokości górnej krawędzi obudowy i klawiatura Logitech K800 nie działa haha Unoszę klawiaturę w górę i jest okej, idę z nią w bok jest okej, kładę znowu w pierwotne miejsce nie działa, przenoszę odbiornik na front działa bez problemu. Co ciekawe odbiornik jak jest z przodu to mogę iść 10m w głąb budynku gdzie na drodze są dwie ściany w tym nośna i też działa. Dlatego odbiorniki poszły na front na stałe żeby już problemów nie było, a w przypadku myszki na pewno nie było żadnych opóźnień.

 

omar2033 & t.luk

Wyobraźcie sobie, że napisałem do firmy BlackNoise na ich główny mail z pytaniem czy XK1 nadają się do pracy w pozycji poziomej i po trzech dniach odpisali że tak. Takie firmy mi się podobają. Nie olali gościa z polski mimo że na pewno moje wypociny po angielsku nie były super poprawnie napisane. Kupię w takim razie te wentylatorki, zobaczymy jaki będą generować hałas na 7V. Jak będzie za duży to najwyżej pobawię się z obniżeniem napięcia do 6V, bo przy 5V to już na pewno będą za mało wydajne.

Link to post
Share on other sites

A nie psiałem Ci, że dają radę. Dla mnie to są super wentylatory. Ludzie jarają się be-quiet-ami za 80-100zł, które praktycznie nie wieją, a tu pod nosem takie rodzynki. O ile dobrze pamiętam to XK 1 startuje także na 5V.

Szczerze je polecam.

 

Poczytaj to praktycznie najcichsze wentylatory na rynku w rozmiarze 140mm z przyzwoitą wydajnością.

http://chlodzenie.net/reviews/wielki-test-poziomu-glosnosci-wentylatorow-cz-ii/19/

Edytowane przez omar2033
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...