Skocz do zawartości

[MULTI] Wiedźmin 3: Dziki Gon


  

225 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy warto zagrać/kupić (opinie graczy)?

    • trzeba zagrać, tytuł zasługujący na miano gry roku
      63
    • solidna pozycja, zapewnia świetną zabawę na długie godziny, posiada minimalne błędy
      6
    • ciekawa pozycja ale sporo jej jeszcze brakuje do ideału
      0
    • można zagrać ale niekoniecznie, pozycja skierowana głównie do fanów gatunku/klimatu
      3
    • zdecydowanie nie, gra nie miała prawa wyjść
      0


Recommended Posts

Gra łapie wam zwiechy/freezy i dziwny dźwięk temu towarzyszący?

 

Nie, nie mam problemów z płynnością (o czym Ci pisałem ileś tam postów wcześniej) i nie występują podane przez Ciebie problemy - może to CF i sterowniki AMD - tu bym szukał.

 

Jedyny bug jaki zaobserwowałem, to jak się wybrałem na otwarte morze znaków zapytanie połowić, to po pewnym czasie Geralt nie chciał mi reagować na klawisz nurkowania. Rozwiązaniem jest zapis, wyjście z gry i ponowny odczyt - to gdyby Wam wystąpiło, no to solucja gotowa. :)

 

 

Teraz ja się coś zapytam, widzieliście takiego misia? Schodzi się do niego bardzo nisko (kilka poziomów w gół). Wejście jest w jednym z opuszczonych domostw?

 

 

http://pics.tinypic.pl/i/00684/8jnp8jw61y8r.jpg

 

Mapka gdzie pod ziemią to jest:

 

http://files.tinypic.pl/i/00684/bdq2s6eccbrd.jpg

 

 

 

Update:

Aaa, już wiem co to za lokacja, chcecie rozwiązanie - to spoiler. :)

 

 

 

Misja poboczna: Królewski gambit ; Wyprawa z Hjalmarem

 

- Udasz się z nim do wsi Fornhala.

- Dokładnie obejrzyj ołtarz.

- Wyrusz za zapachem unoszącym się w powietrzu.

- Dotrzesz do zwłok oraz chaty, gdzie natkniesz się na suszone grzyby.

- Następnie udaj się do następnego domu na szczycie skały.

- Otwórz przejście do jaskini, do której zejdź, aż dotrzesz do lokacji, gdzie spotkasz Hallgrima.

- ... itd :)

 

 

 

Edytowane przez _FEN_
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobre, tutaj więcej o tym chorwackim Novigradzie -> https://pl.wikipedia.org/wiki/Novigrad_%28%C5%BCupania_istryjska%29

 

e//

 

Na liście poprawek zauważyłem taką pozycję, której wcześniej nie było:

 

Dodano dodatkowe opcje, które nieznacznie zmniejszają jakość futra oraz włosów bez wyraźnej zmiany wyglądu tych elementów, w celu uzyskania lepszej wydajności na większej ilości konfiguracji sprzętowych.

 

http://thewitcher.com/news/view/1080

Edytowane przez drVanSteiner
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W tej chwili włączenie u mnie HairWorks zabiera średnio 10fps (zarówno min, jak i max). To całkiem sporo, zważywszy, że każdy fps się liczy gdy gra działa średnio ~40fps bez HW.

 

 

 

które nieznacznie zmniejszają jakość futra oraz włosów bez wyraźnej zmiany wyglądu tych elementów

 

Wystarczy, że zmniejszą ilość wirtualnych włosów o ~10%, całość dostanie kopa, bo HW to stosunkowo złożone matematycznie obliczenia - szczególnie reakcja włos-włos i wpływ środowiska na wirtualną sierść.

 

 

 

o tym chorwackim Novigradzie

 

Nawet nie wiedziałem, że taki jest. Byłem kiedyś w Nowogrodzie Wielkim (bardzo ładna, historyczna miejscowość), jak jeszcze kiedyś jeździłem częściej na wschód.


 

 

Na liście poprawek zauważyłem taką pozycję

 

... a kiedy zostanie wydany, ani widu, ani słychu :/

Link to post
Share on other sites

W tej chwili włączenie u mnie HairWorks zabiera średnio 10fps (zarówno min, jak i max).

 

U mnie podobnie, ale jest jedna lokacja, gdzie mam spadek do 15fps (w komnacie ze zwierzętami u Myszowora)

 

 

Wystarczy, że zmniejszą ilość wirtualnych włosów o ~10%

 

Obawiam się, że jedyne co zrobią (bo to będzie najprostsze) to sformalizują to co i tak robią wszyscy, czyli dodadzą opcję zmiany wartości AA dla Hairworks.

 

 

... a kiedy zostanie wydany, ani widu, ani słychu 

 

Tylko plotki, plotki...

Link to post
Share on other sites

ehh, ciekawe ilu jeszcze potrzeba lat, aby nasze, domowe pecety wyświetlały w czasie rzeczywistym taką grafikę ...

 

 

Myślę, że coś zbliżonego dało by się już wygenerować w czasie rzeczywistym w 24-30 fps, ale gdybyś zrobił z tego grę to by miała tak zaporowe wymagania, że pograłby w to może 1% ludzkości na tej planecie... Ja pamiętam jak wyszedł Crysis 1 i screeny z ultra w FHD robiły wówczas na mnie podobne wrażenie jak ten screen wyżej, no i też miało to takie wymagania że w sumie do dziś trzeba mieć mocarny komp żeby to odpalić na max w 1080p z AA, wtedy to na monitorku 1280x1024 się w mediumach w 30 klatkach piłowało i i tak robiło kosmiczne wrażenie

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Jeżeli już offtopicujemy: w Crysisa to grało się (przynajmniej ja) na 800x600 na minimalnych w 30 klatkach. Swoją drogą teraz Crysis 1 na modach (to już 8 lat od premiery !) robi niesamowite wrażenie.

 

 

 

 

 

Dlatego 20-30 lat przez durne konsole

 

Ja stawiam na dwa następne cykle konsol (jeden cykl po 6-9 lat).

 

 

 

 

_FEN_

Jest więcej takich zdjęć ? To jest świetne.

Link to post
Share on other sites

 

 

ciekawe ilu jeszcze potrzeba lat, aby nasze, domowe pecety wyświetlały w czasie rzeczywistym taką grafikę

 

Przecież to jest cosplay i zdjęcia z lasu ;) Pytanie więc jest standardowe i odwieczne- kiedy będziemy mieć fotorealistyczną grafikę. 

 

11390049_300007446789579_8785404573666173571_n.jpg

11357396_300007443456246_1505203372657207952_o.jpg

11122394_300007440122913_3928544348025119731_o.jpg

11393566_300007543456236_2620882435060140441_o.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Przecież to jest cosplay i zdjęcia z lasu

 

Od kiedy cosplay nie jest formą fanart?

 

 

Pytanie więc jest standardowe i odwieczne

 

Trafiłeś w dychę - o to właśnie pytam (ale nie wprost). To pytanie należy zadawać co jakiś czas wraz z postępem dziejącym się w GPU i ogólnie "grafice komputerowej" bezustannie przybliżającym nas do nieuniknionego. :)

 

 

Przyjemnego weekendu :) oby owocnego w 1.07 i całą masę dobrej wiedźmińskiej zabawy.

Edytowane przez _FEN_
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...