Skocz do zawartości

[MULTI] Wiedźmin 3: Dziki Gon


  

225 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy warto zagrać/kupić (opinie graczy)?

    • trzeba zagrać, tytuł zasługujący na miano gry roku
      63
    • solidna pozycja, zapewnia świetną zabawę na długie godziny, posiada minimalne błędy
      6
    • ciekawa pozycja ale sporo jej jeszcze brakuje do ideału
      0
    • można zagrać ale niekoniecznie, pozycja skierowana głównie do fanów gatunku/klimatu
      3
    • zdecydowanie nie, gra nie miała prawa wyjść
      0


Recommended Posts

Mi się wydaje, że ruszy.

W3 potrzebować będzie do obsługi gpu zgodnego z dx11, 7790 jest zgodne z dx11, karta w wersji 1gb potrzebować będzie zapewne dużo niższej rozdzielczości (max HD bez full) również ze względu na mniejszą ilość ROP i TMU.

 

... ale jak to dokładnie będzie - zobaczymy.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Obejrzałem jeszcze raz ten materiał z IGN i ogólnie wszystko fajnie wygląda ale ta roślinność taka płaska że aż ohydna. Jedynie chyba tylko konary drzew sprawiają wrażenie trójwymiarowości a pewnie z bliska też okażą się płaskie jak deska xD  

Link to post
Share on other sites

Obejrzałem i ja. No nie wiem, fabularnie zapowiada się ciekawie, a to powinno jakoś tam przykryć powyższą niedogodność o której piszesz.

Zresztą, W1 też ma grafikę i roślinność jaką ma, a jednak nawet dziś grając w niego dobrze się bawimy. Może tak będzie i z W3.

 

 

Taki miły akcent od początku fabuły - startujemy w maju, tyle, że 1272 :D

 

http://images.tinypic.pl/i/00652/tgb86qpngclq.jpg


Edycja:

Ciekawe, czy wersja sprzed przesunięcia premiery na maj też startowała w MAY, 1272 ?? :P

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites
Pakiet Dodatków: Serca z Kamienia + Krew i Wino
 

Pakiet Dodatków do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon gwarantuje graczom dostęp do dwóch zupełnie nowych przygód, osadzonych w świecie Wiedźmina.

 

Serca z Kamienia to nowa, dziesięciogodzinna przygoda, która zabierze graczy do serca Ziem Niczyich oraz Oxenfurtu, gdzie wciągnięty w mroczną intrygę Geralt spotka tajemniczego Pana Lusterko.

 

Krew i Wino to ponad dwudziestogodzinna przygoda osadzona w zupełnie nowym regionie świata Wiedźmina – Toussaint. W krainie nietkniętej wojną, gdzie atmosfera beztroski i hulanek jest jedynie przykrywką dla krwawego sekretu, Geraltowi przyjdzie stawić czoła złu, które jest w stanie zwalczyć tylko wiedźmin.

 

Nadchodzące dodatki zaoferują zupełnie nową zawartość, przedmioty i przeciwników oraz wprowadzą do gry nowych bohaterów i postaci znane i lubiane przez fanów uniwersum.

 

Serca z Kamienia będą miały swoją premierę w październiku 2015, zaś Krew i Wino pojawi się w sprzedaży w pierwszym kwartale 2016 roku.

 

Cena dodatków wyniesie: 25$, czyli zgodnie z aktualnym kursem polskiej waluty daje 93 zł.

Oczywiście cena na polskim rynku prawdopodobnie będzie niższa, oficjalne stanoiwsko CDPR w tej sprawie nie jest jeszcze znane. 

 

Dodatki wydaja się być bardzo solidne - 30h rozgrywki, nowe potwory, lokacje, przeciwnicy, niektórzy mogliby uznać to za osobną grę.

Osoby w marketingu niestety odwaliły kawał katastrofalnej roboty zapowiadając te dodatki przed premierą gry... zaraz pojawią się głosy, że wycięto content z podstawki, że okłamano graczy mówiąc o darmowych DLC itd.

Edytowane przez Antiax
Link to post
Share on other sites

Ale Redzi chyba na prawdę się do tych dodatków przyłożą: 

 

 

Mimo iż prace nad Dzikim Gonem dobiegają końca, zespół nie zamierza zwalniać tempa - w przyszłości mamy zamiar dać graczom dwa olbrzymie dodatki z masą nowych przygód”, mówi Marcin Iwiński, współzałożyciel CD PROJEKT RED. “Pamiętamy czasy, kiedy rozszerzenia do gier dostarczały graczom całą masę naprawdę fajnych rzeczy. Dziś często dostajemy nowy kostium dla postaci lub nową broń, i to niekoniecznie ZA DARMO. W przeszłości często powtarzałem, że jeśli kiedykolwiek zdecydujemy się wypuścić płatny dodatek do Wiedźmina, zaprojektujemy go tak, aby gracze nie czuli się przez nas oszukani. Dlatego dodatki do Dzikiego Gonu będą dłuższe niż niejedna gra”, dodaje Iwiński.

 

Przy okazji zapowiedzi, dajemy graczom możliwość zakupu pakietu dodatków, ale chciałbym podkreślić jedną rzecz: jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości, nie kupujcie ich teraz. Poczekajcie na recenzje, pooglądajcie filmy w sieci - nie chcemy abyście kupowali cokolwiek w ciemno.”

Link to post
Share on other sites

Dla mnie bomba, szczególnie czekam na ten Krew i Wino. Jak jeszcze pojawią się w Toussaint postacie które były w sadze to już w ogóle będzie miodzio :P

Dla mnie również. Krew i Wino zapowiada się zdecydowanie bardziej apetycznie niż Serce z Kamienia  ;)

Link to post
Share on other sites

Podobno wersja pudełkowa gry ma być kompatybilna z DLC pochodzącymi wyłącznie z GoGa a to byłoby dla nas cenowo niekorzystne. Bo na cdp.pl raczej będzie taniej, chyba że zrobią cenę podobną jak na GoGu po przeliczeniu na złotówki. 


Dodatkowo cena, biorąc pod uwagę cenę gry która w/g zapowiedzi ma zabawić nawet i 200h to blisko tyle samo za DLC wydaje się być dużo. 60-70zł byłoby optymalnie ;)

Link to post
Share on other sites

Podobno wersja pudełkowa gry ma być kompatybilna z DLC pochodzącymi wyłącznie z GoGa a to byłoby dla nas cenowo niekorzystne. Bo na cdp.pl raczej będzie taniej, chyba że zrobią cenę podobną jak na GoGu po przeliczeniu na złotówki. 

Dodatkowo cena, biorąc pod uwagę cenę gry która w/g zapowiedzi ma zabawić nawet i 200h to blisko tyle samo za DLC wydaje się być dużo. 60-70zł byłoby optymalnie ;)

 

Wiadomość o tych dodatkach wydawała się bardzo spontaniczna. Jeden z Redów na oficjalnym forum nie podał na początku nawet całej wiadomości prasowej. Poza tym strona główna od kilku godzin boryka się z problemami, na stronach do zakupu nie było w ogóle stworzonej oddzielnej zakładki, a gdy jeden z użytkowników oficjalnego forum gry napisał do cdp.pl z zapytaniem odnośnie rozszerzenia to otrzymał odpowiedź, że cdp.pl nie posiada żadnych informacji na temat dostępności dodatków, chociaż odnośnik do zakupu widnieje na stronie głównej gry  ^^

Link to post
Share on other sites

Było już wspominane że gra będzie obsługiwała 4K ? Czy tylko REDZI dawali screeny w 4K ?
Tak teraz przegladam tę stronę http://www.geforce.co.uk/games-applications?title=&sort_bef_combine=%20&sort_order=&sort_by=&page=2i nie wiedziałem że tyle gier obsługuje 4K. Szkoda że nie ma takich GPU...
 

Edytowane przez dzejC
Link to post
Share on other sites

 

 

nie wiedziałem że tyle gier obsługuje 4K

 

No ale co masz na myśli, że np hud wygląda OK, czy co? Bo większość softu da się odpalić w dowolnej rozdzielczości (nawet bardzo niestandardowej i o wiele wyższej od 4k).

W1 w 4K wygląda np bardzo fajnie :)

 

http://files.tinypic.pl/i/00652/n0bof2lkeyc6.jpg

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Fen(Danny też znał rosyjski :>) ja nadal siedzę na hd także... Jeśli się pomylę to wyprowadzcie mnie z błędu. Chodzi mi o to że jakiś czas temu Nvidia pokazała różnicę między FHD a 4K, roślinnośc była zupełnie inna, wszystko takie bardziej ostre. Wiem o tym że prawie każda gra pójdzie w 4K tylko czy wtedy obraz nie jest jakoś skalowany czy też rozciągany z 1080p do 4K? Gdzie gra nadal wygląda tak samo tylko z wyższą rozdzielczości ? Chodzi o to że gra natywnie obsługuje 4K i jest na to przygotowana aby tytuł wyglądał lepiej niż w FHD a nie był jedynie rozciągnięty. Tak samo jest jakoś przy konsolach ? 900p rozciągnięte czy skalowane do 1080p? Mam nadzieję że wyraziłem się w miarę jasno :P

Link to post
Share on other sites

 

 

pokazała różnicę między FHD a 4K

 

To muszę nadrobić, bo gdzieś mi to uciekło.

 

 

 

aby tytuł wyglądał lepiej niż w FHD a nie był jedynie rozciągnięty

 

Rozumiem i wydaje się to logiczne co piszesz. Nie znam się na projektowaniu gier, ale tak chłopski rozum to aby dostosować grę do 4K oprócz ostrych tekstur w wysokiej rozdzielczości należałoby jeszcze zrobić engine gry tak, aby w wysokiej rozdzielczości płynnie sobie z nimi radził. Na teksturach jak się domyślam wcale się nie kończy, bo wypełnienie kilku milionów pikseli więcej na ramkę wymaga zarówno sprzętu jak i odpowiednio napisanego silnika, aby to było płynne. To teraz rozumiem (a przynajmniej mi się wydaje) Twój poprzedni post. :)


E:

Czy W3 będzie miał natywny 4K, to nie wiem, nie czytałem nigdzie. Może ktoś z Was widział?

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
Link to post
Share on other sites

Jeszcze nawet gra nie wyszła, a już mnie to denerwuje *.

W3 ~130zł, dlc ~100zł.  Za kilka miesięcy pewnie następne kilka stów do wydania, aż w końcu za jakiś czas W3 EE za 99zł ze wszystkim, co wyszło - heh.

 

 

* - ja tak mam, jak muszę zajrzeć do mieszka :wariat: (a Wy?)


Edzia:

Dla nVidiowców, są nowe stery beta 350.05  odpaliłem W2 z uberem na 780 i jakby odczuwalnie lepiej działa (a może to tylko zmęczenie poświąteczne jeszcze mnie trzyma %-) ), ale przetestujcie sami.

Dodatkowo dodali wreszcie OpenCl 1.2 i mocny update PhysXa (zupełnie nowa wersja z wysokim numerkiem).

Edytowane przez _FEN_
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie cena w cdp.pl powinna być nie większa jak 70zł. To zapewne jest dopiero początek i jeszcze nie jeden taki zestaw wypuszczą za 100zł. CDP powoli robi się jak Ubi, EA. Fakt dodatki są wielkości normalnej gry o ile wierzyć że rzeczywiście tyle godzin zapewnią zabawy. Nie mniej biorąc pod uwagę cenę samej gry ~130zł która ma podobno zapewnić ~200h zabawy to takie dodatki z 30h gry za 100zł wypadają słabo.  


Ja i tak najwcześniej kupię dzień przed premierą pierwszego DLC. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Przemysł "growy" to biznes jak każdy inny, więc trzeba po prostu na grze zarobić. CDPR robi to i tak w sposób bardziej przejrzysty i przyjaźniejszy dla portfela niż konkurencja.

W Polsce ta cena może wydawać się wysoka, lecz za granicą, gdy nowa gra na PC kosztuje 60€, a dodatek 20€ to jest to kwota, która z pewnością nikogo nie zaskakuje w sposób negatywny. 

BioWare chcę 15$ za 4h rozgrywki, Activison inkasuje 15$ za 4 mapy do trybu multiplayer i kilka broni, więc to co sprzedaje CDPR to po prostu niezwykła okazja na tle zachodnich standardów.

Polski rynek tak jak np. rosyjski i wiele innych powinien mieć cenę dostosowaną do rynku, a tak przynajmniej na razie nie jest. Rosjanie płacą za gre 1099 rubli, a za dodatek 999, więc różnica jest jeszcze mniejsza. 

Mi osobiście cena nie przeszkadza, ale wiem, że dla sporej części potencjalnych nabywców może okazać się zbyt niekorzystna. 

Edytowane przez Antiax
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Skompletować, skompletuję. No bo jak tu mieć wykastrowanego W3 z dodatkowych przygód.

Zgodzę się z Rafałem, że

 

 

 

130zł która ma podobno zapewnić ~200h zabawy to takie dodatki z 30h gry za 100zł wypadają słabo

 

:( chyba, że zawarta w nich treść będzie tak dobra, że będzie się nią wspominać jak teksty Zoltana z W1. :D


E:

A tu dalszy ciąg :wariat:

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Oni sobie chyba żarty robią.

Gra nie wyszła a już 2 dodatki zapowiedzieli za 80% ceny gry.

Czyli sama gra wyjdzie ponad 200zł z dodatkami.

Tyle to kosztują gry na konsole, po prostu kpina.

Poczekam sam aż bunt na tą grę minie i kupię od razu kompletną wersję.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...