Skocz do zawartości

[MULTI] Wiedźmin 3: Dziki Gon


  

225 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy warto zagrać/kupić (opinie graczy)?

    • trzeba zagrać, tytuł zasługujący na miano gry roku
      63
    • solidna pozycja, zapewnia świetną zabawę na długie godziny, posiada minimalne błędy
      6
    • ciekawa pozycja ale sporo jej jeszcze brakuje do ideału
      0
    • można zagrać ale niekoniecznie, pozycja skierowana głównie do fanów gatunku/klimatu
      3
    • zdecydowanie nie, gra nie miała prawa wyjść
      0


Recommended Posts

Zatem jeszcze raz powtarzam - głupoty wypisujesz.

 

 

 

Głupoty gadasz, aż się czytać nie chce.

 

 

Więc tutaj pytam jak sprawa wygląda! Bo na podstawie starych testów wynika, że 780Ti blednie przy 970. Nie mam wiedzy jak jest teraz przy 1.06 i nowych sterownikach. 

 

A Ty zaraz, że głupoty. Nie wiem, dlatego pytam! 

 

 

 

lock 30fps = stałe
 

 

http://www.psxextreme.info/public/style_emoticons/default/banderas.png

Edytowane przez MiK86
Link to post
Share on other sites

Gra jest 100% grywalna i pięknie wygląda - co chcieć więcej.

Jak Ci trzeba np stałe 60fps - kup 980Ti (bo bez Ti, chyba też nie da rady).

 

Ukończyłem grę dwa razy bez przycięć i problemów, ze 100% zadowoleniem z grania.


 

 

Więc tutaj pytam jak sprawa wygląda!

 

To Ci odpowiadam:

Na 780 (bez Ti) gra w Ultra + HaitWorks All działa od ok. 35 do 50 [fps] - czyli ujdzie. (dla ciekawości Ci powiem, że gtx970 też bardzo pływa z framerate w Ultra + HairWorks i nie ma siły na utrzymanie stałych 60fps).

Edytowane przez _FEN_
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Martwi mnie to co mówisz. Na 2x R9 270X mam przy wysokich bez HW w FHD 55-60FPS. I gdyby nie pewne przypadłości CF nie wymieniał bym tych kart. 

 

Nie potrzebuje Ultra + HW. Tylko w miarę stałe 60 FPS przy wysokich ustawieniach w FHD. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Wiesz - ja też nie umiem zatrzymać się w miejscu w tym dokładnie momencie, jak o tym pomyślę, tym bardziej z biegu. ;)

 

Stojąc w miejscu wciskasz na chwilkę 'W' a Wiedźmak robi w uj kroków, toż przez to zryte sterowanie czasem było ciężko coś podnieść z gleby (ciężkie celowanie aby pokazało się 'E')

Już dawno nie odczułem tak nieprecyzyjnego sterowania w grze.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Na podkręconym 780Ti ustawiłem na ultra wszystko poza cieniami i gęstością tłumu- te zrzuciłem o jedną kreskę w dół. Przy HW wyłączonym trzymam 60 fps.

 

Bez HairWorks ten przedział co podałem powyżej skacze o 10fps, tj. ~45-60, ale przy ultra (bez zmniejszania jak u Ciebie) - nie ma możliwości na stałę 60fps.

 

 

 

czy z czasem (nowe stery i patch'e) uzyskiwałeś lepszą wydajność?

 

Tak od 353.xx i 1.04 ;) można mówić mniej więcej o takich wynikach. Wcześniej na GK110 było 20fps w dół.


 

 

Już dawno nie odczułem tak nieprecyzyjnego sterowania w grze.

 

Generalnie idzie się do tego przyzwyczaić, ale jeśli chcemy poprowadzić Geralta precyzyjnie np przy jakimś urwisku - ojjj upadek może się zdarzyć. :/

Zatem może to zmienią w 1.07 - zobaczymy, mam nadzieję, że ta łata będzie do środy. :)

Link to post
Share on other sites

ciekawostka z internetu nt wieśka. To by wyjasniało kwestie marnej optymalizacji.

 

Sekret tego, że zrobienie Wiedźmina 3 kosztowało tak mało 65 mio $ ( 32 + 35 na produkcje i marketing) jest prosty: Wynagrodzenia w CD Prjekcie są karygodnie niskie. Po sukcesach dwóch pierwszych Wiedźminów zarządowi firmy uderzyła woda sodowa do głowy i zatrudniają ludzi za śmieszne pieniądze za argument mając to, że taki pracownik powinien być im wdzięczny za samą możliwość pracy u nich. To nie jest hejt, to jest prawda bo sam pracowałem tam jako tester. Może to się wydawać niewiarygodne ale CDP RED ma jedne z najmniejszych stawek w branży. Tak, moi drodzy. Firma, która za granicą uchodzi za ekonomiczny cud (no bo przecież nie da się zrobić tak dobrej gry za tak niewiele) zatrudnia ludzi za bezcen (tester dosaje 1700zł na ręke - praca po 10 godzin dziennie, nadgodziny niepłatne). 1700zł w Warszawie to śmiech na sali, przypominam, że mówimy tu o najbogatszej firmie gamdevovej w Polsce. Sytuacja ma się lepiej z programistami i grafikami, ale oni też dostają ochłapy w porównaniu z tym co zarabiają ich koledzy z konkurencyjnych firm. Według zarządu prestiż pracowania przy Wiedźminie 3 jest wart więcej od pieniędzy. W firmie panowała taka oto atmosfera: KAŻDY narzekał na pieniądze ale wmawiali sobie, że jak skończą się prace nad W3 to każdy developer przyjmie ich z otwartymi rękami jak zobaczy w CV, że pracował dla CDP więc męczyli się tylko po to żeby później mieć lepszy start w innych firmach. Rotacja tam jest tak wielka, że czasami prace nad grą stawały na 2-3 tygodnie bo była wymiana ludzi i szkolenia nowych. Przez to między innymi gra się tylko opóźniła

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

 

 

czy spotkał ktoś z was iorwetha

 

Jak dotąd nie, ale natknąłem się na kilka tekstów/dialogów wspominających o nim. W ogóle jest bardzo mało dziko-żyjących elfów w W3. Spotkanie komanda praktycznie graniczy z cudem (mi udało się chyba dwa razy i były to grupy nieliczne i z obojętnym raczej nastawieniem do wiedźmina).

Link to post
Share on other sites

Jak dotąd nie, ale natknąłem się na kilka tekstów/dialogów wspominających o nim. W ogóle jest bardzo mało dziko-żyjących elfów w W3. Spotkanie komanda praktycznie graniczy z cudem (mi udało się chyba dwa razy i były to grupy nieliczne i z obojętnym raczej nastawieniem do wiedźmina).

Ja jedno komando spotkałem, i wyciąłem :D

Link to post
Share on other sites

ciekawostka z internetu nt wieśka. To by wyjasniało kwestie marnej optymalizacji.

 

Grę skończyłam, ok. 150 godzin na liczniku i szczerze mówiąc nie rozumiem tego zdania. Ostatnie, co mogę o Wiedźminie nr 3 powiedzieć, to to, że ma marną optymalizację. Może mam "mocny" sprzęt, nie wiem (GTX970), ale z tego, co tu czytałam na słabszych, po wyłączeniu HW i zjechaniu w opcjach w paru punktach gra działa płynnie.

Reszta postu...

Nie wiem, ile zarabiają testerzy (choć tacy testerzy "społecznościowi" Windowsa 10 nic nie zarabiają ;), ale paru programistów i grafików znam. Na tych lepszych się w branży poluje i na pewno nie będą oni w Warszawie pracować za marne pieniądze, bo mogą w ofertach przebierać.

Nad taka grą też chyba bez umiejętności odpowiednich nie da się pracować. A jeśli się je ma, to już można wybierać. Chyba że tu mowa o tych niezbyt wyspecjalizowanych pracownikach, którzy zaczynają i muszą zapracować na CV dopiero.

Ale w naszym kraju nikt, kto zaczyna, nie dostanie na start dużych pieniędzy. Już nie mówiąc o różnicy zarobków między nami a Europą Zachodnią (i to bardziej tu bym upatrywała przyczyn niskich kosztów; specjalista weźmie swoje, ale szeregowi pracownicy są u nas tani).

Ostrożnie bym więc podchodziła do takich "rewelacji".  

Edytowane przez Offka
Link to post
Share on other sites

ciekawostka z internetu nt wieśka. To by wyjasniało kwestie marnej optymalizacji.

 

Też nie zauważyłem marnej optymizacji. Pewnie coś jeszcze dałoby się ze sprzętu wycisnąć - ale tragedii nie ma a w porównaniu do innych podobnych produkcji jest dobrze.

 

Natomiast zmartwił mnie przytoczony przez Ciebie fragment odnośnie płac. Jeżeli jest prawdziwy (bo po prostu może być to przykładowo zemsta zwolnionego pracownika) to obawiam się o przyszłe produkcje CDP Red.

Link to post
Share on other sites
Optymalizacja wieśka jest bardzo przyzwoita. Grać da się nawet na bardzo słabych konfiguracjach a różnice między ustawieniami średnimi i ultra nie bolą aż tak bardzo żeby gra na niższych ustawieniach była męcząca. Ludzie ogrywają to nawet na przeciętnych laptopach. To że można grą na uber zabić prawie każdy sprzęt to już osobna kwestia. Wystarczy też porównać to z innymi grami z ostatniego okresu- wiesiek działa dla przykładu lepiej od DA:I mimo że graficznie jest 3 ligi wyżej.
 
Co do płac w CDP- oczywiście przykro słyszeć że tak to się odbywa ale sądząc po wypowiedziach ludzi z CDP na prywatnych FB większość jest zadowolona i dumna z pracy w tej firmie. Niskie płace testera gier to dla mnie śmieszne buuhuu bo praca ta wymaga praktycznie zerowych kompetencji i twardej du*y do siedzenia na kanapie (a pensja wygląda na wyższą niż na przykład w sklepie). Trzeba jednak pamiętać że CDP prawie zmuszony był ogłosić bankructwo w okresie kryzysu więc prawdziwe prosperity tej firmy to sprawa bardzo świeża. Płace pewnie się poprawią po komercyjnym sukcesie W3.

 

 

Sytuacja ma się lepiej z programistami i grafikami, ale oni też dostają ochłapy w porównaniu z tym co zarabiają ich koledzy z konkurencyjnych firm.

 

To mnie zaciekawiło. Na pewno wykwalifikowani pracownicy nie zarabiają źle. Ale zawsze można wtrącić że to "ochłapy" w porównaniu z... no właśnie z czym? Techlandem? Latającymi ludźmi? Czy jakimiś niezależnymi producentami indyków którym za przychód liczymy kieszonkowe od mamy?  

Link to post
Share on other sites
65 mio $ ( 32 + 35 na produkcje i marketing)

 

Ciekawe kto to pisał, bo 2 mln już gdzieś "poszło na spacer". :rotfl:

 

Co do reszty, to się nie wypowiadam - etyka zawodowa nie pozwala mi wypisywać zarówno złych, jak i dobrych rzeczy o wykonywanym i wyuczonym zawodzie.

Edytowane przez _FEN_
Link to post
Share on other sites

Znalazłem takie info dot. patcha 1.07

 

"czy nadchodząca aktualizacja poradzi sobie również ze statystykami mutagenów po odczytaniu zapisu gry, które wyświetlają się nieprawidłowo. – To też zostanie naprawione. Istnieje kilka mniejszych zmian, które nie były wyraźnie wymienione na liście patcha. Przepraszamy – odpowiada Marcin Momot."

 

całość tu -> http://planetagracza.pl/patch-1-07-do-wiedzmina-3-to-rowniez-kilka-zmian-o-ktorych-wczesniej-nie-wspomniano/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zacząłem czytać Twój post i ... już myślałem, że 1.07 dostępny, a tu kiszka :/ .

 

Upd.:

Dla poprawy humoru zacytuję komentarz użytkownika z forum wiedźmińskiego odnośnie nowych poprawek:

 

"Inteligentniejsza Płotka oznacza, że będzie można zagrać z nią w Gwinta ? ;)"

:rotfl: - ja bym jeszcze chciał, aby w 1.07 Płotka kawę robiła. Może też pozmywać. :P

Edytowane przez _FEN_
Link to post
Share on other sites

Z racji, że w temacie zastój straszny - wstawimy dwa obrazki.

 

 

 

Podobno w Ostrowcu (jednak nie wiem którym) jest takie dzieło na murze:

 

CJzNzH2UsAAA0vc.jpg

 

 

Tutaj tzw "fan on the road" :D

 

CJ0tQebVAAAhtsV.jpg

 

 


Taki nagłówek mi się znalazł:

"The Witcher 3: Wild Hunt’ Patch 1.07 Release Thursday Alongside Free DLC?"

 

:menda:

Edytowane przez _FEN_
Link to post
Share on other sites

Ja znalazłem mniej optymistyczny, że w tym tygodniu darmowe DLC, a patch już wkrótce.

link -> http://en.yibada.com/articles/45231/20150714/witcher-3-wild-hunt-dlc-week-8-announced-patch-1.htm

 

DLC na ten tydzień to (na facebookowym profilu CDPR też jest ta wiadomość):

10404200_1619777174932489_46967443946458

Edytowane przez drVanSteiner
Link to post
Share on other sites

Zatem przebieralnia ciąg dalszy.

 

Ciri wygląda bardzo fajnie w tym Skeligijskim wdzianku, ale to się nijak ma fabularnie i zupełnie nie pasuje do tej postaci. (chyba, że czegoś nie doczytałem i muszę nadrobić?).


Upd:.

Jak dotąd dla mnie najgorsze ciuchy zastępcze ma Triss. W standardowych wygląda i porusza się lepiej. (ale o gustach ..)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...