Skocz do zawartości

GA-G41MT-S2P-Mocno nagrzewający się element płyty głównej


Recommended Posts

Witam

Posiadam płytę główną gigabyte GA-G41MT-S2P. Mam problem z tą częścią płyty głównej ponieważ się ona bardo mocno nagrzewa i komputer się wyłącza/wyrzuca niebieskie ekrany śmierci-Bluescreeny.

 

Wezwałem informatyka i rzeczywiście problem jest z tym oto elementem:
http://img194.imageshack.us/img194/9108/a8e56.png

 

 

Informatyk powiedział mi że ten element zbyt mocno się nagrzewa i są 2 opcje:
1.Zdjąć ten przedmiot i nasmarować specjalną pastą

2. Zamontować wiatraczek na ten przedmiot.

 

Tylko ostrzegł mnie że przez to strace swoją gwarancję. Czy to jest prawda?

Czy na obniżenie temperatury tego elementu musze wysłać ją do serwisu i wtedy w ramach gwarancji zostanie coś poprawione?

 

Czekam na odpowiedz.

Pozdrawiam

Marcin

Link to post
Share on other sites

Kiedy płytka kupywana? Oczywiscie mozesz samemu, ale jak się nie znasz to kup sam pastę i wentylator i daj mu do przesmarowania. czemu masz kupić? bo dlatego ze da ci pastę szrot, silikonowke itp. Wentylator zamontujesz jak tempy beda nadal wysokie i ok.

Link to post
Share on other sites

płyta główna była kupiona rok temu czyli jeszcze ma rok lub 2 lata gwarancji.

Czy po zmianie pasty lub dokupieniu wentylatorka dalej będzie gwarancja obowiązywać?

 

Obudowa jest dobrze chłodzona. Jest to Antec three hundred i u góry ma taki wielki wentylator tak więc nie wiem czemu się to tak mocno grzeje. Może jakaś wada fabryczna?

Link to post
Share on other sites

Kolego czy ty nie rozumiesz ze jesli masz cooler na chipsecie montowany na kolkach to ma prawo się grzać, a drugim powodem jest przeschła pasta. Mam podobną płytę i też mam taki problem ale pomaga zmiana pasty ale i tak jest nadal gorący. Jesli masz gwarancje to jest powód i tyle.

Link to post
Share on other sites

Jeśli radiator jest gorący to pasta nie jest problemem bo spełnia swoje zadanie. Proponowałbym zastosować nawiew na ten element chłodzenia. U mnie wyglądało to tak że do stacji dokującej dyski przykręciłem aluminiową listwę a do niej wentylator 92mm. Efekt był, bo temperatury spadły. Proponuję też zmianę biosu. Może to głupie ale zanotowałem spadek temperatur na mostku północnym i sekcji zasilania na płycie msi g31m3-f . 

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy po zmianie pasty lub dokupieniu wentylatorka dalej będzie gwarancja obowiązywać?

 

Jeżeli nic nie urwiesz czy porysujesz laminatu to będzie nadal obowiązywać.

 

Pytanie podstawowe czy nagrzewanie się mostka w tym wypadku jest odpowiedzialne za niebieskie ekrany.

Link to post
Share on other sites

Niestety tak bo wykluczyłem już karte graficzną,procesor zasilacz i ramy. Zostaje tylko dysk twardy i płyta oraz nagrywarka. Nagrywarka to raczej nie. Dysk ma z 1,5 roku więc płyta główna została.

Jak państwo chcecie mogę podać pełną specyfikacje mojego komputera.

 

Czyli Po zmianie pasty na chipsecie gwarancja będzie dalej obowiązywać? 

Edytowane przez marcinek1992
Link to post
Share on other sites

 

 

Niestety tak bo wykluczyłem już karte graficzną,procesor zasilacz i ramy. Zostaje tylko dysk twardy i płyta oraz nagrywarka. Nagrywarka to raczej nie. Dysk ma z 1,5 roku więc płyta główna została.

 

Dysk może paść nawet po paru dniach, no i nie zapominajmy o samym systemie.

 

 

 

Czyli Po zmianie pasty na chipsecie gwarancja będzie dalej obowiązywać? 

 

Tak jak pisałem jedynie uszkodzenie fizyczne płyty lub chipsetu w tym wypadku może skutkować utratą gwarancji.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli płyta jest na gwarancji, to nie kombinuj i ją odeślij do serwisu.

Jeśli wcześniej nie było problemu z przegrzewaniem chipsetu, to jakiś powód tego musiał być.

Tak jak pisali już wcześniej inni, gdyby to był problem pasty, to radiator by nie był gorący.

Link to post
Share on other sites

Tak, nie chcę się powtarzać ale jeśli radiator jest gorący to nawet nie zaczynaj odkręcać go bo pasta jest dobra. Na początek proponowałbym zmianę systemu, jeśli jest taka możliwość to zaktualizuj bios. Ostateczne wyjście: gwarancja. 

Link to post
Share on other sites
  • 7 miesięcy temu...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...