Skocz do zawartości

Co dziś jadłeś/aś ??


Recommended Posts

Tutaj akurat specjalnie nie wybrzydzam- na dobrą sprawę nadaje się każdy boloński ze średniej półki i powyżej - Knorr, Pudliszki, Łowicz itd. Jeden warunek - żadnych proszków i innych fixów - zło wcielone. Jak mam więcej czasu to robię od podstaw, ale najczęściej kończy się jednak na słoiku - oszczędza sporo roboty.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tutaj akurat specjalnie nie wybrzydzam- na dobrą sprawę nadaje się każdy boloński ze średniej półki i powyżej - Knorr, Pudliszki, Łowicz itd. Jeden warunek - żadnych proszków i innych fixów - zło wcielone. Jak mam więcej czasu to robię od podstaw, ale najczęściej kończy się jednak na słoiku - oszczędza sporo roboty.

Fixy smakująochydnie, dostrzega się to najmocniej jak się je normalne żarcie samoróbne. No ale te słoikowce smakują albo jak koncentrat pomidorowy z dodatkami albo jak jakaś maź z kupą cukru.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Fixy smakująochydnie, dostrzega się to najmocniej jak się je normalne żarcie samoróbne. No ale te słoikowce smakują albo jak koncentrat pomidorowy z dodatkami albo jak jakaś maź z kupą cukru.

 

Dlatego ja zawsze gotując sos boloński używam zwykłych pomidorów i traktuję je blenderem po ściągnięciu skóry i wycięciu tego twardego zielonego czegoś albo tnę na małe kawałki i gotuję aż się rozpadną jeśli nie mam pod ręką blendera. Wtedy nie trzeba dodawać nic do zagęszczania i sos nie strzela na wszystkie możliwe strony kiedy się go gotuje. Jeszcze miesiąc temu miałem mnóstwo pomidorów z działki za domem. Jakie sosy z tego wychodziły to po prostu bajka. :menda:

Edytowane przez Outlaw666
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 wycięciu tego twardego zielonego czegoś

Szypułka Panie, szypułka !!

Działkowe pomidory to bajka, to fakt. Teraz nawet te z targu smakują przeciętnie a te z  marketu to już w ogóle porażka.

JEdnak same pomidory to jezcze nie sos, trzeba umieć przyprawić. Nasypać cukru jak to robią producenci słoików, to żadna sztuka.

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites
  • 944206248 zmienił tytuł na Co dziś jadłeś/aś ??

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...