Skocz do zawartości

Luźne rozmowy o urządzeniach mobilnych


Recommended Posts

  • 2 tygodnie później...

Posiadam lg g3 od 2 miesiecy. Jestem zadowolony ale jak go kupilem to postanowilem pójść do saturna zerknac czy roznica w ekranach jest miedzy lg g3 a galaxy s5. Przyjrzalem sie dokladnie i nie dostrzeglem różnicy. Po tych 2 miesiacach (wczoraj) poszedlem kupic blender i poszedlem jeszcze zerknac na tel. Znowu przymierzylem do galaxy s5 i tu zonk ! Roznica miedzy fhd a 2k jest ogromna. To sie wydaje sieszne ale jak zobaczylem to piksele to sie upewnilem czy to napewno s5. Nie mylilem sie. W szoku przykladam do z2/z3 to samo. Ekran po prostu wydaje sie slaby jak w tanich tabletach. Nwm jak to mozliwe ale po dlugim uzytkowaniu ekranu 2k jak zerknalem na fhd to sie zastanawialem jak to jest mozliwe ze w s5 i innych flagowych modelach jest tak hu***y ekran. Ktos kto lg g3 uzytkuje dlugo to wtedy widzi miedzy 2k a fhd przepasc. Od teraz kto mi powie ze miedzy 2k a fhd w tel. Nie ma roznicg tego wysmieje i to bd swiadczylo ze nie mial stycznosci z ekranem 2k nic wspolnego.

Link to post
Share on other sites

Owszem, różnica jest, tylko jedni ją zauważą a inni nie. Przyzwyczaiłeś się teraz do lepszego ekranu i jakkolwiek gorszy w tym momencie będzie dla Ciebie nie do zniesienia. Ewentualnie może to być kwestia gustu. Jednym się podoba rozdzielczość 1440 x 2560 z zagęszczeniem 534ppi, inni wolą 1080 x 1920 i 432ppi.

 

Już nawet na papierze różnica między tymi ekranami jest gigantyczna. Na pierwszy rzut oka może być niewidoczna (chyba, że ktoś jest prawdziwym koneserem i przygląda się dokładnie każdemu calowi ekranu) ale na dłuższą metę FHD rzeczywiście wymięka.

Link to post
Share on other sites

Na z3 co prawda widać z bardzo bliska ze literki są lekko postrzępione,  obraz nie jest idealnie ostry.  Jednak te 1080p to całkiem przyzwoita wartość, dopiero 720p kaleczy oczy i jak mam okazję czasem używać to dziwie się ze nie jest to zabronione przez lekarzy,  dosłownie nie da się czytać literek na stronach desktop bez zooma. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Chyba bym sie zalamal jak bym zerknal na iphona. Tylko dlaczego ludzie mowia ze nie ma roznicy...

No właśnie byś się załamał, że obraz w HD na retinie może być lepszy niż na Twoim LG G3. Nie wiem, czy obecnie jest dostępny w którymkolwiek telefonie lepszy jakościowo ekran niż w nowych iPhoneach. Bardzo dobre odwzorowanie kolorów i mega kąty widzenia. 

Wystarczy obejrzeć porównanie tych dwóch modeli - w iPhonie biel jest biała, w G3 szara. iPhone'a możemy odchylać, a obraz nic się nie zmienia. W LG kilka stopni odchylenia powoduje zniekształcenie kolorów:

 

 

A najlepiej porównać na żywo. Apple po raz kolejny pokazało, że nie liczby świadczą o jakości :)

Link to post
Share on other sites

Bo każdy kto pyta o nowy telefon zaznacza ze ma być płynny,  wydajny itd.  W drugiej kolejności żeby był dobrze wykonany, ewentualnie jeszcze ludzie o aparat pytają -  coś o tym wiem bo pracuje w branży mimo że nie na sprzedaży telefonów.  To czy fajnie się używa, jak się używa i  jakie ma funkcje dodane totalnie schodzi na drugi plan, nawet w dość bogatym kraju jak wielka Brytania. 

 

Up odwzorowanie kolorów i czerń/kontrast bo o tym mówisz ma niewiele wspólnego z zagęszczenie pikseli.  Dwa różne parametry,  w ten sposób oceniając jak ty to dojdziesz do wniosku, że  lumia 520 ma lepszy obraz niż pierwsza xperia i się nie miniesz z prawdą,  ale jednak na xperii nie ma pkkselozy i wszystko jest ostre a w sumie to o ppi rozmawiamy. 

Edytowane przez asia-86
Link to post
Share on other sites

 

 

Up odwzorowanie kolorów i czerń/kontrast bo o tym mówisz ma niewiele wspólnego z zagęszczenie pikseli.  Dwa różne parametry,  w ten sposób oceniając jak ty to dojdziesz do wniosku, że  lumia 520 ma lepszy obraz niż pierwsza xperia i się nie miniesz z prawdą,  ale jednak na xperii nie ma pkkselozy i wszystko jest ostre a w sumie to o ppi rozmawiamy. 

Oczywiście, że nie ma nic wspólnego z zagęszczeniem pikseli, lecz zagęszczenie pikseli nie świadczy stricte o jakości wyświetlanego obrazu. Idą tą drogą można wywnioskować, że im wyższe ppi tym lepszy obraz co nie jest prawdą - patrz np. pierwszą sony xperię Z.

Na jakość obrazu składa się wiele czynników. Nie wystarczy upchać 1000 ppi i mieć już perfekcyjny obraz, bo tak mógłby zrobić każdy producent - Sony, Samsung, Panasonic - firmy zajmujące się produkcją paneli lcd od kilkunastu lat.

Zapoznaj się z pojęciem percepcji światła przez człowieka, aparatem oka i jego rozdzielczością rejestracji obrazu - powyżej 300 ppi zaczyna się granica, w której rozróżnienie poszczególnych pikseli jest zależne od jakości gałki ocznej (wada wzroku, wiek).

Proponuję na żywo porównać sobie jakoś obrazu z iPhone'a i z LG G3 - sam to porównywałem kilkukrotnie, więc dlatego się wypowiadam. 

Link to post
Share on other sites

No ja niestety z 20 cm przy 340 ppi widzę piksele. Literki mimo,  że jeszcze pewnie programowo są wygladzane to nie są z bardzo bliska idealnie ostre.  500ppi daje jednak pod tym względem lepszy komfort. Zgadzam się z tobą ze na jakość ekranu wplywa wiele czynników,  ale ppi jest bardzo ważne.  Wole internet czytać na tablecie niż na laptopie 1080p ips właśnie z tego powodu.  Jedni są bardziej na to wrażliwi inni mniej,  a retina odnosi się do standardowego widzenia z 12 cali.  Ten standardowy poziom widzenia ludzie utrzymują do starości,  większość ma trochę lepszy wzrok,  ponad to 12 cali to ponad 30 cm,  czyli całkiem dużo jak na np.  Czytanie całej strony internetowej na telefonie,  przy odpowiedniej rozdzielczości nie ma jednak problemu i wszystko ładnie widac z np.  15 cm. 

Link to post
Share on other sites

Witam. Mógłby mi ktoś "postawić tarota" lub "powróżyć z fusów" nad ceną nowego zenfone 2? Dowiedziałem się, że tańsza wersja ma kosztować 199$. Więc normalnie licząc, liczę na 800-900 zł, no ale znając nasze odpowiedniki cenowe to będzie jakieś 1500-1700zł, bo tak :) 

Dobra precyzując, ile kosztował zenfone poprzedniej generacji jak pojawił się w Polsce? 

A drugie pytanie, to zastanawiam sie nad kupnem moto g 2014, są jakieś pogłoski o 2015? I zenfone vs mogo g? (moto g mi sie bardziej podoba wygląd) 

Link to post
Share on other sites

W Note 4 masz juz usb 2.0

 

Brałbym wersje z Exynosem Note 4. 20nm proces technologiczny.Snapek 805 bardzo się grzeje, choć ma mocną grafikę.

Btw Note 4 ma niezły czas pracy...

 

Ma też tryb szybkiego ładowania...

 

Masz kasę...tto bierz Note 4...

Link to post
Share on other sites

No, a to jak się snapek grzeje to zbija taktowanie? Nie zależy mi na grach. Może coś ala angry birds go.

No mam pieniądze, ale się rozglądam.

Wkrótce założę swój temat:)

No bo note 3 nowy nie kosztuje wcale mało

1600zł, a widziałem note 4 używana 2 miesiące za 1800 ostatnio, więc wolę imho dopłacić.

Link to post
Share on other sites

Up@ 

Powiem szczerze nie mam pojęcia o co pytasz.

Jeżeli chodzi ci o to z jakimi podzespołami to z snapdragon-em od Qualcomm-a.

Jak chcesz jakieś dokładniejsze info to jutro kolo południa jestem w domu to konkretnie ci odpowiem.

Może cię zainteresuje http://forum.benchmark.pl/topic/152597-note-4-vs-note-3-vs-note-2/

 

Pozdrawiam. 

Edytowane przez ostryb
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...