Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam takie nietypowe pytanie.

Do monitorów 120Hz + są zalecane mocne karty graficzne.

Czy to oznacza, że posiadając monitor 120Hz będę miał mniej klatek niż na monitorze 60 Hz przy założeniu, że jeden i drugi podłączony byłby do tej samej grafiki gdyż ten, który ma więcej Hz bardziej obciąża kartę?

Czy po prostu chodzi o to, że nie ma sensu kupować monitora 120Hz + ze słabą kartą grafiki, która nie wyświetli klatek powyżej 60 fps ?

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy po prostu chodzi o to, że nie ma sensu kupować monitora 120Hz + ze słabą kartą grafiki, która nie wyświetli klatek powyżej 60 fps ?
O to chodzi. Monitor nie obciaza karty graficznej, on tylko wyswietla obraz.
Link to post
Share on other sites

Ja osobiście uważam, że brak różnicy zaczyna się mniej więcej od 90+ fps. Ja już nie widzę różnicy powyżej tej granicy, ale nie mówię że każdy tak będzie miał.

Edytowane przez Pepis
Link to post
Share on other sites

Nie trzeba mądrego, aby wiedzieć co się stanie po zwiększeniu odświeżania. Prawdziwi spece to ci, którzy mają oko skalibrowane do pracy w 60fps i ci którzy muszą widzieć pojedyncze piksele. 

 

Założeniem istnienia ekranu było wyświetlanie obrazu, a piksele to jego pierwotna niedoskonałość. Podobnie jak idea szybkiej animacji - założeniem jest oddać ruch, a nie oddać efekt klatkowania. 

 

Co do poszczególnych różnic i przyzwyczajeń - wszystko zależy od obserwatora.

A jak ma się sprawa przy CRT :)

 

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

jest jakiś lepszy monitor 120/144hz od benq xl2411z w cenie do 1200zł?

 

Ja w tej cenie zastanawiam się nad LG24GM77, podobne funkcje a i może kolory będą lepsze, bo w tym BenQ coś narzekają i trzeba też szukać go z firmware V2. PS poprawcie http://forum.benchmark.pl/topic/64117-chc%C4%99-monitor-za-chc%C4%99-monitor-do/ten LG ma niby 144 Hz.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

ja jestem amatorem kolorów i ogólnie pięknej grafiki, więc na budżet jaki dysponuję optymalne są monitory AH-IPS z 80Hz. 

980 TI na dobrych, ładnych gra mniej więcej tyle klatek produkuje na ultra detalach, więc po co więcej? :)

Edytowane przez SirMichael
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

@biafra czas najwyższy, jesteśmy w temacie jakieś 20 lat w plecy i do niedawna nikt się nie interesował tym faktem, tylko radośnie stosowano synchronizaję pionową wynalezioną do obsługi analogowego sygnału w analogowym wyświetlaczu impulse-type (CRT) w sterowanym cyfrowo, cyfrowym wyświetlaczu hold-type (LCD) jakoś mało zaskakujące, że słabo działa

 

@up nie ma wpływu

Link to post
Share on other sites

Ja nie dawno przesiadłem się z 22 calowej Manty na IIyama GB2488HSU i różnica pomiędzy  60Hz a 144Hz jest widoczna gołym okiem ;). Może nie dostałem jakiegoś wielkiego opadu szczeki, ale efekt jest świetny. We wszelkiego rodzaju FPS-y gra się naprawdę płynnie o ile komputer pozwala utrzymać stabilne 140 fps. Obraz ostry jak żyleta, może jestem mało wybredny ale kolory i ich nasycenie odpowiadają mi w 100%. Nie zauważyłem też żadnego smużenia. Jako były posiadacz starej Manty polecam w 100% ;) 

Link to post
Share on other sites

Witam czy ktos z was korzysta z monitora 

BenQ XL2411Z   lub  BenQ XL2720Z?

Gra w gry w kampanie w single player np Crysis 3 , Far Cry 4 , Call of Duty - AM , Mortal Kombat  i

CS-GO itp jak wam sie te monitory spisuja jak widzicie granie w multi i w signle.Chodzi o odwzorowanie kolorow i katow widzenia czytalem ze po aktualizacji   firmware v2  i  blur reduction  jest lepiej jak to widzicie?

Jak wyglada ogladanie filmow na tych monitorach w odleglosci 2metrow na wprost siedzac na kanapie 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...