Skocz do zawartości

Recommended Posts

To raczej cecha tych matryc niż problem. Jeśli ktoś, tak jak ja, nie przesiaduje z nogami na biurku, to słabe kąty mogą mu nie przeszkadzać. Panoramiczne chyba takie już są Samsungi.

Edytowane przez d i l
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich nie chce zakładać nowego tematu, bo praktycznie wszystko tutaj jest. 

Zastanawiam się czy porządna tv na oledzie w 4k da rade Z grami pod pc, nie będzie dużych lagów i czy będzie można grać sieciowo w w fps w miarę komfortowo? 
Czy lepiej kupić jakiś porządny monitor? 

Edytowane przez afgan25
Link to post
Share on other sites

Przeczytaj nazwę tematu i porządnie się zastanów czy napisałeś w dobrym temacie.

Wiem jaki jest temat tylko były tutaj odniesienia do tv, po prostu chciał bym wiedzieć czy lepiej monitor 144Hz czy jak by nie patrzeć w oledach tych z wysokiej półki maja matryce va 120 Hz z input lagiem w trybie gra około 35-38 ms. Także wydaje się ten post w tym temacie jest bardzo trafnym, niestety na chwile obecną w internecie jest na dzień dzisiejszy mało informacji, które mówią "da się grać" Tylko pytanie jaki jest komfort gry w porównaniu z monitorami 144Hz 

Link to post
Share on other sites

Żebym miał porównanie to musiał bym mieć 2 platformy, 60Hz a 120 była różnica odczuwalna na tyle że planuje zmienić moje stary badziewny monitor gdy testowałem.
 

 

A kup i powiedz nam jakie masz na ten temat przemyśleniaa.

 

Niestety nie mam gdzie jak przetestować TV premium vs 144 Hz monitor. Moje odczucie że na tv moim subiektywnym zdaniem kolory są dla mojego oka  bardziej wyraziste ładniejsze ( oglądany PANASONIC TX-65CX800E choc bym wybrał opcje 55 cali).  

 

 

TV mają nawet osobny dział, także jak cię interesują to zmykaj tam

druga sprawa to nie temat o poradach tylko o technologii, także z tym także zmykaj

Technologi nie zauważyłem raczej pokazywanie ze 144Hz jest najlepsze pośrednie jest 120Hz, związku z tym moje pytanie odnosi się do tego jak wypadają matryce We współczesnych matrycach VA na podświetleniu OLED. Ja nie poszukuje TV lecz szukam informacji o matrycach, których zapewne próżno tu szukać z tego co widać.

Edytowane przez afgan25
Link to post
Share on other sites

We współczesnych matrycach MV na podświetleniu OLED.

To coś nowego. Nie wiadomo nawet o co pytasz - o telewizory, których nikt nie ma, bo kosztują krocie? 120 vs 144 Hz masz pełno informacji w internecie, z których wynika, że różnica jest znikoma.

Link to post
Share on other sites

ale TV to nie monitor, one działają owszem na podobnych zasadach jako wyświetlacz per se natomiast pracują z innym sygnałem i inaczej go przetwarzają

Tak wiem że nad TV czuwa sporo elektroniki i własnie Ciekawi mnie komfort taki chociażby w porównaniu do monitora 144hz wiem ze będzie różnica tylko pytanie jak duża. Bo jeśli wypadał by tv gorzej od monitora 60 Hz to ja dziękuje :), i kupie porządny monitor i poczekam na dalszy rozwój. Ludzie na konsolach pod tv jakoś grają, co widziałem z gorszym i lepszym skutkiem.

 

 

To coś nowego. Nie wiadomo nawet o co pytasz - o telewizory, których nikt nie ma, bo kosztują krocie? 120 vs 144 Hz masz pełno informacji w internecie, z których wynika, że różnica jest znikoma.

Wcześniej pomyłka w piśmie czyściwie  matryca va. Tak tylko są informacje na temat porównania monitor a monitor(tam różnica jest znikoma) jak kolega drachenefeles pisz tv a monitor są podobne a zarazem inne. Wiem że jest drogi ale jestem zbyt biedny by kupować 2 razy wiec wole dołożyć ten tysiąc czy 2 i mieć spokój, oraz uniwersum. Oczywiście można by kupić monitor do gier  i tv jakiś gorszy byle do filmów  ale wyjdzie to podobnie. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Tak wiem że nad TV czuwa sporo elektroniki i własnie Ciekawi mnie komfort taki chociażby w porównaniu do monitora 144hz wiem ze będzie różnica tylko pytanie jak duża.

 

czytaj ze zrozumieniem, to wszystko służy pracy z innym sygnałem, nie ma przełożenia przy korzystaniu ze źródła PC, co więcej nawet w drogich TV ta część to najtańsza wkładka jak w monitorze z 500 na promocji w sklepie nie dla idiotów

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

czytaj ze zrozumieniem, to wszystko służy pracy z innym sygnałem, nie ma przełożenia przy korzystaniu ze źródła PC, co więcej nawet w drogich TV ta część to najtańsza wkładka jak w monitorze z 500 na promocji w sklepie nie dla idiotów

Ok dzięki za naukę, i za informacje:) wszystko już wiem.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
  • 3 tygodnie później...

Witam. Nie wiem czy zakldac nowy temat, wiec napisze tutaj. Od dluzszego czasu przymiezam sie do zakupu nowego monitora fhd 24cale, karte graficzna mam gf 770 wiec za duzo fps nie generuje w grach obecnie mam stary monitor(10letni) tn 27cali fhd. Czy 144hz bez g sync ma sens jesli karta generuje mi duzo mniej fps niech bedzie z max 70, bo zależy jaka gra. Czy moze kupic monitor z g sync by synchronizacja byla lepsza? A moze postawic na ips 60hz? Zalezy mi na plynosci obrazu, na ladnych kolorach oraz ochronie oczu. Gram w rozne gry, sporo w heros of the storm. W CS nie gram w ogole. Naprawde nie wiem jaki monitor kupic czy w moim wypadku te 144hz ma sens? Zastanawialem sie nad Benq xl2430t. Dodam jeszcze, ze nie planuje kupowac top karty graficznej. Na monitor nie chce wydawac duzo pieniedzy na 24cale max 2k zl. Chociaz to i tak za duzo...

Edytowane przez Bocian331
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

ja mam podobny dylemat czy inwestować w 144hz z g-sync czy bez g-sync . Jak to jest w przypadku topowej karty graficznej 980Ti/1080 czy g-sync jest tam potrzebny ?

 

są monitory asusa z matrycą ips i 144hz ale z technologia amd free sync , taki monitorek 3k z kolei monitor asusa z g-sync 600 zł drożej

 

Acer też ma fajne oferty na monitor predator

 

mnie interesuje 27 cali z matrycą ips

Link to post
Share on other sites

 

 

ja mam podobny dylemat czy inwestować w 144hz z g-sync czy bez g-sync


Bierz z G-SYNC.

 

Jak to jest w przypadku topowej karty graficznej 980Ti/1080 czy g-sync jest tam potrzebny ?


Nie potrzebny, ale przydatny ;)

 

są monitory asusa z matrycą ips i 144hz ale z technologia amd free sync , taki monitorek 3k z kolei monitor asusa z g-sync 600 zł drożej


To zależy jaką masz karte graficzną. 
Link to post
Share on other sites

Może ktoś mądry się wypowie. Przeglądałem forum i dużo dobrego mówi się o przejściu z 60 hz na 144hz. Zastanawiam się nad zakupem 27 calowego monitora własnie z G-sync i 144hz tyko zastanawiam się czy w moim przypadku karta nie będzię wąskim gardłem. Posiadam GeForce GTX 780 GHz. Domyślnie myślałem nad zakupem ACER XB270HU bądź Asusem PG278Q (a w skrajnym przypadku ich odpowiedniki czyli XB271HU czy PG279Q . Dzięki za info :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...