Skocz do zawartości

Polecane zasilacze od 100zł do 400zł i Wyżej !


Recommended Posts

Rozumiem. Za mało mam postów i od razu jestem podejrzany :D.

Mylne Twe wrażeni. Kilka razy już naciąłem się na zakupy w sklepach internetowych. No może nie same zakupy, ale naprawy gwarancyjne trwające czasami baaaardzo długo. Dodatkowo wielkie sklepy internetowe  mają słaby kontakt z klientem. W małych lokalnych sklepikach, takich jak ten, jest z tym lepiej.

Jeśli ten link kogoś razi to edytuję posta i link zniknie.

W Komputroniku mam Xfx 550, który mieści się w moim budżecie. Ech może znowu z dużym sklepem zaryzykuje ;)

 

EDYTA/ A co powiecie na OCZ ZS 550?

 

EDYTA2/ @DOWn No gapa ze mnie. Przecież cały Internet o tym trąbił.

Edytowane przez blitzer
Link to post
Share on other sites
Jesli masa ich wcaca na serwis to zastanawialbym sie czy chcialym cos takiego polecac :)

 

Udowodnij to nam :) skąd takie info? 

 

"Jeśli" nie jest to stwierdzenie tylko warunek :)

Wielu z was ma kontakt z serwisami, wie jak jest i moze rzucić światło na ta jednostke.

 

Ja tylko kwestionowalem bycie tej jednostki w polecanych. Czemu?

W zyciu nie polecilbym zasilacza za ~150PLN gdzie istnieje duze ryzyko ze bedzie awaryjny.

Jak widac mozliwe ze pomylilem serie:

 

Tyczyło się to serii G1. Seria M1 jest polecana bardzo często na pclolu, jakoś tam nie słychać o większej awaryjności. Ja osobiście nie polecam tych zasilaczy szczególnie pod prądożerne jednostki, nie wspominając nic o konfiguracjach SLI / CF, bardzo często słyszę o piszczących cewkach niemniej SPC przyjmuje takie jednostki na RMA

 

Jestem w tym temacie by sie kilku rzeczy nauczyc, czasami rowniez zakwestionowac wasze wybory co do jednostek o ktorych moglem sobie wyrobic bledna lub trafna opinie.

Link to post
Share on other sites

bardzo często słyszę o piszczących cewkach niemniej SPC przyjmuje takie jednostki na RMA

Ja z kolei bardzo często miałem styczność z piszczącymi zasilaczami Corsair i Seasonic. Czy to znaczy że wszystko nadawało się do zaprzestania polecania? Naprawdę daruj sobie tego typu argumenty z piszczeniem ale prawda jest taka, że jak już się taka sztuka piszczącego Deusa trafi  iserwis to potwierdzi to zasilacz jest wymieniany a ostatnio np. Seasonic robi wtedy ogromne problemy z reklamacją takiego zasilacza ;)

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Chciałbym podłączyć się do tego wątku z pytaniem o konkretny zasilacz. Co myślicie  zasilaczu :

Thermal Master 500W PFC

 tutaj jest specyfikacja:

Model TM500-PSAPI3-CP (Passive PFC)
Type Form Factor ATX 12V V2.2
Dimension Standard ATX 150 x 140 x 86 mm
Input Voltage 190 ~ 253 (Passive PFC model)
Input Frequency Range 47 ~ 63 Hz
Power Good Signal 100 ~ 500 ms
Hold Up Time> 12 ms
Efficiency> 65% Typically
Fan Sleeve Bearing 120 mm
Protection UVP/OPP/OVP/OCP/Short Circuit Protection
Safety CE
Operation Temperature 0 ~ 50 C (Nominal Input Voltage)

M/B 20 +4 Pin x 1 SATA x 3 CPU 4 +4 Pin 12V x1 Floppy 4 pin x 1 x 4Pin Peripheral 2

 

Czy można go zaliczyć do bezpiecznych? Czy te zabezpieczenia jakie niby ma , ma rzeczywiście czy raczej tylko na papierze?

Przy okazji.... W innym temacie na tym forum czytałem o normie ATX 2.0

Ona wprowadzała maksymalnie 20A dla jednej linii. Ale wtedy chyba były tylko jednoliniowe zasilacze!?  W wyniku tej normy producenci zaczęli produkować zasilacze dwu liniowe i więcej. Potem z tej normy zrezygnowano i dopuszcza się do użytku zasilacze z  jedną mocną linia która ma więcej niż 20A. To wszystko rozumiem. Ale skoro tamta norma ATX dopuszczała do użytku zasilacze jednoliniowe z maksymalnie 20A  to chyba by świadczyło że są bezpieczne? I dla ludzi i dla sprzętu!?

Bo ten którego podałem specyfikację ma właśnie jedną linię z 20A.

 

Co o tym myślicie?

Edytowane przez aranda
Link to post
Share on other sites

Do zasilacza XFX Core 550W dodałbym jednak tego jednego minusa, lub też choćby zastrzeżenie że ma wyjątkowo sztywne kable, jest to niewątpliwie związane z jakością. Ale w mniejszych budach może być z tym problem.

 

W tej cenie jest niedaleko do modularnych. I w ostatnim czasie po montażu 3'ciego zasilacza, stwierdziłem że chyba póki mam u siebie gwarancje to go sprzedam i kupię za lekką dopłatą modularke dla wygody.

 

Choć z drugiej strony gdy ktoś za często do środka nie zagląda i ma sporo miejsca to nie ma problemu.

Edytowane przez Didox
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czyli tak zwane coś za coś.

 

Ale jednakże taka informacja powinna się pojawić, skoro jak sam mówisz to nie jednostkowe odczucie ;).

 

Całe szczęście że i tak montowałem te zasilacze w obudowach z zasilaczem na dole, gdyby miał być u góry to chyba by mnie szlag trafił :D

Link to post
Share on other sites

Generalnie to sporo ostatnio osób, które polecały XFX zaczyna je nawet odradzać (problemy z terkoczącym wentylatorem lub dziwnymi dźwiękami podczas pracy). Jak widać każdej marce zdarzają się wadliwe serie...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam. Niedługo kupuję R9 290 i wiem już że mój Deus G1 500W nie ma szans sobie z nią poradzić. Zastanawiam się jaki zasilacz i o jakiej mocy do niej brać. Mam na myśli zakres 850/750/700> W. Myślę nad XFX Pro 850W oraz OCZ Fatal1ty 750W. Doradziłby ktoś który lepszy?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Nie no ze lubią cierpieć na piszczące cewki, tego bym akurat nie powiedział :)

Wczoraj rano bylem w sklepie gdzie sprzedają masowo PSU, i RM sprzedają się dosyć dobrze i żadna sztuka do nich nie wróciła, więcej narzekali na AX, ale fama byla taka, to norma :)

Sam mialem RM i bylo bardzo ale to bradzo cicho.

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...