Skocz do zawartości

Dyskusja na temat okazji cenowych


Recommended Posts

http://allegro.pl/show_item.php?item=3684796796

kupił to ktoś jeszcze ?

bo sprzedał gość już 15 kart i żadnego komentarza nie dostał, trochę to podejrzanie wygląda :P

 

 

komentarz na allegro byłby bardziej przekonujący, wiarygodny ;P

No nie dostal komentarza bo te karty moim zdaniem spowrotem wyladowaly na allegro- w wyzszej cenie ofc. Byznesmeny nie chce zeby ich wysledzic po komentach skad kupili :P

Edytowane przez michaelred
Link to post
Share on other sites

Co Ty za głupoty gadasz. Wałek po prostu i tyle. Tylko idioci są tacy naiwni. Nawet jakby były z odbiorem osobistym to bym się nie odważył. Używana na gwarancji ale koleś niby ma 8 sztuk, na odbiór osobisty się nie zgadza, najlepiej to by sprzedał za zaliczeniem................... MYŚLCIE LUDZIE MYŚLCIE

 

dokładasz 80PLN i masz u pewnego sprzedawcy a nie jakiegoś leszcza

http://allegro.pl/sapphire-hd-7970-3gb-gddr5-oc-with-boost-i3696101638.html

Edytowane przez walazz
Link to post
Share on other sites

Problem polega na tym, że odbiór osobisty był możliwy, kolo z tego forum już dostał kartę i jest wszystko git. Zatem zastanów się zanim coś napiszesz i się tak nie napinaj.  800 zł to nie 888 plus 20 zł kw. Kto nie ryzykuje ten nie ma. Nie wiem czy wałek czy nie - ja żałuję, że się nie załapałem.

Edytowane przez .daft
cytowanie
Link to post
Share on other sites

Jak byś nie zauważył to koleś zgadza sie na odbiór osobisty, jedna osoba z forum już swoją kartę odebrała i dostała kopie faktury na ileś tam kart,  jak byś jeszcze do tego troche pomyślał to facet pozbywa się pewnie swoich koparek i sprzedaje 100zł taniej niż średnia cena używek na allegro, no naprawde niemożliwe. Ja spokojnie czekam na moją karte, jak by to był wałek to już by pewnie konto zawiesii.

Edytowane przez ripjaw
Link to post
Share on other sites

 

 

Problem polega na tym, że odbiór osobisty był możliwy, kolo z tego forum już dostał kartę i jest wszystko git.

Co z tego, ze zgodził się na odbiór osobisty, skoro nikt do niego nie pojechał i nie sprawdził.
Ja tak samo mogę  sprzedawać 17 procesorów 3930k za 800zl, powiedzieć ze zgadzam się na odbiór osobisty, pokazać spreparowaną fakture na której nie ma ani jednej pieczątki ani podpisu, dzięki temu zyskać zaufanie i bedą robić mi przelewy, może połowa wezmie za pobraniem, ale druga połowa zrobi przelew i mam kasę w kieszeni i to nie małą.

 

 

 

jedna osoba z forum już swoją kartę odebrała

ale komentarza jeszcze nie wystawił, a może to ten sam sprzedawca ;D
już tu nie raz takie rzeczy się zdarzały, że sprzedawca był swoim pseudoklientem zarejestrowanym na benchmarku

 

 

 

jak by to był wałek to już by pewnie konto zawiesii.

Spokojnie, minęło dopiero pare dni od pierwszej aukcji, to nawet sporu na allegro nie można zacząć.

Link to post
Share on other sites

zgoda, pewniak to nie jest ale żeby od razu wyskakiwać, że ludzie są idiotami bo skusili się na okazje (z nowu nie taką mega ; )

faktycznie wpłata z góry to niezbyt mądre ale za pobraniem czemu nie ? No i po coś jest ten POK, i w razie czego można odzyskać straconą pęge.

Edytowane przez ripjaw
Link to post
Share on other sites

Być może, nie miałem jeszcze przyjemności korzystać  :D

W każdym razie zanim kupiłem to zrobiłem rozeznanie i koleś sprzedawał te karty w innych cenach, ale mu nie schodziły aż obniżył do 800zł, więc myśle że to nie wałek.

http://allegro.pl/sapphire-radeon-hd7970-3gb-i3629452818.html

http://allegro.pl/sapphire-radeon-hd7970-3gb-i3654660896.html

ale więcej nic nie będe pisał, poczekam aż karta przyjdzie i wtedy powiem bo jeszcze ktoś pomyśli, że ja też mam coś wspólnego ze sprzedającym  :D

Edytowane przez ripjaw
Link to post
Share on other sites

I tak dla mnie trzeba być idiotą by zyskać 100zł ryzykując 800................................... Ale trzeba się naciąć żeby do tego dojść. Ja już raz bujałem sie po komisariatach żeby dostać z odszkodowania. Dziękuję bardzo. A gwarancję wolę ze sklepu niż od przydrożnego burka z allegro.

 

Ostatnio kupiłem monitor za 350PLN nowy - bez gwarancji - (tzn. uruchomieniowa). Full legal ale gwrancji jak dla mnie nie ma a jego uruchomieniową to można sobie............... ale odbierałem osobiście u niego w domu, widziałem że pudło jest fabrycznie zapakowane i nie było otwierane. No i 350 to nie tysiąc. 

 

Link to post
Share on other sites

Kupowanie wysyłkowe na allegro zawsze wiąże się z jakimś tam ryzykiem, bez względu na ilość komentarzy. A jak sobie czytam co wypisujesz w tym temacie, nazywasz idiotami ludzi którzy kupują dysk 2tb bo nikt normalny tyle nie wykorzysta, albo teraz że ktoś się skusił na radka 7970 za 800zł to żal mi ciebie, wszyscy są idiotami tylko nie ty.

Edytowane przez ripjaw
Link to post
Share on other sites

Znasz powiedzenie że chytry dwa razy traci?. Nie znasz? To życzę Ci żebyś się w praniu przekonał. Tłumaczyć komuś że oszczędza się stówkę a ryzykuje się prawie tysiąca ........................ i jak ktoś nie rozumie tego a łasi się na kartę która nie jest warta tych pieniędzy.......... bez gwarancji................ a za niewiele więcej są karty od ludzi pewnych i z dokumentami zakupu + gwarancją na którą jest papier.

 

Jak dla mnie to możesz być i tym sprzedającym który chwali swoje oferty na forach by łosie kupiły. Ani ja Tobie tego nie udowodnię że tak jest ani Ty mi że tak nie jest. 

 

Edytowane przez walazz
Link to post
Share on other sites

Też wg mnie to żadna wybitna okazja. Ot trochę taniej od średniej ceny na allegro. Gdyby było za 600 np no to spoko to jest okazja powiedzmy. Moim zdaniem większe prawdopodobieństwo walka jest własnie na aukcjach w których cena za przedmiot jest powiedzmy 10% niższa (nie wzbudza aż takich podejrzeń) od średniej i przedmiotów jest wiele. Jakby taka aukcja mi wyskoczyła jako pojedyncza sztuka za 600 czy nawet mniej to bym klikał bez wahania KT. :D

Link to post
Share on other sites

Taa najlepiej za 200zł od razu!A najlepiej , to już niech ludzie za darmo oddadzą sprzęt na allegro:)

Nie  bądź śmieszny!

Zdziwiłbys sie za jakie pienieadze ludzie sprzedaja czesto na allegro rozne sprzety:P Kwestia to byc pierwszym ktory to wyczai, takie aukcje schodza po kilkuknastu wyswietleniach i nikt juz ich potem nie widzi. Np to moim zdaniem juz byla lepsza okazja prawie nowki i z grami

http://allegro.pl/show_item.php?item=3631567705

 

EDIT: Okazja która widza wszyscy i która pojawia się na forach to zwykle żadna okazja. Jak ktoś znajdzie w dobrej cenie i jest tego malo to sam kupi:P

Edytowane przez michaelred
Link to post
Share on other sites

Kupowanie wysyłkowe na allegro zawsze wiąże się z jakimś tam ryzykiem, bez względu na ilość komentarzy. A jak sobie czytam co wypisujesz w tym temacie, nazywasz idiotami ludzi którzy kupują dysk 2tb bo nikt normalny tyle nie wykorzysta, albo teraz że ktoś się skusił na radka 7970 za 800zł to żal mi ciebie, wszyscy są idiotami tylko nie ty.

Gadasz bzdury. Tyle osób niby kupiło a nikt komentarza nie dał. No sory.............. to konto ma tyko komentarz za jakas bzdure za 1,5zł................... 

 

Taa najlepiej za 200zł od razu!A najlepiej , to już niech ludzie za darmo oddadzą sprzęt na allegro:)

Nie  bądź śmieszny!

Dlatego kupuje jak człowiek albo w sklepie albo od osób które mają komentarze a najlepiej jeszcze dowody zakupu itp.

Link to post
Share on other sites
Też wg mnie to żadna wybitna okazja. Ot trochę taniej od średniej ceny na allegro.

Wg mnie okazja. Zapewne bierzesz pod uwage też karty, które miały chłodzenie referencyjne a do tego z końcówką gwarancji lub rozruchową. 7970 z chłodzeniem z prawdziwego zdarzenia i z w miarę długą gwarancja nie znajdziesz za 800zl, przynajmniej ja ani razu przez ostatnie 3 miesiące nie widziałem nawet za 850zł sensownej oferty, jedynie jakieś zużyte referenty.

 

 

 

I tak dla mnie trzeba być idiotą by zyskać 100zł ryzykując 800.

bliżej 200zł niż 100zł, bo jednak z tak dluga gwarancja i normalnym chlodzeniem częściej widze ceny 960-1050zł, za 900 to referenty albo bez gwarancji

Edytowane przez fantomaz
Link to post
Share on other sites

No to powiedzcie mi Panowie dlaczego w dwa dni poszło 10 kart:)Jak nie okazja, jak okazja:)Wcześniej były za 1000 i za 900 zł i nie było ofert. I tak możemy się argumentami przerzucać, aż wkroczy tu mod:)Nie chcesz nie kupuj, proste!Mamy demokracje i zdaje się,że 9 osób uznało, tą ofertę za okazje:)Znajdź mi hd 7970 za 800 zł - biorę od ręki!

Edytowane przez .daft
cytowanie
Link to post
Share on other sites

A niech idzie i sto takich kart. Na razie to wirtualne bzdurne gadanie bo nikt komenta nie wystawił. Chwal chwal i sobie kupuj. Ale nie mów że to bezpieczne bo ludzie którzy nie mają pojęcia to czytają i później płacz i żal. 

 

A karty nikt Ci nie będzie szukał. Kupuj od tamtego pewniaka jak Ci się podoba i uważasz że pewne. 

Link to post
Share on other sites

Na allegro nic nie jest pewne ja się dałem naciąć na początku września na Zotaca gtx 580 za 520 zł wszystko ładnie 100 pozytywnych komentarzy itd. zrobiłem przelew a po 3 dniach do mnie właścicielka konta dzwoni ,że się jej ktoś na konto włamał i ona żadnej karty nie sprzedawała ;/ Po półtora miesiąca odzyskałem kasę z allegro. Dlatego teraz zawsze biorę za pobraniem. A co do karty ja tam się ciesze moja narazie chodzi , ale dostałem w czwartek a komentarz dam po tygodniu :) W sumie też się dziwie ,że nie ma żadnych komentarzy trochę człowiek zaczyna myśleć czy naprawdę wszystko ok i zaczyna się czepiać i dokładniej oglądać to co się dzieje na ekranie czy nie ma jakichś artefaktów itd. których ty nie wychwyciłeś a inni tak xd

 

A tak przy okazji kupował ktoś na Esc i wie jak wyglądają ich faktury ? Ciekawe czy wystarczy ksero faktury  i uznali by gwarancje ?? Na mojej karcie są jakieś nalepki od Esc więc chyba ok .

Edytowane przez Endemit
Link to post
Share on other sites

Radeon kupiony pare dni temu drozej w esc i sprzedawany niby teraz za 800zł ... mnie to wyglada, ze ktos zaplacil za te karty kradziona karta kredytowa. Nawet imie i nazwisko na fakturze jakies dziwne. Kto kupuje tyle kart, zeby pozniej je sprzedac duzo taniej???

Edytowane przez akslow
Link to post
Share on other sites

6 miesięcy to nie kilka dni a płatność jest przelewem , ale w sumie co mnie to obchodzi. Mi to wygląda bardziej na to , że ktoś kupiła 24 szt. na jakiś projekt a teraz już nie są mu nie potrzebne. Ogólnie głupie gdybanie jest to okazja , ale nie jakaś nadzwyczajna (za 600 zł to rozumiem że było by to podejrzane itd.) ale za 1099 zł można kupić r9 280x od gigabyte z 36 miesięczna gwarancją i do tego z szybszymi zegarami.

Edytowane przez Endemit
Link to post
Share on other sites

albo nowe 7970 w tej cenie z grami a po ich sprzedaży karta nowa z 2 kronie dłuższą gwarancja niż te okazyjne szafiry wyjdzie ok 1000 zl

 

Kto sie nie zalapal na okazyjne 7970 to 7870 tu jest w ok nawet cenie
http://allegro.pl/karta-graficzna-sapphire-hd-7870-oc-ghz-2gb-gw-i3703864367.html

Edytowane przez michaelred
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...