Skocz do zawartości

Komputer dla gracza (3000 zł)


Recommended Posts

Panowie proszę o jeszcze jedna podpowiedź. Stwierdziłem, że jak juz mam tyle kasy wydać to nie będę żałował i wymienię również dysk twardy. Jaki polecacie żeby miał co najmniej 1TB? Ale nie pogardzę też 2TB lub w rozsądnej cenie 3TB żebym miał na lata. Dysk będzie służył tylko jako magazyn także nie potrzebuję ultra szybkich transferów. Pozdro :)

Link to post
Share on other sites

Ok dzięki :)



A więc myślę, że ostatecznie wygląda to tak:

 

 

Płyta główna: MSI Z77A-G45 Intel Z77 LGA 1155 

Procesor: Intel Core i5-3570K, 3.4GHz, 6MB, LGA1155

Pamięc RAM: Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3

Zasilacz: Be Quiet! Pure Power BQT L8-CM-630W, 80 plus BRONZE, activePFC, 4xPCI-E (BN182)

 

Chłodzenie CPU: CPU Thermalright HR-02 - Macho 120 

Karta graficzna: MSI GeForce CUDA GTX660 TWINFROZR III 2GB 

Obudowa: Cooler Master HAF X 

 

Dysk twardy: Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 32MB cache (WD10EALX)

 

Monitor: LED Eizo FORIS 2333

 

Zestaw jest zbudowany pod SLI. Kartę zamierzam zakupić w przyszłości jak komp już będzie niekiedy niedomagał. Co sądzicie o tym zestawie?

Edytowane przez Bartas89
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem powinieneś przeczytać rozmowę o kartach graficznych i zasadność SLI w przyszłości z 660 i jeszcze raz przemyśleć sprawę, jeszcze dzis byłem przekonany iż taki zestaw jak wybrałeś jest doskonałym rozwiązaniem i sam juz prawie taki zamawialem, dlaczego nikt przez 5 stron twojego tematu o tym nie wspomniał ze z nowym dx12 nawet z SLI nie pogarsz w nic nowego, pojęcia nie mam

 

Link do tematu :

 

http://forum.benchmark.pl/topic/82621-komputer-dla-gracza-do-2500zł/page-3

Edytowane przez eleven.
Link to post
Share on other sites

Do momentu aż konsole zamieszają na polu GPU (o tyle o ile)... 
Do końca roku spokojnie pojedziesz na jednej 660-tce, kupując drugą pewnie przedłużysz to na drugi rok detalicznego grania - potem trzeba będzie schodzić z ustawieniami.
Wielką niewiadomą jest co pokażą serie gtx8xx/hd9xxx, czyli te które wyjdą po nowej generacji konsol, nie wiadomo też jakie nowe technologie zostaną wprowadzone (tressfx, birdsfx, boobsfx np.) i jak te karty je przyjmą.

Generalnie to wszystko wróżenie z fusów, ale chwilowo (konsole, konsole!) nie zanosi się na wielkie rewolucje więc na Twoim miejscu byłbym spokojny o wydajność.

 

E: Swoją drogą, czemu tak droga obudowa? :o

Edytowane przez sid vicious
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

do wprowadzenia nowego dx12, niewazne ile kasy wlozysz w grafike, gdy gry beda pisane pod nowe biblioteki bedziesz potrzebowal karte nie tyle mocna co kompatybilna i wtedy i titan i sli 660 bedzie mozna wsadzic w buty

 

 

 

Nie stanie się bezużyteczny ale nie zagrasz na nim w gry wymagające do działania DX12... prawa rynku  

 

odnosnie titana czyli chyba najdrozszego GTX....

 

i kolejny cycat

 

 

 

Możesz sobie i 100tyś na sprzęt wydać, który po wprowadzeniu nowego API nie odpali nowych gier choćbyś mu młotkiem groził.

 

pewnego momentu nie przeskoczysz nie wazne jaki sprzet kupisz



Przykro mi to mowic ale na forum nie dowiesz sie jaki sprzet kupic aby pograc komfortowo przez x czasu, co bedzie sie najlepiej sprawdzac itp, za to dowiesz sie jak optymalnie wykozystac budżet, tylko tyle lub az tyle 

przeczytalem z 30 tematow o skladaniu kompa i nigdzie nie dowiedzialem sie tego iz dx dyskfalifikuje poprzednie generacje kart a po to wlasnie wydajemy wiecej na kompa by jak najdłużej grac w najnowsze gry a nie jak najdluzej na ultra

Edytowane przez eleven.
Link to post
Share on other sites

wasz "ekspert" informował ze napewno przed upływem 3 lat, skad on to wie a ty nie to nie wiem ;) 

 

Nie strasze ludzi tylko informuje jak jest, nie liczy sie kasa wladowana w kompa tylko przypadek, jeden kupi kompa i za 5 lat dx sie zmieni drugi kupi i za rok wprowadza nowy i bedzie konieczna wymiana karty, i co najwazniejsze brak tej kluczowej informacji, stad moje posty w tamtym temacie, nie wiedzialem tego bo nikt kompletnie o tym nie mowi,



 

 

I co tak przeżywasz? Jak kupisz buty i noga Ci urośnie to też już z nich nie skorzystasz... 
 

 

ile ty masz lat? bo wiesz, mi już noga nie rośnie ;)

Link to post
Share on other sites

:sciana:

 

Za to mi rośnie ciśnienie jak czytam co piszesz.

Wiesz co to jest porównanie, przykład? Znajdź podobieństwo w tym co powiedziałem z innymi sytuacjami i uznaj to za pewną specyfikę tego świata. 
Nic nie trwa wiecznie, a już na pewno nie na rynku komputerowym.

Rozmawianie o DX12 ma nawet mniej sensu niż dywagacje o wpływie konsol na rynek GPU - bo o tym przynajmniej wiadomo już coś konkretnego. Zasiewasz niepotrzebne obawy, bo o ile faktycznie gra wymagająca dx12 do odpalenia nie ruszy na aktualnych kartach, tak jest to zupełnie nierelatywne do tematu i wyboru karty graficznej na dziś dzień...
 

Link to post
Share on other sites

 

 

 z nowym dx12 nawet z SLI nie pogarsz w nic nowego, pojęcia nie mam

 

 

Obecnie na rynku mamy już trzecią generację kart obsługujących DX 11, w tym roku prawdopodobnie wyjdzie kolejna. Na dzień dzisiejszy lista gier, których bez wsparcia DX11 nie da rady odpalić, nie jest zbyt długa, a jeszcze rok temu prawie takowych nie było.

 

Po wyjściu nowych bibliotek, które nawet nie zostały jeszcze zapowiedziane, z pewnością minie sporo czasu zanim staną się one obowiązującym standardem, niezbędnym do uruchomienia gier.

 

Pisanie takich bzdur świadczy jedynie o braku jakiejkolwiek wiedzy w temacie, głupocie i chęci siania fermentu.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...