Skocz do zawartości

Komputer dla gracza do 2500zł


Recommended Posts

Gdyby babcia miała wąsy to by była dziadkiem - bezsensowne rozumowanie. Ale nie obsługuje DX11 i nie można, więc wszelkie hipotezy w kwestii "co by było gdyby" można odłożyć na bok.

 

Gdyby E8400 miał 4-rdzenie, a nie 2 to dzisiaj byłby całkiem znośnym CPU do budżetowego zestawu do grania, a gdyby zasilacze IBOX produkował Enermax to byłyby całkiem często polecane... 

 

Przeczytaj to co piszesz ... i zastanów się ile jest w tym sensu. Wszystko opiera się o twierdzenie "gdyby". 

Link to post
Share on other sites

eleven. masz racje, to ze ktos ma dużo postów wcale nie musi oznaczać, że sie zna... jednak jak ktoś "siedzi w sprzęcie", był ekspertem w dziale kart graficznych i do tego jest moderatorem to chyba już dostateczny argument żeby stwierdzić, że się pieprzy głupoty (jak Ty)- przynajmniej każdy zdrowo myślący i umiejący wyciągać wnioski człek by na to wpadł. Możesz sobie i 100tyś na sprzęt wydać, który po wprowadzeniu nowego API nie odpali nowych gier choćbyś mu młotkiem groził. Szerzenie treści o tym, że można sobie zakupić kompa spokojnie na 4-5lat i grać w najnowsze produkcje to jakaś herezja i skrajna głupota. Poza tym, dokładnie jak pisał gtxxor, facet ma 2500PLN na kompa a Wy tutaj gadacie o podzespołach do skrzynek minimum 3k+. Jasne można se kupić nawet i7 i wsadzić na kijowe mobo pytanie tylko po co?

Edytowane przez dadulek
Link to post
Share on other sites

Za 2500zł jeżeli chce się złożyć zestaw z komponentów solidnych jakościowo i dobrą kartą graficzną nie ma szans na i5 z serii "K" i odpowiednią płytę, które tutaj za wszelką cenę staraliście się wciskać. Za 2500zł można złożyć komputer ze "zwykłym" i5, wystarczający na dzień dzisiejszy - ale z pewnością nie na 3-4 lata. 

 

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=73693&s=74145&s=74299&s=73528&s=67056&s=72602&s=70215

 

Oto przykład optymalnie dobranego zestawu dla gracza za 2,5k... bez zbędnych bajerów, ale i cięcia na czym się da. Wyważony i wydajny zestaw na solidnych komponentach. 

 

Gdzie tutaj miejsce na 2500K/3570K i płytę na Z77? I jeszcze 660 SLI jak niektórzy starali się insynuować. 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Tak czy siak nie ma w tym budżecie miejsca ani na Z77A-G45, ani na procesor z serii "K". Sam nawet nie zmieściłem za 2500 zasilacza, opierając się jednak na słabszych komponentach...

 

Na rozsądny zestaw z możliwością rozbudowy do SLI potrzeba ok 3100zł http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=72905&s=74299&s=54407&s=59683&s=67056&s=73528&s=70267&s=71137

 

Do których dodać potrzeba kasę na pasty, wentylatory i generalnie szeroko pojęte akcesoria, a w przypadku SLI dobra wentylacja to więcej niż konieczność.

 

Mój zestaw wliczając w to zasilacz wychodzi niecałe 2700zł i jest stworzony na SOLIDNYCH podzespołach, a nie "papierowym" Z77 Pro3 jak ktoś mądry tutaj wymyślił. Do tego mimo wszystko 7870 > 660, różnica nie duża ale jednak na korzyść Radeona. Więc na dzień dzisiejszy daje to lepsze rozwiązanie. 

Link to post
Share on other sites

eleven. Czy Ty serio nie rozumiesz że nie wystarczy sobie dowalić druga kartę do jakiegoś tam zestawu i cieszyć się SLI (czy też CF)? trzeba mieć odpowiedni PROCESOR i PŁYTĘ, a ceny takich podzespołów przekraczają budżet. Dodawanie 2 karty do tego zestawu MIJA SIĘ Z CELEM, bo dostaniesz może z 10% więcej wydajności. Prawda jest taka, że ciągle się dziwie że jeszcze nie dostałeś bana. Gadasz PIERDOŁY, wprowadzasz ludzi w błąd i NIE MASZ ZIELONEGO POJĘCIA sprzęcie. Do tego nawet nie starasz się ruszyć swoim małym mózgiem i przyjąć do wiadomości, że ktoś zna się lepiej od Ciebie na sprzęcie i zamiast kulturalnie przeprosić dowiedzieć się czegoś aby móc rzeczowo doradzasz Ty dalej mówisz PIERDOŁY i upierasz się przy nich jak stary osioł. 

Link to post
Share on other sites

W takim razie jaki jest sens kupować takiego titana czy teraz SLI jak waszym zdaniem wytrzyma to rok maksymalnie dwa lata bo pózniej juz po prostu nie obsluzy nowych gier, jaki jest sens polecenia przez milionopostowego moda kart drogich z wiedza iż i tak za rok/dwa osoba chcące grać w najnowsze tytuły bedzie musiała wyrzucić i kupic nowa, na taki okres wcale nie jest nam potrzebna karta za 1000+ zł, chyba ze interesuje nas gra tylko w ultra, w moim temacie zasugerowali nawet kartę zamiast 660 za 750 zł Radka za 1200, ale po co??? 660 prawie polowe tańsza obsluzy gry napewno przez dwa lata lub gdy wcześniej wyjdzie dx12, razi mnie tu w tym doradztwie brak jakiejkolwiek ekonomii i zdroworozsadkowego myślenia, głównym kryterium jest budżet który zawsze jest naginany i jeszcze częściej przektaczany dla pary % wydajności wiecej a prawda jest taka ze przed budżetem powinny byc wymagane oczekiwania, bo porównując to co piszecie z tym co jest na forum to 60-80% zestawów jest po prostu przeplacona a kwota jaka wydajemy na kompa wcale nie wydłuża jego funkcjonalności bo nowy dx wyklucza każda poprzednia kartę i musimy ja wymienić, tak jak pisałem wcześniej, kupiłem kompa 3 lata temu złożonego przez komputronik, ani tanio ani wydajnie a działały na nim wszystkie gry obsługujące dx 10, wystarczy ze wymienię karte i zagram we wszystkie gry z dx11, jak bym wydał wtedy na komputer 5000 zamiast 2500 sytuacja była by dokładnie taka sama ( potrzeba wymiany karty ), więc jak nazwać różnice miedzy 2500 a 5000 ? Moim zdaniem wyzuceniem pieniędzy w błoto, wy jako modzi i nie modzi powinniście takie coś uświadomić użytkownikowi na początku bo większość osób tutaj to młodzi ludzie którzy myślą tak jak ja na początku i chcą wydać całe oszczędności na nowego kompa co w gruncie rzeczy jest niepotrzebne, nie jestem może specem od komputerów bo specjalizuje sie w innej dziedzinie ale logicznego i ekonomicznego myślenia mi nie brakuje w przeciwieństwie do was, gdyby nie to całe zamieszanie nigdy bym sie o takiej zależności nie dowiedział, mimo iż założyłem dwa tematy odnośnie jak najdluzszej eksploatacji sprzętu i prawie bym zainwestował w SLI a teraz to widzę iż jest to bezsensu jak rownież kupowanie karty za 1,5k no chyba ze komputer służy do pracy, grafiki itp itd, do gier nie ma to sensu

 

Reasumujac weźcie sie zamiast doradzania i zazwyczaj przekraczania budżetu za prawdziwe doradztwo w oparciu o potrzeby danej osoby, i sklafajcie zestawy takie jak ta osoba potrzebuje a nie takie aby co do zl trafic w budzet, dla mnie taka informacja jak obsluga dx była kluczowa a otrzymałem ja dopiero gdy dostałem ostrzeżenie, genialne forum

 

Dlaczego jest kluczowa? Bo zazwyczaj 50% budżetu to karta graficzna ..., tak sie zastanawiałem dlaczego w komputroniku w tym zestawie wsadzili solidny procesor a średnia karte, teraz juz to rozumiem i wychodzi na to ze pracownik komputronika który doradził mi tamten zestaw i odradzal SLI bo w przyszłością i tak sie nie przyda okazał sie lepszym ekspertem niż nasz mod, eksperci i postonabijacze ;) ocenę zostawiam juz wam

Edytowane przez eleven.
Link to post
Share on other sites

Dawno nie czytałem większych bzdur, a tym co mnie najbardziej przeraża jest fakt, że jesteś niezbicie przekonany co do tego, że masz rację. 

 

 

 

jaki jest sens kupować takiego titana czy teraz SLI jak waszym zdaniem wytrzyma to rok maksymalnie dwa lata

 

Bo rok czy dwa to baaardzo długo i przez ten czas wyjdzie sporo godnych uwagi gier, w które fajnie byłoby zagrać w komfortowych warunkach.

 

 

 

bedzie musiała wyrzucić i kupic nowa

 

 

Nie wiem czy słyszałeś, ale istnieje coś takiego jako możliwość odsprzedaży. Sprawdziłem. Działa.

 

 

 

wyjdzie dx12

 

A jak wyjdzie DX12 to będziesz widział sens kupowania grafiki, czy może stwierdzisz, że to głupota, bo jak wyjdzie DX13 to będziesz musiał kartę wyrzucić ?

 

 

 

kupiłem kompa 3 lata temu złożonego przez komputronik, ani tanio ani wydajnie a działały na nim wszystkie gry obsługujące dx 10, wystarczy ze wymienię karte i zagram we wszystkie gry z dx11

 

Znając życie masz tam pewnie C2D, więc wybacz, że sprowadzę cię na ziemię, ale po zmianie karty na wspierającą DX11 może i wszystkie gry odpalisz, ale na pewno nie w każdą zagrasz.

 

 

 

nie jestem może specem od komputerów

 

Z całą pewnością nie jesteś.

 

 

Komputer nie jest inwestycją. To hobby i jak każde inne hobby, swoje kosztuje. 

Edytowane przez Nowaj
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Nowaj podziwiam Cię że Ci się chciało. Zapomniałeś tylko dodać że Titan tak często używany w przykładach przez kolegę eleven. jest kartą dla entuzjastów, dla których zakup nowej grafy za 4 koła co roku nie jest problemem.

 

 

 

Komputer nie jest inwestycją. To hobby i jak każde inne hobby, swoje kosztuje. 

 

eleven.

 

Zapisz to sobie i zapamiętaj.

Edytowane przez dadulek
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

mam tam i5-750 tak dla sprostowania :P

 

Czyli na samym GTX 660 nie pogram w komfortowych warunkach przez rok ?

 

moim zdaniem pogram nawet przez 2 lata, tylko pytanie co uwazasz za komfortowo? ultra? bo dla mnie to jest przesadnie a nie komfortowo, a komputer jest to hobby oczywiscie ale dla kogo? 5% posiadaczy? dla znacznej wiekszosci jest to miejsce pracy, rozrywki, nauki i nie kazdy chce wydawac 3k na kompa + 3k na wyglad i chłodzenie

 

95% posiadaczy podejrzewam ze nigdy nie spojrzało do budy po kupnie, niestety takie realia 



 

 

A jak wyjdzie DX12 to będziesz widział sens kupowania grafiki, czy może stwierdzisz, że to głupota, bo jak wyjdzie DX13 to będziesz musiał kartę wyrzucić ?

 

 

Nie widze sensy kupowania grafik polecanych przez tutejszych "ekspertów" dopasowanych do budzetu zamiast do potrzeb 

 

Znając życie masz tam pewnie C2D, więc wybacz, że sprowadzę cię na ziemię, ale po zmianie karty na wspierającą DX11 może i wszystkie gry odpalisz, ale na pewno nie w każdą zagrasz.

 

jak napisalem wyzej nie mam :P

 

 

 

Komputer nie jest inwestycją. To hobby i jak każde inne hobby, swoje kosztuje. 

hobby jest dla nielicznych, jak samochody, fotografia, mimo iz wszyscy jezdzimy i robimy zdjecia to nie kazdy robi tunning i kupuje lustrzanki za xk hobby jest oczywiscie drogie ale uzytkowanie juz takie byc nie musi

Edytowane przez eleven.
Link to post
Share on other sites

 

 

a komputer jest to hobby oczywiscie ale dla kogo?
 

 

Wydaje mi się, że dla zdecydowanej większości użytkowników tego forum.

 

 

 

Czyli na samym GTX 660 nie pogram w komfortowych warunkach przez rok ?

 

Na pojedynczym GTX 660 nie pograsz komfortowo w Crysis'a 3 ;)

 

 

 

3k na wyglad i chłodzenie

 

Jeszcze nie tak dawno temu  miałem podobne zdanie i zakupy do kompa ograniczałem do tych, które przynoszą realne korzyści.

 

W przyszłym tygodniu przebiję 1k zł wydany jedynie na zakupy związane z estetyką. 

 

Hobby i to bardzo wciągające :P

Link to post
Share on other sites
na pewno nie w dziale zestawy komputerowe

 

 

Aha czyli jak ktoś prosi o złożenie zestawu do 3000PLN to mamy mu odpisać "Niee stary kup za 1500 wystarczy Ci"? Nie, tylko staramy się złożyć najwydajniejszy sprzęt w danym segmencie. To po pierwsze. Po drugie nie wypowiadaj sie za innych bo a)nie masz do tego prawa b) nie masz żadnych faktów na poparcie swojej opinii.

 

 

 

smiem watpic

 

a ja nie. Detale High rozdzielczość? Pewnie 720p. Ciekawe jak to będzie wyglądać na większości monitów posiadanych przez graczy (czyli przekątne 22"-24") Moim zdaniem odpalenie jakiegokolwiek Crysisa w takich ustawieniach mija się z celem. Dlaczego? Bo ta gra poza grafika ma mało do zaoferowania (moje zdanie).

 

 

 

Nie widze sensy kupowania grafik polecanych przez tutejszych "ekspertów" dopasowanych do budzetu zamiast do potrzeb

 

 

Zanim umieścisz kogoś w cudzysłowie upewnij się, że masz na tyle wiedzy aby sam się przy okazji nie ośmieszyć.

 

 

 

95% posiadaczy podejrzewam ze nigdy nie spojrzało do budy po kupnie, niestety takie realia 

 

Kolejny raz, nie masz danych nie wypowiadaj się.

 

 

 

dla znacznej wiekszosci jest to miejsce pracy, rozrywki, nauki i nie kazdy chce wydawac 3k na kompa + 3k na wyglad i chłodzenie

 

 

Tak, dlatego jakbyś nie widział składamy tutaj rożne zestawy, dla tych co chcą i tych co nie chcą . Skoro piszesz że miejsce rozrywki to jak to nie jest hobby?-logika (jak zwykle brak). Kolejna sprawa, pokaż mi proszę jeden taki temat na całym forum w którym doradzono osobie składającej sprzęt aby wydał 3k na budę i 3k na estetykę (I znowu wypowiadasz się na temat o którym nie masz pojęcia).

 

Od siebie dodam, że przepraszam za offtop, ale na głupotę trzeba reagować. Autor tematu, skoro poprosił o pomoc w konfiguracji, wykazał się logicznym myśleniem i na pewno będzie potrafił ocenić poziom porad poszczególnych użytkowników. Jak zawsze chętnie służymy pomocą. Ja tym samym kończę polemikę na poziomie poniżej zera. eleven. żyj dalej w swoim świecie, tylko proszę Cie nie mieszaj innym w głowach.

Edytowane przez dadulek
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak na mój gust w tym filmiku pisze HD są tez inne, youtube i Google nie boli, odpowiedz szczerze miałeś kiedyś gtx660 i grałes w kryzysa? Moim zdaniem nie i twoja wiedza jest czysto teoretyczna jak i moja natomiast za moja stoją wujek Google i ciocia tuba, na resztę mi sie nie chce wypowiadać bo pisze z ajfona a tu sie cieżko cytuje, jutro w pracy naprawie to :)

 

 

Rozrywka to nie zawsze hobby, nie wiem czy jesteś juz na tyle dorosły by uprawiać sex ale dam tobie przykład na jego podstawie

sex to rozrywka ale broń boze hobby ;)

Edytowane przez eleven.
Link to post
Share on other sites

Rozdzielczość "HD" to 1280x720, rozdzielczość 1920x1080 (najpopularniejsza obecnie) to FullHD. HD jest ponad  dwukrotnie "niższa" od FullHD (~0,92 megapiksela vs ~2,07 megapiksela). W bardzo prosty sposób unaocznić można sobie, jak mniej obciążana jest karta graficzna przy rozdzielczości HD. Jest to więc śmiesznie niska rozdzielczość, a mimo to detale zostały obniżone (z 'Ultra' na 'High'). 

 

Nie mówię już o tym jak granie w nie-natywnej rozdzielczości wygląda na ekranie FullHD. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dla mnie wysokie detale w HD i 60 klatkach jest to komfortowe granie, jak zauwazyles osoba wyżej zasugerowali iż w ogole nie da sie grać ;) widzę ze otrzymałem ostrzeżenie za wycytowanie twojej wypowiedzi jako obraa, co jest trochę śmieszne po tym co wyprawial wczoraj wasz moderator sid cytuje (nie słowo w słowo )

Eleven ma wodoglowie, jest gloupkiem, dzieckiem, ma wagine, jest miszczem mieszania rosolu wymieniać mogę do jutra bo sid jest dość agresywna osoba z tego co zauważyłem, gdzie tu logika i konsekwencja ?

Link to post
Share on other sites

Ostrzeżenie dostałeś za post w którym wyrywając wypowiedź z kontekstu próbowałeś wypunktować rzekomą niewiedzę ekspertów, nie mając absolutnie racji. Sid jest trochę mniej cierpliwy niż ja, ja staram się wytłumaczyć i argumentować, to co mówię. Sid stracił cierpliwość.

 

Dla mnie oglądanie rozmazanego obrazu HD, na monitorze o natywnym 1080p nie jest komfortowe i przyjemne (tak jak dla 90% tutaj), dlatego wywalam grube bańki na PC, by nie być do tego zmuszonym. Zwłaszcza w grach, które oprócz mega-efektownej grafiki nie dają nic innego (vide seria Crysis).

Link to post
Share on other sites

Ale jakie konsekwencje i czy w ogole zostaną wyciągnięte, bo nie ma znaczenia jaka ma cierpliwosc, skoro jest modem to powinien trzymac poziom kultury i wypowiedzi a nie zachowywac sie jak chłop na bazarze

 

wracając do tematu

1080p

http://www.youtube.com/watch?v=f6NDYj51piI

 

przeciez działa i to moim zdaniem komfortowo, zaznacze iz insynuowano ze na 660 to bedzie pokaz skaldów bo to rozumiem przez niekomfortowe granie, skad taka opinia?

Edytowane przez eleven.
Link to post
Share on other sites

masz na i3

 

i5

 

znajdz mi informacje gdzie jest iz crysis bedzie miał pokaz slajdów i dowód bo ja dałem tobie 3 iz gra sie ładnie z przyzwoitą grafiką

bo na razie to słysze " a bo to multi to działa ", " a bo to i7" zaraz usłysze iz te filmiki to fake i w ogole ich nie ma ;)



druga jeszcze ważniejsza sprawa, prawie w kazdym temaxcie o kompie do gier gdy ktoś chce kupić i7 jest opinia że miedzy i5 a i7 nie ma roznicy w grach i nie ma sensy kupować a ty piszesz :

 

 

To jest po pierwsze z i7, który bardzo poprawia osiągi w C3

 

gdzie jest prawda?

Edytowane przez eleven.
Link to post
Share on other sites

Na pierwszym są spadki do 15 fps + chwilowe przycinki i w żadnym stopniu NIE DA SIĘ w dynamiczną grę FPS grać w ten sposób. Na drugim jest to samo, bo jeśli średni FPS wynosi 25 (co już nie jest płynnością w przypadku animacji)... to minimalny jest fatalny. Jeśli komuś to nie przeszkadza, to niech sobie tak gra ale dla mnie nie jest to rozgrywka w dynamiczną grę, od slajdów mam Power Pointa.

Link to post
Share on other sites

Skąd wiesz do ilu FPS jest spadek? chyba ze szklanej kuli ;) pamiętajmy iż jest to fullHD przy max detalach, a ja chciałbym grać wysokie przy HD, naprawde nie da sie w tą gre zagrać ? jesteś tego absolutnie pewien ?

 

 

 

i7 do gier jest ci potrzebny jak krowie korale, bo i7 = i5 + HT, a tą technologię wspierają może 2? może 3? gry... z czego wzrost wydajności z jej tytułu jest znikomy.

 

a tu twoj cytat na temat zestawu z i7 ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...