Skocz do zawartości

Komputer dla gracza (3000 zł)


Recommended Posts

Obecnie na rynku mamy już trzecią generację kart obsługujących DX 11, w tym roku prawdopodobnie wyjdzie kolejna. Na dzień dzisiejszy lista gier, których bez wsparcia DX11 nie da rady odpalić, nie jest zbyt długa, a jeszcze rok temu prawie takowych nie było.

 

Po wyjściu nowych bibliotek, które nawet nie zostały jeszcze zapowiedziane, z pewnością minie sporo czasu zanim staną się one obowiązującym standardem, niezbędnym do uruchomienia gier.

 

Pisanie takich bzdur świadczy jedynie o braku jakiejkolwiek wiedzy w temacie, głupocie i chęci siania fermentu.

Nowaj ale trzeba też brać pod uwagę to że wiele kart "DX10-only" mimo teoretycznego wsparcia dla dzisiejszych produkcji, zwyczajnie nie jest w stanie ich komfortowo uruchomić. Bo najwydajniejszy układ (nie-kanapka) z "DX10-only" to GTX 285, który porównywalny jest do GTX 460. Sama 460 jest już nawet do kilkudziesięciu procent słabsza od podkręconego GTX 660, który przecież jest kartą "mainstream", a nie żadnym topowym akceleratorem.

 

Teraz weźmy takie tytuły jak Metro czy Crysis gdzie absolutnie topowe karty mają problemy. Bo nie wierzę że nowe Metro "wymaksuję" na swoim konfigu.

 

I w ten sposób dochodzimy do sprzeczności, gdzie gra w teorii kompatybilna z bibliotekami obsługiwanymi przez kartę i tak się na niej nie odpali (komfortowo). Bo wraz z postępem oprócz dodatkowych API, idą też dodatkowe "FLOPy".

Link to post
Share on other sites

Zerknij sobie na tańsze ramy o tych samych parametrach (Corsair Vengeance LP*/ Crucal Ballistix) - może uszczkniesz kilkanaście zł.
To samo tyczy się obudowy - czemu akurat tak drogi HAF? ARC Midi bądź ARC Midi R2 będą równie dobre a znacznie tańsze :)

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

 

 

Nowaj ale trzeba też brać pod uwagę to że wiele kart "DX10-only" mimo teoretycznego wsparcia dla dzisiejszych produkcji, zwyczajnie nie jest w stanie ich komfortowo uruchomić.

 

Oj uważaj z takimi stwierdzeniami, bo zaraz zleci się gromadka amatorów PowerPoint'a i za pomocą filmików z YT będzie starała się udowodnić Ci, że na 460'tce każda gra działa wyśmienicie ;)

 

Oczywiście masz rację, ale Direct'owi jedenastce stukną niedługo 4 lata, a tak ze dwa lata temu większość produkcji można było na tej karcie spokojnie uruchomić.

 

Osobiście uważam, że aby nie zostawać zbyt daleko w tyle wypada raz na mniej więcej dwa lata wymienić grafę. Pozwala to zminimalizować ewentualną stratę, szczególnie w przypadku high-end'u, który na wartości traci najwięcej. Przesiadka z 6870 (który oczywiście high-end'em nie był) na 7970 kosztowała mnie klocka i liczę, że podobna różnica wyjdzie, jeśli zdecyduję się na 8970 lub GTX'a 780.

 

Wszelkiej maści prośby o zestaw na 3/4/5 lat są dla mnie z jednej strony zabawne, a z drugiej głupie, bo trzymanie przez tyle lat sprzętu sprawia, że blaszak wart ładnych kilka tysięcy zamienia się powoli w nikomu niepotrzebny rupieć.

Link to post
Share on other sites

Dobra myślę, że to już będzie ostateczna wersja złożonego przeze mnie kompa i w poniedziałek mam nadzieję go zamówić :)

 

 

Płyta główna: MSI Z77A-G45 Intel Z77 LGA 1155 

Procesor: Intel Core i5-3570K, 3.4GHz, 6MB, LGA1155 

Pamięc RAM: Corsair Vengeance Low Profile 2x4GB 1600MHz, DDR3, CL

 

Dysk twardy: Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 32MB cache (WD10EALX)

 

Zasilacz: Be Quiet! Pure Power BQT L8-CM-630W, 80 plus BRONZE, activePFC, 4xPCI-E

 

Napęd optyczny: LG SuperMulti SATA DVD+/-R24x,DVD+RW8x,DVD+R DL 16x,SecurDisc,bare bulk(czarny)

 

Chłodzenie CPU: CPU Thermalright HR-02 - Macho 120 

Karta graficzna: MSI GeForce CUDA GTX660 TWINFROZR III 2GB 

Obudowa: Cooler Master HAF X 

 

Monitor: LED Eizo FORIS 2333 

Edytowane przez Bartas89
Link to post
Share on other sites

Oj uważaj z takimi stwierdzeniami, bo zaraz zleci się gromadka amatorów PowerPoint'a i za pomocą filmików z YT będzie starała się udowodnić Ci, że na 460'tce każda gra działa wyśmienicie ;)

460 to akurat już generacja "DX11"... tutaj raczej miałem na myśli popularne w tamtych czasach GTX 260 i HD 4870. 

Link to post
Share on other sites

Z monitorem wyjdzie gdzies 5200 zl. A bez monitora gdzies 3900 zl. Zapomniałem wlasnie napisac dysku :P

 

Panowie a powiedzcie mi tylko czym się roznia te dyski i ktory brac?

 

1.    http://www.morele.net/dysk-western-digital-caviar-blue-3-5-1tb-sata-600-7200rpm-32mb-cache-wd10ealx-354382/

2.    http://www.morele.net/dysk-western-digital-caviar-blue-3-5-1tb-sata-300-7200rpm-32mb-cache-wd10eals-298451/

Link to post
Share on other sites

Mobo:Z77A-G45
CPU: 3570K

Cooler CPU:  Macho 120 / duży Macho
RAM: Kingston Hyperx Grey 1600Mhz/2x 4GB /CL9
HDD: Barracuda / WD Blue 1TB
PSU: BQ L8 630W
Karta graficzna: 660GTX MSI/Gigabyte/EVGA 

Case: Core 3000

Jeśli planujesz SLI.
Jak nie to można zejść jeszcze taniej

Mobo: Z77A-G43

Case: Gladius M40

PSU: Deus G1 500W

-tutaj tylko jedna karta graficzna, brak obsługi SLI-

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...