Skocz do zawartości

Jak sprawdzić podzespoły PC ?


Recommended Posts

Kupiony zestaw 1 dzień temu.nie podłączany do prądu bo nie mam narazie zasilacza i dysku.

 

1.Posiadam kartę graficzna Gigabyte gtx 460 oc i bylem u informatyka i powiedział ze karta jest "przypalona" po za dużym podkręcaniu, stwierdził to po kolorze tylnej części grafiki ponoć brązowieje.

 

Gadałem z gościem od którego to kopiłem i mówił ze karta graficzna chodziła na 50 stopniach.

 

2.Posiadam płytę główna  ASUS M4A89GTD PRO i jest spalone jedno z usb mówił , informatyk mówił coś ze bramka na mostku jest spalona i przez to płyta główna może niedługo paść i dojść do zwarcia.

 

Gość mówił ze zrobił to w jakiś sposób ze przelutowal coś u znajomego informatyka i niby wszystko jest ok.

 

Proszę o odpowiedz czy to rzeczywiście może tak być.

Oraz jak to mogę sprawdzić czy  wszystko jest ok.? 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

http://imgur.com/7YXBQzL.jpg

1. Zmien informatyka, a najlepiej to zrezygnuj z nich. (Mother of god, zmieniam kierunek).

2. Daj chociaz zdjecia tych niby usterek o ile sa widoczne.

3. Poczekaj na zasilacz.

4. Dzwon do macieja.. czy w sygnaturze mam "uslugi wrozbiarskie"?

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

moim zdaniem nie są widoczne.

Prawdopodobnie jutro włączę tego kompa. 

Jakim programem i czego zdjęcia zrobić zeby wam później wysłać, żebyście mogli stwierdzić czy coś jest uszkodzone.

Zaraz wysle zdj miejsc w ktorych niby plyta glowna jest robiona oraz tyl karty graficznej.

Pozdrawiam

Edytowane przez mrk0sa
Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

Sony pozamiatał %-) 

 

 

Odniosę się do punktu pierwszego, gdzie kolega pisze o "przypaleniu" - tak, to się czasem zdarza na odwrocie pcb nad sekcją zasilania. Mosfety lubią mieć czasem sporą temperaturę. Nie oznacza to jednak, że karta była podkręcana, czy katowana.

Kolor laminatu - to tylko lakier, który reaguje jakoś na temp.

 

Drugiego punktu nie ruszam %-) -- informatyk. Taki chyba niskopoziomowy, skoro już do bramek zszedł :pajac: 



 

Witam.

 

Co to w ogóle za tytuł ?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

to jak to mogę sprawdzić płytę główna czy jest ok?

 

Gość mi własnie powiedział ze spaliło się tylko usb w obudowie, a na płycie głównej jest dobre jest to możliwe?

Edytowane przez mrk0sa
Link to post
Share on other sites

Podpiąłem wszystko do prądu i chodzi dobrze. Po wyłączeniu komputera,  podpiąłem  spalone usb i wyskoczył komunikat Fan Error i wiatrak na Procku nie chodził, i nie mogłem wejść do pulpitu. Odpiąłem usb i wszystko znowu zaczęło chodzić dobrze. 

Wiecie co to może być?

Dodam ze jak rusze kablem zasilajacym szyne procka ( 8pin ) to resetuje kompa.Zasilacz nowy.

 

zdjecia karty co o niej sadzicie czy jest spieczona po podkrecaniu?

 

http://tinypic.com/r/talgms/6

Edytowane przez mrk0sa
Link to post
Share on other sites

 

Popiołem


Podpiąłem

wiatrak


To jest wiatrak:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/2/29/Wdzydze_mlyn_holender.jpg/256px-Wdzydze_mlyn_holender.jpg

 

zdjecia karty co o niej sadzicie


Sądzę, że chyba jej nie docisnąłeś do końca bo coś krzywo wygląda.
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...