Skocz do zawartości

Który 7970? A może 680? Karta na min 3 lata


  

75 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Która karta będzie miała najwięcej mocy na najbliższe 3 lata z założeniem OC po tym okresie.

    • Asus ATI Radeon HD7970 Matrix 3GB DDR5/384bit
      12
    • Sapphire ATI Radeon HD7970 Vapor-X 3GB DDR5/384bit
      27
    • Gigabyte ATI Radeon HD7970 3GB DDR5/384bit
      14
    • Sapphire ATI Radeon HD7970 3GB DDR5/384bit ver OC
      4
    • Sapphire ATI Radeon HD7970 3GB DDR5/384bit
      2
    • Gigabyte GeForce GTX680 2GB DDR5/256bit
      0
    • Gainward GeForce GTX680 2GB DDR5 256bit
      1
    • Gigabyte GeForce GTX680 2GB DDR5/256bit ver Super Overclock
      1
    • Gigabyte GeForce GTX680 4GB DDR5/256bit ver OC
      14


Recommended Posts

z racji tego że kieruję się tym że 2GB nie wystarczy przy premierze najnowszego GTA i Wiedźmina 3'jki to zostają nam karty 3GB i 4GB.

 

tym że 680'ke jest niewiele więcej wydajna od 670'ki to bym się nie przejmował. Mimo wszystko potem to "niewiele" może decydować o wymianie.

 

W tej kwestii mamy:

1. Gigabyte GeForce GTX680 4GB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP PCI-Express (ver. OC) - http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/gigabyte-geforce-gtx680-4gb-ddr5256bit-dvihdmidp-pci-express-ver-oc,34867.html

 z nadzieją na podbicie zegarów + sli za 1,5 roku ja ceny spadną do 1400.

2. Sapphire ATI Radeon HD7970 Vapor-X 3GB - http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/sapphire-ati-radeon-hd7970-vapor-x-3gb-ddr5384bit-dvihdmidp-pci-express,33705.html

i CF za rok, tyle że czytałem że CF u amd trochę kuleje?

 

 

660 SLI odpycha mnie trochę tym że to jest ustawienie "na teraz" podczas gdy raczej jestem zainteresowany grami które wyjdą pod koniec roku i będą raczej pod serię 7xx

670 + potem SLI jest znowu średnim zakupem bo pod koniec roku znowu trzeba będzie kasę łożyć...

 

Przydały by się jakieś wykresy z fps'ami wyżej wymienionych ustawień bo nie wiem o ile (i czy wg.) 680 w SLI prześcignie 7970 w CF. Bo ceny 680 i 7970 i tak spadną szybko przy nowej generacji kart. 

 

Czy patrzylibyście na to że w nowych konsolach są układy amd i że większość multiplatformowych gier możliwe że będzie miało lepsze wsparcie od amd?

Edytowane przez raionen
Link to post
Share on other sites

Jeśli nie pakujesz się w gtx 670, a w gtx 680 4gb to świetny wybór oraz myśl z SLI, popatrz wyszły nowe karty np. Titan, do tego pozniej seria 7xx,ceny pójdą na bank w dół starszych modeli w tym gtx 680, więc jak mówisz za 1,5roku dokupisz do SLI i będzie totalny wymiot!

Widziałem na testach SLI z gtx 660ti daje rade tytanowi to jak bedzie z SLI 680 w przyszłości? spokojnie bedzie dalej rade dawał na full detalach, a do tego czasu na jednej gtx 680 będzie również ciągnął na high.

Link to post
Share on other sites

Warto sie zapoznać,(zasieje troche wątpliwości  :menda:)

http://www.komputerswiat.pl/testy/sprzet/karty-graficzne/2012/06/gtx680-vs-gtx670-czyli-ile-warte-jest-nasze-500-zlotych.aspx

 

Oczywiście przedstawione są versie 2gb

670 4gb kosztuje 1780 (wersje asusa). 680'ka ma 10% mocy więcej a kosztuje jak za 15% więcej. Więc przy zakupie za taką kwotę już nie czuję potrzeby zaoszczędzić jak potem szybciej będę musiał dodać kartę.Tak mi się wydaje?

Link to post
Share on other sites

Można gdybać jak kobieta lecz to nie ma sensu, odczujesz potrzebe to to zrobisz może to być nawet za 2 lata, dochodzi opcja do tego czasu sprzedaży i kupna nowej karty zależy jak technologia sie posunie.

 

Jak postawiłeś już na gtx 680 to ją kup pogadamy za rok - dwa ;)

Edytowane przez bols244
Link to post
Share on other sites

1 GB ramu więcej nie da Ci większej wydajności za 2 lata, a dopłacanie 400 zł za nie to absurd, ale rób jak chcesz.

 

Możesz dopłacic jeszczez troche i będziesz miał 6144 MB :rotfl:

 

http://www.fuks24.pl/karty-graficzne_graficzne-karty-ati/sapphire-amd-radeon-hd7970-6144mb-ddr5384bit-dvihdmidp-pci-e-10506000-chlodzenie-vapor-x,pid,17879.html

Powiedział co wiedział...

3gb zaczyna być wykorzystywane a 4 gb ma byc nie wykorzystane za 2 lata? 

Link to post
Share on other sites

 

crysis 2 po wszelakich modach zjada mi cos okolo 2,5GB wiec 3 to jak dla mnie minimum jak chce pobawic sie ze wszystkim na max + mody



A u mnie zeżarł "tylko" 2GB z ogonkiem - a wymaksowałem wszystko co mogłem.
Zatyka się tylko (nie zawsze, ale bywa) przy wchodzeniu do nowych lokacji - nowa misja, checkpoint - ale pomieli kilka sekund, przeładuje memki  i już działa jak należy.
Chyba coś w tym jest, że jak ma zapas pamięci to skubnie sobie więcej niż jakby go nie miał.

No ale po prawdzie, C2 z tymi bajerami ma spory apetyt i obawiam się, że bez srogiego OC pamięci jaki odstawiłem było by krucho.
Link to post
Share on other sites

Powiedział co wiedział...

3gb zaczyna być wykorzystywane a 4 gb ma byc nie wykorzystane za 2 lata? 

 

 

Masz bujną wyobraźnie, a czy ty widzisz gry takiego pokroju jak Crysis 1 ?

 

 

 

Zamiast wydawać 2200 zł, to lepiej kupić teraz, Sapphire HD 7950 Vapor-X 3GB, a za 1,5 roku wymienić tą karte.

Edytowane przez breed
Link to post
Share on other sites

Filozofowanie na temat wykorzystywanej ilości VRAM w przyszłości załatwiajcie sobie w innym temacie, albo poprzez telefon z Wróżbitą Maciejem.

W FHD wystarczy 2GB, bo gry zaczynają dopiero stukać głową w górną granicę - a można to zniwelować w prosty sposób - upodlić się grając na AAx8 zamiast AAx16 i voila.
Jak będzie wyglądać za rok - dowiemy się za rok. Ale w kwestii jednego monitora w rozdzielczości 1900x1200 rewolucji nie będzie, co najwyżej krok do przodu.

Inaczej należy patrzeć na konfiguracje multi-monitorowe czy multi-gpu gdzie ten VRAM trochę inaczej się skaluje (potrzeba go zwyczajnie więcej z racji rozdzielczości).

Link to post
Share on other sites

Tak samo jak ja nie moge filozofować na przyszłość Ty również tego nie możesz robić, nie wiesz jak będzie i tyle, a więcej nigdy nie zaszkodzi mieć.

 

A mówię więcej o 4GB ponieważ najprawdopodobniej będzie robiony SLi w przyszłości, więc temat do zamknięcia bo zaczyna się zamieszanie robić, tymbardziej jak ktoś wchodzi i czyta ostatni post.

 

Ciekawe jak to będzie wyglądać z gta V gdzie odległość rysowania będzie nadmiar potężna.

Edytowane przez bols244
Link to post
Share on other sites

Temat nie do zamknięcia, tylko autor postanowił zapytać mnie na PW i dyskusja przeszła tam. Niemniej, wyniki dyskusji zostaną pewnie opublikowane, jakby ktoś szukał odpowiedzi na to samo pytanie.

Ja jednak ufam tendencjom inżynierów z nvidii - skoro zamontowali 2GB w tej serii i jest to tyle ile trzeba, a przyszła seria będzie mieć 3GB to zapewne będzie to tyle ile ma być dla jednego monitora.
Karty z 4GB+ są robione z myślą o SLI/CF, bądź montowane są w graficznych potworach, gdzie obsługuje się większe połacie ekranu niż śmieszne 1080p.
Więc w moim przypadku jest to nie filozofowanie, a wpatrywanie się w tendencje rynkowe oraz używanie logicznego rozumowania.
Filozofowaniem jest mówienie "gry będą pewnie wykorzystywać", "tyle i tyle jest wykorzystywane, to tamtyle i tyle ma niebyć?!" - doszukaj się różnicy albo odpłyń.

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Zgodzę się z sidem, 2Gb ramu do jednego monitora jest w 99% wystarczająca. Znajdą się jakieś rodzynki, które lekko mogą przekroczyć tą wartość ale nie ma sobie co tym głowy zawracać.

Link to post
Share on other sites

Temat nie do zamknięcia, tylko autor postanowił zapytać mnie na PW i dyskusja przeszła tam. Niemniej, wyniki dyskusji zostaną pewnie opublikowane, jakby ktoś szukał odpowiedzi na to samo pytanie.

 

Ja jednak ufam tendencjom inżynierów z nvidii - skoro zamontowali 2GB w tej serii i jest to tyle ile trzeba, a przyszła seria będzie mieć 3GB to zapewne będzie to tyle ile ma być dla jednego monitora.

Karty z 4GB+ są robione z myślą o SLI/CF, bądź montowane są w graficznych potworach, gdzie obsługuje się większe połacie ekranu niż śmieszne 1080p.

Więc w moim przypadku jest to nie filozofowanie, a wpatrywanie się w tendencje rynkowe oraz używanie logicznego rozumowania.

Filozofowaniem jest mówienie "gry będą pewnie wykorzystywać", "tyle i tyle jest wykorzystywane, to tamtyle i tyle ma niebyć?!" - doszukaj się różnicy albo odpłyń.

Tak to jest gdy widzi się źdźbło w oku u kogoś a u samego siebie ma się belke, mówisz mi że filozofuje a sam to robisz, nigdzie nvidia nie podała że 2gb wystarczy, ja mogę powiedzieć na tych samych przekonaniach że dała tyle aby nie obciążać budżet, wytłumacz więc dlaczego radeony mają 3 Gb he? w ciągu ostatnich 2-3 lat z max 2GB zrobiło się max 4GB u nvidii, więc na tej podstawie zakładam że u nvidii za 2 lata może pojawić się 6gb i również powiesz że tyle dała bo gry tyle na dzień dzisijszy potrzebują ? bzdura, twoje logiczne rozumowanie jest na tyle zamknięte co do własnego wyboru i bronienia go.

 

Z tym PW nie musiałeś się szczycić  :rotfl:

 

Ja nikogo nie mam zamiaru przekonywać, niech autor bierze 2gb śmiało ale niech nie płacze za rok dwa gdy wyjdą gierki z platform ps3

Edytowane przez bols244
Link to post
Share on other sites

Tak to jest gdy widzi się źdźbło w oku u kogoś a u samego siebie ma się belke

Tak, mam belkę - niebieską, pod nickiem, własnie po to aby te źdźbła eliminować i nie zezwalać na durne deliberowanie, które zaśmieca tutejsze tematy. Jeszcze coś?

 

Jeśli nadal nie widzisz ogromu bzdur jaki wypisujesz to polecam

a) odłączyć sobie internet

b) zacząć zaznajamiać się z faktami dotyczącymi VRAM, jego ilości oraz wykorzystania

 

Ja nie będę się szarpać z kimś kto nie ma pojęcia o czym mówi - a brak pojęcia połączony z szerzeniem głupot jest tutaj niemile widziany.

 

tl;dr

Jesteś w błędzie, zrewiduj wiedzę, skończ bredzić i naucz się pisać przejrzyście i zrozumiale.

Link to post
Share on other sites

Tak, mam belkę - niebieską, pod nickiem, własnie po to aby te źdźbła eliminować i nie zezwalać na durne deliberowanie, które zaśmieca tutejsze tematy. Jeszcze coś?

 

Jeśli nadal nie widzisz ogromu bzdur jaki wypisujesz to polecam

a) odłączyć sobie internet

b) zacząć zaznajamiać się z faktami dotyczącymi VRAM, jego ilości oraz wykorzystania

 

Ja nie będę się szarpać z kimś kto nie ma pojęcia o czym mówi - a brak pojęcia połączony z szerzeniem głupot jest tutaj niemile widziany.

 

tl;dr

Jesteś w błędzie, zrewiduj wiedzę, skończ bredzić i naucz się pisać przejrzyście i zrozumiale.

Masz jeszcze jakieś uwagi?

Bo czuję się strasznie poruszony  :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Panowie, dajcie spokój. Faktycznie rozmowa przeniosła się na PW więc mogą być nieścisłości ale nie ma co się spinać.

 

Koniec końców stanęło na tym że wybiorę 7970 - kwestia czy Ghz czy sam przerobię jeszcze otwarta bo boję się o te dziwne spadki taktowania edycji Ghz

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...