Skocz do zawartości

Który 7970? A może 680? Karta na min 3 lata


  

75 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Która karta będzie miała najwięcej mocy na najbliższe 3 lata z założeniem OC po tym okresie.

    • Asus ATI Radeon HD7970 Matrix 3GB DDR5/384bit
      12
    • Sapphire ATI Radeon HD7970 Vapor-X 3GB DDR5/384bit
      27
    • Gigabyte ATI Radeon HD7970 3GB DDR5/384bit
      14
    • Sapphire ATI Radeon HD7970 3GB DDR5/384bit ver OC
      4
    • Sapphire ATI Radeon HD7970 3GB DDR5/384bit
      2
    • Gigabyte GeForce GTX680 2GB DDR5/256bit
      0
    • Gainward GeForce GTX680 2GB DDR5 256bit
      1
    • Gigabyte GeForce GTX680 2GB DDR5/256bit ver Super Overclock
      1
    • Gigabyte GeForce GTX680 4GB DDR5/256bit ver OC
      14


Recommended Posts

Ale daliście (ja na początku także) wkręcić się gościowi. Tak przeczytałem cały temat od deski do deski. Wszyscy wypruwają falki by doradzić autorowi, a ten co 2-3 posty zmienia zdanie. A to Radek GHZ a to GTX 670 od kolegi ze sklepu taniej. A to poczeka a to może 680 ale z 4Gb - jednak nie 670 z 4Gb - ostatecznie GHz Gigabyte lub sapphire vapor-x. Zaraz, zaraz GHZ to ma problemy .............................itd. Tyle wysiłku 8 bitych stron.

Podziwiam niektórych. Nie wiem do końca czy ten temat to nie jakaś trolowa prowokacja.

Edytowane przez omar2033
Link to post
Share on other sites

Wspomniano o problemie z stutteringiem ale trzeba też wspomnieć o tesselacji, AMD stosuje brzydką sztuczkę i w catalystach domyślnie poziom tesselacj jest ustawiony na AMD optimized, tak naprawde to wymuszenie minimalnego poziomu tesselacji w celu podwyzszenia fps, po wylaczeniu tej opcji i przesunieciu suwaka na wysoką tesselacje, fps na kartach AMD dramatycznie spada, NV takiego suwaka nie potrzebuje bo tesselatory są o wiele wydajniejsze. Co prawda GCN duzo lepiej sobie radzi od niegrywalnych w dx11 HD 5xxx/6xxx ale to wciąż nawet nie jest poziom pierwszego Fermi.

Link to post
Share on other sites

 

co 2-3 posty zmienia zdanie


Bo co 2-3 posty przychodzi tu osoba z inną opinią.
A autor to ktoś, kto ma do wydania 2100zł na kawałek krzemu i z pewnością chce dobrze wybrać, więc się dopytuje.

Jak mówi Effendi, póki dyskusja jest produktywna to mogę tu klepać przez kolejne 8 stron.
Im więcej tematów wypchanych faktycznymi informacjami, tym mniej kolejnych copycatów "680 czy 7970" będzie. (Mam złudną nadzieję) 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ale daliście (ja na początku także) wkręcić się gościowi. Tak przeczytałem cały temat od deski do deski. Wszyscy wypruwają falki by doradzić autorowi, a ten co 2-3 posty zmienia zdanie. A to Radek GHZ a to GTX 670 od kolegi ze sklepu taniej. A to poczeka a to może 680 ale z 4Gb - jednak nie 670 z 4Gb - ostatecznie GHz Gigabyte lub sapphire vapor-x. Zaraz, zaraz GHZ to ma problemy .............................itd. Tyle wysiłku 8 bitych stron.

Podziwiam niektórych. Nie wiem do końca czy ten temat to nie jakaś trolowa prowokacja.

serio? A nie przyszło Ci na myśl że te "tysiące" tematów które się pojawiają typu "vs" są czymś spowodowane? Otóż są i w większości właśnie odpowiedziami typu "bierz 7970" albo "bierz 670/680". Cały problem sprowadza się do tego że ludzie nie tłumaczą swojego wyboru w odpowiedzi. Mając na wydanie ok 2000 zł ciężko jest wybrać AKTUALNIE dokładnie jedną kartę która jest najlepsza. Dzięki Waszym postom oraz cierpliwemu tłumaczeniu sid'a mam teraz zdecydowanie inne spojrzenie na grafikę.

 

Dzięki tematowi który uważasz za trolla dowiedziałem się że aktualnie mamy lekki zastój na rynku, że na kolejny bum graficzny trzeba jeszcze trochę poczekać, że nie ma sensu się "zbroić" na przyszłość. Dostałem wiele ciekawych odpowiedzi które pomogły mi nadrobić braki wiedzy które niestety mam po spędzeniu kilku lat na laptopach i niedotykaniu PC. 

 

Zmieniałem zdanie często bo miałem inne założenia na początku które później mocno się zmieniły, koniec końców po wielu wypowiedziach i przeczytanych testach wyszło że 670 i 7970 to praktycznie "jeden pies" więc wybiorę (co chyba logiczne) to co jest tańsze. Jak widzisz zmiana dość drastyczna patrząc na to że chciałem kupić na początku coś za 2k. Zapewniam Cię że to nie troll.

 

Tak więc rozwiązaniem problemu tematów typu "vs" między danymi modelami to pełnoprawne opisanie plusów i minusów danej karty i najlepiej podklejenie jako ważne. Miło by było jakby jeszcze było to wsparte testami użytkowników a nie z innych serwisów które ze względu na pieniądze mogą być nieco stronnicze - ale wygląda na to że już niedługo dostaniemy jakiś test użytkowników :)

 

delfinn - hmm ciekawe skąd takie zagranie, nie widziałem nawet żeby ktoś w testach o tym wspomniał.

Edytowane przez raionen
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

^^ To już stara praktyka AMD z tym AMD optymized, które domyslnie jest właczone i wymusza minimalną tesselację żeby podwyższyc fps. Za nv przemawiają jeszcze (oprócz wspomnianych wad AMD), physx, najlepsza technika wygładzania - txaa i bardzo przydatny adaptive-vsync.

 

Zobacz jak wygląda txaa.

 

Edytowane przez delfinn
Link to post
Share on other sites

No bo akurat Ty zmarnowałeś Tyyyyyle czasu na udzielanie się w temacie, że masz się o co obrażać i odbierać honory...

Z tymi technologiami GTXów też bym nie przesadzał - physx to bujda na resorach, TXAA faktycznie fajna rzecz, ale adaptive v-sync to jeszcze ani raz w życiu nie użyłem.
 

Link to post
Share on other sites

niebawem o physix zapomna wszyscy, a to za sprawa konsol i ukladow amd w nich zastosowanych 

(chyba nie bede prorokiem, ze zacznie sie boom na tressfx + havok)

 

jedynie TXAA to naprawde dobra technika ktorej czerwoni moga zazdroscic NV bo jak pislaem physix jest od 5-6 lat  a zastotowanie praktycznie ZEROWE...

Link to post
Share on other sites

^^ To już stara praktyka AMD z tym AMD optymized, które domyslnie jest właczone i wymusza minimalną tesselację żeby podwyższyc fps. Za nv przemawiają jeszcze (oprócz wspomnianych wad AMD), physx, najlepsza technika wygładzania - txaa i bardzo przydatny adaptive-vsync.

 

Zobacz jak wygląda txaa.

Bzdura totalna, jak nie masz pojęcia to nie pisz, Można samemu włączyć poziom teslacji w sterach i ostatnio sprawdziłem jak to wygląda, w nowym 3d mark na teslacji "Amd Optimaized" mam 7500 punktów, po ręcznej zmianie na najmniejszą możliwą skoczyło mi na 8100 więc na pewno teslacja w amd nie jest na minimalnym ustawieniu, nie pisz takich pierdołów bo jeszcze ludzie cie uwierzą

Edytowane przez zyga101
Link to post
Share on other sites

Czy jest koś mi w stanie odpowiedzieć, czy w konfiguracji 2 x
AMD Radeon HD 7970M (CrossFire) nadal występują tzw. mikrozacięcia???
Ewentualnie proszę o opinie czy lepiej zastosować 2 x AMD Radeon HD
7970M (CrossFire), czy może pojedynczego GTX680M?? Chodzi o laptopa oczywiście. Dziękuję za sugestie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...