Skocz do zawartości

Który 7970? A może 680? Karta na min 3 lata


  

75 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Która karta będzie miała najwięcej mocy na najbliższe 3 lata z założeniem OC po tym okresie.

    • Asus ATI Radeon HD7970 Matrix 3GB DDR5/384bit
      12
    • Sapphire ATI Radeon HD7970 Vapor-X 3GB DDR5/384bit
      27
    • Gigabyte ATI Radeon HD7970 3GB DDR5/384bit
      14
    • Sapphire ATI Radeon HD7970 3GB DDR5/384bit ver OC
      4
    • Sapphire ATI Radeon HD7970 3GB DDR5/384bit
      2
    • Gigabyte GeForce GTX680 2GB DDR5/256bit
      0
    • Gainward GeForce GTX680 2GB DDR5 256bit
      1
    • Gigabyte GeForce GTX680 2GB DDR5/256bit ver Super Overclock
      1
    • Gigabyte GeForce GTX680 4GB DDR5/256bit ver OC
      14


Recommended Posts

nawet jak sprawdzalem "z reki" poza buda to i tak gorna ma zawsze "cieplej" a to dlatego ze to ona wiecej przelicza i "wydala" obraz

w cf dolna karta zawsze daje sie pardziej podkrecic niz jakby byla sama - dostaje mniej "po tyłku" 

tak bylo na 2x7870 i tak samo na 7970+7950

Link to post
Share on other sites

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/sapphire-ati-radeon-hd7970-vapor-x-3gb-ddr5384bit-dvihdmidp-pci-express,33705.html

Daje sobie głowe uciąć że pojawi się do miesiąca.

 

śledzę ten sklep na okrągło i wiem że jeszcze 3 tygodnie temu były dostępne, następnie zostały sprzedane, po tygodniu znów były dostępne aż do tego momentu.

 

zresztą tutaj jest:

http://www.alternate.pl/html/product/SAPPHIRE/Vapor-X_Radeon_HD_7970_GHz_Edition_3GB_GDDR5/1018375/?

Edytowane przez bols244
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

 

nawet jak sprawdzalem "z reki" poza buda to i tak gorna ma zawsze "cieplej" a to dlatego ze to ona wiecej przelicza i "wydala" obraz

 

Widzisz dziwne to bo ja miałem górną chłodniejszą :P Ale ona ogólnie była chłodniejsza jakieś 4 stopnie bo sprawdzałem każdą z osobna. Tylko, że taki owiew jak ja miałem to chyba żadna buda nie daje.

Link to post
Share on other sites

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/sapphire-ati-radeon-hd7970-vapor-x-3gb-ddr5384bit-dvihdmidp-pci-express,33705.html

Daje sobie głowe uciąć że pojawi się do miesiąca.

 

śledzę ten sklep na okrągło i wiem że jeszcze 3 tygodnie temu były dostępne, następnie zostały sprzedane, po tygodniu znów były dostępne aż do tego momentu.

 

zresztą tutaj jest:

http://www.alternate.pl/html/product/SAPPHIRE/Vapor-X_Radeon_HD_7970_GHz_Edition_3GB_GDDR5/1018375/?

no jeśli będzie jak będę zamawiał to oszczędzi mi to kupowania zwykłego OC zamiast Ghz jeśli taniej wyjdzie radeon.

 

zaś http://www.alternate.pl jest baaaardzo wątpliwym sklepem i nie polecam go nikomu.

Ale dziękuję za chęć pomocy :)

 

EDIT: wiem że to pewnie wywoła kolejną burzę ale postuję to tylko dlatego że chcę zapytać jak to możliwe bo aż ciężko mi uwierzyć:

http://technewspedia.com/geforce-gtx-680-geforce-310-33-vs-radeon-hd-7970-catalyst-12-11-ghz-edition/

http://alienbabeltech.com/main/wp-content/uploads/2012/10/Untitled-14.jpg

 

Ktoś wyjaśni?

 

PS. wiem że na starych sterownikach ale wciąż....

Edytowane przez raionen
Link to post
Share on other sites

 

decydując się na nvidie unikasz: 1. flashowania i innych dupereli.


A bo to 670 z zablokowanymi napięciami nie trzeba flashować... 

A co do tabeli - mówiłem Ci, że kiedyś 670-tka kładła 7970, sterowniki w AMD odgrywają główną rolę i to chyba jeden z przykładów na tego potwierdzenie.

Link to post
Share on other sites
Gość JonathanArcherPL

wystarczy spojrzeć na ankietę i już można się kierować wyborem większości, gdyż jest to dobry wybór, nie trzeba było wypisywać tu tego "pierdolenia" wystarczyło ustawić ankietę a wynik byłby ten sam z mniejszą ilością spamu ...

tu tylko jest HD 7970 vs GTX680 temat wałkowany od miesięcy ... można było się dopiąć do jakiegoś tematu, sorry że to piszę ale wchodząc na forum widzę tylko to vs to vs tamto sramto itd,

Edytowane przez JonathanArcherPL
Link to post
Share on other sites

Czesław nie awanturuj się.
W tym "pierdoleniu" wyszło dużo informacji przy okazji więc nie sądzę aby był to spam. Poza tym, autor założył temat aby pomóc mu w wyborze karty, a forum jest także od wyjaśniania i poszerzania wiedzy (w tym autora) a nie od zakładania ankiet popularnościowych.

Link to post
Share on other sites

ale ile razy można pisać to samo ... ?

połowy informacji zawartych na tych 7 stronach nie znalazłem szukając w innych tematach albo były tylko delikatnie poruszone nie zaś rozwinięte. Tematów "vs" o tych samych kartach faktycznie dużo ale tutaj jest dużo informacji pobocznych. Tematu nie oznaczam jako rozwiązany bo dyskusja zeszła na trochę inne ale również ciekawe tematy i szkoda to kończyć.

 

Koniec końców uzyskałem swoją odpowiedź i z racji problemów z edycją Ghz prawdopodobnie kupuję 7970 OC albo Vapor-X i kręcę. 

 

sid - a Ty jak oceniasz swoją 670'kę? Zmieniałbyś na 7970 gdybyś mógł za darmo czy polecasz i zostajesz? Bo znajomy mówi że może taniej uda mu się załatwić nową 4gb w cenie ok. 1400

Edytowane przez raionen
Link to post
Share on other sites

670 dla mnie bomba, jestem fanboyem chłodzenia WF3, na dodatek lubię karty od zielonych bo miałem z nimi same dobre wspomnienia więc taka subiektywna ocena to 670 above all. Może faktycznie dorzuciłbym jej trochę VRAM, ale od czasu OC karty absolutnie wypadło mi to z głowy. Cichutka, chłodna... gdyby ten rdzeń się lepiej podkręcał to byłby ideał.

A czy zamieniłbym na 7970? Raczej nie, jak już to na 7950 gdyby mi ktoś dopłacił, bo większej wydajności niż to co mam mi nie potrzeba :)

Jak boisz się tych "niepłynnych fpsów" to pooglądaj jakieś gameplaye nagrywane na 7970 i 680, może się czegoś dopatrzysz, to wtedy weźmiesz "tańszą" 670-tkę.
 

Link to post
Share on other sites

w tym rzecz że za bardzo tego nie widzę na yt :D może ktoś kto to wychwyci podeśle mi taki filmik ? Wtedy będę mógł zobaczyć czy to mi przeszkadza. Póki co pójdę za Twoją radą i kupię co tańsze :D

Edytowane przez raionen
Link to post
Share on other sites

No według mnie, tak będzie najlepiej - do końca roku poziom 670/7970 zapewni komfortową rozgrywkę, albo i nieco dłużej więc nie warto się szarpać na jakieś wymyślne karty jeżeli po głowie chodzi Ci tylko granie. 
Jak się sytuacja potoczy, zobaczymy przy premierze serii 7xx/8xxx oraz nowych konsol - wtedy wrócisz tutaj i popytasz na którą kartę warto się przesiąść.

Jeżeli się mylę, niech mnie ktoś poprawi.

(I nie cytuj całych postów, szczególnie jeśli wiszą tuż powyżej)

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Jak karta do końca czerwca przy niczym nie klęknie to nie klęknie do grudnia na pewno. A nie powinna. Moja szklana kula tak mówi, dlatego zdecydowałem się na wodowanie 670 bo przy obecnym obrocie spraw, to nieprędko tą kartę będę musiał wymienić.

Wszystko co ma wyjść jest generalnie klepane na starych silnikach jeszcze więc domyślam się, że zanim ps4 przetrze szlak (bo o xsie na razie nie wiadomo) będziemy mieć przestój i nie będzie takich drastycznych skoków wymagań w grach jak BF3 czy C3 i podobne.

 

 

 

Ehhhh dzieci już poszły spać ? To ja idę ściągnąć bucha :D

Link to post
Share on other sites

mnie właśnie też sid przekonał do poczekania na większy skok. Faktycznie nie ma co się pakować w "długookresowe" karty graficzne jeśli next-geny jeszcze muszą sobie trochę przetrzeć szlak i dopiero wtedy dostaniemy jakąś nową technologię.

 

Ja jestem bardziej ciekawe Watch_dogs i Wiedźmina 3. Mimo wszystko wiedźmin ma być teraz otwartym światem a to wydaje mi się pociągnie trochę mocy.

Edytowane przez raionen
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

 

Ciekawe co Metro Last Light zrobi z komputerami, bo też może sporo :)

 

Jak sp*******ą tak silnik jak przy jedynce to i 2x Titan nie wyrobi. Sorry, gregory ale ta gra poza ślicznymi texturkami i oświetleniem nie ma za wiele do pokazania i moim zdaniem topowe karty z poprzedniej generacji powinny ją dźwigać w 60kl/s jak nic !

Link to post
Share on other sites

No właśnie o tym samym myślę - gdzieś niedawno rozpisałem sobie listę nadchodzących gier i nic nie zapowiada się na wielką kosę... no może poza Rome Total War 2 - ale to będzie raczej gnębiciel procesorów niż kart graficznych.

Dopiero jakieś odległe konstrukty typu Wiedźmin 3, Cyberpunk, Prey2 (?), Watch Dogs, Dragon Age 3, czy też BF4 mogą sprawiać problemy.
Nieco bliżej, poza RTW2 jest niby Metro Last Light, Lost Planet 3 czy Bioshock Infinite, ale myślę, że po drobnym pokręceniu suwakami będzie cacy.

(O, temat żyje!)

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

Ja jakoś specjalnie nie wnikam w te wszystkie słupki itp. ale według mnie sytuacja wygląda następująco. GTX 680 jest wydajniejszy od 7970 GHz w najnowszych grach ale gdy później wypuszczane są sterowniki to właśnie Radeon wychodzi na prowadzenie. Takie mam odczucia. Przed chwilą widziałem recenzję Titana to było tam nawet potwierdzenie tej teorii. Były słupki, porównanie z innymi kartami i w Crysis 3 GTX 680 wypada jak narazie lepiej od karty "Czerwonych". Zapewne po nowych sterownikach sytuacja może się odmienić...

Link to post
Share on other sites

Ja jakoś specjalnie nie wnikam w te wszystkie słupki itp. ale według mnie sytuacja wygląda następująco. GTX 680 jest wydajniejszy od 7970 GHz w najnowszych grach ale gdy później wypuszczane są sterowniki to właśnie Radeon wychodzi na prowadzenie. Takie mam odczucia. Przed chwilą widziałem recenzję Titana to było tam nawet potwierdzenie tej teorii. Były słupki, porównanie z innymi kartami i w Crysis 3 GTX 680 wypada jak narazie lepiej od karty "Czerwonych". Zapewne po nowych sterownikach sytuacja może się odmienić...

A nVidia to nie wydała sterowników zoptymalizowanych do Crysis 3? To że producent na bierząco ulepsza swój produkt chyba dobrze o nim świadczy... 

Link to post
Share on other sites

 

jak podkęcasz przysłowiowymi "suwakami" to po skończeniu gry wrzucasz karcie poprzednie domyślne ustawienia czy jak już żyłujesz kartę to ją zostawiasz na takowych ustawieniach?


Miałem na myśli suwaki w grze - ustawienia graficzne. Uciąć to co niepotrzebnie obciąża sprzęt a daje małe różnice wizualne i voila.
Natomiast co do OC - tutaj zmienia się tylko taktowanie/napięcie trybu turbo, czyli tego kiedy karta znajduje się pod maksymalnym obciążeniem. W pozostałych przypadkach odpoczywa sobie na niskim taktowaniu/napięciu bądź na poziomach pośrednich - w zależności od tego ile mocy potrzebuje.

Jak to w szczegółach wygląda u AMD to nie wiem, ale zasada działania ta sama. Karta nie działa cały czas na maksymalnych taktowaniach.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...