Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jak Twoje oko rozróżnia 120Hz od 75 to powinieneś się zgłosić jako eksponat do badań...

Oho, kolejny "ekspert" co twierdzi, że ludzkie oko nie widzi więcej niż XX fpsów?

 

Dodałbym jeszcze grupę: Nie potrzebuję więcej niż 30/60 klatek bo ludzkie oko nie widzi więcej niż 30/60 klatek.

Link to post
Share on other sites

Oho, kolejny "ekspert" co twierdzi, że ludzkie oko nie widzi więcej niż XX fpsów?   Dodałbym jeszcze grupę: Nie potrzebuję więcej niż 30/60 klatek bo ludzkie oko nie widzi więcej niż 30/60 klatek.

 

 

 

Taaa to ja może czymś naukowym się podeprę a nie "wiedzą" z powietrza http://jakoscenergii.ovh.org/doku.php?id=pomiary_i_ocena_zaburzen .  Żebyś musiał czytać to proszę bardzo:

 

"Określono między innymi, że ludzkie oko ma charakter filtru pasmowego (o paśmie 0,5 – 100 Hz) z maksymalną czułością na zmiany strumienia świetlnego dla 8-9 Hz (częstotliwość ta zależy także od barwy światła)."

 

A teraz idź i dalej się ciesz swoim 120fps na 120Hz....

 

 

Dodałbym kolejna grupę "Będę jak ci z NASA". Składak za 1500PLN i pytanie "Czy kupić sobie teraz GTX 690 czy 680 w SLI bo chcę w końcu pograć na ultra" :D

Edytowane przez dadulek
Link to post
Share on other sites

Panowie, na walki o ilość widzianych FPSów będzie kolejny temat, bądźcie cierpliwi!

A żeby mi się dwukrotnie dostało po uszach, za nie dość precyzyjne uhonorowanie Jaazika i jego sprzętu w tym temacie, to ja się nie spodziewałem. 
Co za życie... w ramach pokuty obniżę sobie detale w grze, albo zainstaluję "Detektyw Rutkowski: Is back!".



 

"Będę jak ci z NASA". Składak za 1500PLN i pytanie "Czy kupić sobie teraz GTX 690 czy 680 w SLI bo chcę w końcu pograć na ultra"



Tu już jest reprezentant, z pierwszego linka który wcześniej podałem - zestaw za 2500zł, procesor i5 oraz grafika za 1500zł wymagana. 
Link to post
Share on other sites

Był gość w Zestawach komputerowych który twierdził, że gra zawodowo w CS 1.6 na Deathrun i potrzebuje ponad 200fps bo nie idzie grać... aczkolwiek chciałbym widzieć w 200fps...

Edytowane przez matt105
Link to post
Share on other sites

Jak ma być osobny temat na ludzki oko to spoko :) Oczywiście że nie widzimy w fps. Ludzkie oko jest wrażliwe na częstotliwość. Mózg "przerabia" to na "fps". Przy dużo wyższych częstotliwościach -rzędu 300-500Hz będziemy widzieć białe światło bo nasz "procesor" nie da rady przetworzyć obrazu.

Edytowane przez dadulek
Link to post
Share on other sites

Tu nie ma żadnej magii.

 

 

Większość i tak posiada monitorki 60Hz. Więc by widzieć różnicę między 60 a np 80 gra musi mieć "skopany" silnik (w q3 bylo to widoczne - ale cała sztuczka była w zamyśle twórców gry).

 

Różnicę między 30 a 60 fps przy dynamicznym ruchu można odczuć jako brak płynności.

Jeśli ktoś widzi 60 fps to pewnie jest muchą ;)

Link to post
Share on other sites

Od 20 lat słyszę teksty typu: "Ludzkie oko nie widzi więcej niż 20 klatek/s", "Ludzkie oko nie widzi więcej niż 24 klatki/s", "Ludzkie oko nie widzi więcej niż 30 klatek/s", "Ludzkie oko nie widzi więcej 40 klatek/s", "Ludzkie oko nie widzi więcej niż 60 klatek/s". Teraz "Ludzkie oko nie widzi więcej niż 75 klatek/s", później będzie "Ludzkie oko nie widzi więcej niż 90 klatek/s", a za kilka lat "Ludzkie oko nie widzi więcej niż 120 klatek/s", a za 10 lat pewnie będzie "ludzkie oko nie widzi więcej niż 160 klatek/s".

Cholera, szybko ewoluujemy.

 

@Sid

No... 120MHz odświeżanie, chciało by się taki monitor mieć.
 

Link to post
Share on other sites

To była literówka sida. Chodziło mu o 120MHz odśnieżanie. Chwalił się nową łopatą.

 

A jeśli chodziło o monitor to pewnie srajtanem podkręcił.

Edytowane przez Biafra1987
Link to post
Share on other sites

Był gość w Zestawach komputerowych który twierdził, że gra zawodowo w CS 1.6 na Deathrun i potrzebuje ponad 200fps bo nie idzie grać... aczkolwiek chciałbym widzieć w 200fps...

Na tym modzie więcej fps = lepiej.

 

 

Lewa strona (500fps) Prawa strona (200fps)

 

Im więcej fps tym szybciej się "rozpędzasz.

Edytowane przez Rafaello9595
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...