Skocz do zawartości

Recommended Posts

21 luty już mamy. Niecierpliwię się, bo już są powoli oznaki zbliżania się Radeonów 8xxx i NV 7xx. Już są te Titany i specjalne rdzenie do nowych wersji serii 7xxx - 7790. Może poczekać na nową serię - większa wydajność, z drugiej strony tak można czekać w nieskończoność. Jedyne co mnie martwi to to że IB od intela nie są ich najbardziej udanymi procesorami, a Haswell powinny ju być, pewnie wyciągną wnioski :D Jakieś info na temat nowych radków i GF?

Link to post
Share on other sites

Teoria, że Ivy bridge jest zły szybko okazała się bezpodstawnym lamentem posiadaczy 2500k którzy chcieli słyszeć coś innego niż faktycznie miało miejsce.
Jedyną wadą są wyższe temperatury, które nie przeszkadzają w osiąganiu identycznych taktowań jak późniejsze wypusty 2500k.
 

Link to post
Share on other sites

No i o tym mówię. Pierwsze testy wykazywały wyjątkowo wysokie temp. na podobnych taktowaniach co SB. Wydajnościowo lepsze o jakieś 10-20% od poprzedników. Może nie tyle są złe, co mniej udane. A wszystko ze względu na złe łączenie metalowej obudówki i rdzenia.

 

Haswell ma szansę to uratować. Może producent w tym przypadku postara się nieco bardziej. A co do IB to nie tylko posiadacze SB tak sądzą, ale również portale, które robiły rzetelne testy i coś na ten temat wiedzą.

 

Mylisz się: IB kręcą się mniej niż SB, można to zauważyć na np. tych: 2500K i 3570K. Tu SB spokojnie leci nawet do 5GHz, ale IB jest podobnie wydajne na niższych taktowaniach, wychodzi mniej więcej na to samo. Przykładem jest np. 4200MHz na SB = 4000MHz na IB, jeżeli chodzi o wydajność. Temperatury praktycznie takie same. Mimo wszystko ja wybrałbym nowszą architekturę, zawsze producent bardziej o nią dba w przyszłości. Zobaczymy jak to bd z Haswellami. :?:

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Panowie, wróćmy do tematu.

 

W sklepie Saturion zauważyłem, że jest już na stanie ARC R2 Midi tower (Cena to ok. 410zł) drogo, ale chyba warto, co nie? Druga sprawa to pamięci ram- ostatnio mocno cenowo poszły w górę. Złożyłem ponownie zestaw z X80, wyszło : 5361zł. Z Arc wychodzi: 5434zł. Chyba zamówię + do tego jeszcze jakaś listwa. (w zestawie jest dysk 128gb 840 Pro oraz GB 7970 GHz). No i chyba to jest finalna wersja kompa. Pozostaje jeszcze kwestia listwy. :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...