Skocz do zawartości

Recommended Posts

W saturionie była dostawa, mają Macho! :)

 

Więc cały zestaw z 128GB 840 Pro (nie mają aktualnie vertexa, ale to dobrze) i U2312HM kosztuje: 5 378,25 zł (z przesyłką. Może wezmę teraz, ale coś mnie ciągnie do arca, może wentylatorki 140mm, zamiast 120 w X80?)

Link to post
Share on other sites

Możesz poczekać, ale X80 to również świetna obudowa. (Choć ARC ładniejszy:P)
A jak nie masz co zrobić z pieniędzmi, to zatrzymaj na przyszłe zmiany - po zakupie wymyśli Ci się jakaś karta dźwiękowa, kontroler obrotów, dodatkowe wentylatory, oploty, podświetlenia albo inne cuda...

Link to post
Share on other sites

@SID Vicious

 

Akurat mi nigdy nie marzyło się aby z obudowy robić choinkę, te świecące wentylatorki w X80 to już i tak dużo. :)

 

ARC 2 jak bd w PL do połowy marca to biorę go, powinien być w Saturionie. Wolę poczekać i mieć to, co chciałem mieć od dawna. :) Wiem, że X80 wystarczy ale, jak już mówiłem, ARC to ideał pod wieloma względami, i z wyglądu przepiękny, praktyczny, ciche wentylatorki, i Te czarno-białe akcenty + niby szczotkowane aluminium robią swoje. :)

Link to post
Share on other sites

Do mnie nie przemawiają te R4. :) Wolę właśnie Arca, albo np. Lian Li. Oni mają prawdziwe aluminium na budach i "prawdziwą" cenę. :) Ulubione LL to Z60. Trochę podobne do tych R4. Lubię tak ogółem minimalistyczny design, nie cierpię aerocooli ze swoimi stworami-obudowami. :) Dlatego mam Apple w avatarze. Macbook ma unikalny styl. Nikt takiego nie ma., ale to już niezły offtop. :P

Link to post
Share on other sites

Troszkę cofając się do części wypowiedzi o kartach to na GB nie zrobisz 1200 MHz bez zmiany napięcia. Damianox89 pisał tak, jakby to było pewne minimum. Niestety pewne minimum to 1120 a dalej to już zależy od konkretnej karty jak się kręci. Mnie się udało stabilnie 1140 wyciągnąć, nie znam osoby, która na rev. 2.1 uzyskała 1200 MHz na rdzeniu na stockowym napięciu.

BTW. Polecam poczytać trochę o GB 7970 OC (bez TOP) i wgranie na nią BIOS z wersji TOP. Z tego co wiem to wszystko idzie stabilnie i bez problemów - kasę oszczędzasz wydając na zwykłego OC, a masz 1100 na rdzeniu i 1500 na pamięciach.

Tak czy inaczej ten GHz od GB jest świetny. Każda gra śmiga jak szalona więc na pewno będziesz zadowolony :-)

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Jak tak czytam sobie ten temat to przypomina mi się moje wspomnienie jak kupowałem sprzęt 3 lata temu  :P ( 955 BE + 3x GTX 260 ) a potem wywaliłem 1 kartę bo się spaliła xd, potem zakupiłem all pod audio :D

 

Co do tematu, to widzę że sid ładnie prowadzi, ale czy nie jest chociaż jakiś sens inwestycji w i7 ?? Tu nie chodzi o gry czy coś ale o aae czy ps'a ( bądź programy CAD'owe ) nigdy nie wiadomo co będzie robił, a budżet na to pozwala :) w sumie przy takiej kwocie jak dorzuci 200-300 zł to mu różnicy nie zrobi.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chce, to może. Jakieś tam punkty w benchmarkach wpadną, niektóre gry może zrobią użytek z wielowątkowości, zyska na tym rendering, ale... to wciąż moim zdaniem nie jest warte tych 200-300zł dopłaty. Zwyczajnie można rozdysponować te pieniądze w innym miejscu, gdzie zyska się więcej (np. karta dźwiękowa, drugi dysk na magazyn, dodatkowa wentylacja z kontrolerem obrotów).

 

Link to post
Share on other sites

Jesteś pewien, że taka GB pójdzie 1500 na pamięciach? To dużo, w standardzie jest trochę mniej. :P A taki bios to jest pewność , że wgram na zwykły 7970? Podobno to inny rdzeń i mogą być problemy z kompatybilnością.

 

Zyga101 z tego forum pisał, że wszystko gra.

 

 

 

Relflash Gigabyte 7970 OC na ghz edition działa 100 %, sam jadę na

tak sflashowanej karcie, tylko potrzebny jest odpowiedni bios, jakby

ktoś potrzebował to mogę podesłać,

 

PS temperatury też nie są jakieś wysokie po reflashu w 3dmark13 nie

przekroczyłem 60 C , napięcie podmosło mi się na 1.256,wcześniej miałem

1.170(co prawda windforce już zaczął trochę chałasować) Reflash robiłem

na rev 2.1

 

Warto napisać do Niego i dowiedzieć się na sto procent, czy nie ma żadnych problemów.

 

Tutaj jest ten temat:

http://forum.benchmark.pl/topic/74463-7970-vs-7970/page-2

 

Na Tomshardware też ktoś pisał o tym, więc warto poszukać.

 

Co do tego co napisał Sid... wiem, że to nie jest miejsce na takie pytanie, ale ja maksymalnie swojego 7970 mogę podkręcić do 1140MHz na rdzeniu, pamięci nie ruszałem. Jeżeli chodzi o przyrost mocy to ciężko stwierdzić, bo chodziło mi tylko o pokonanie bariery 7000 w nowym 3dMarku. Myślisz, że jest jeszcze jakaś możliwość, by kartę jeszcze trochę "docisnąć"? Skoro bios od GHz działa na zwykłym OC, to czy nikt nie może stworzyć biosu, który zwiększyłby jeszcze napięcie? :-)

To takie małe pytanko do Eksperta, bo dopiero zaczynam bawić się w takie rzeczy. :-)

Link to post
Share on other sites

Biosy można też edytować własnoręcznie, chociaż to ryzykowne przedsięwzięcie. 
Ja się przyznaję bez bicia, że specem od OC nie jestem - musiałbyś pytać chłopaków w dziale Podkręcanie, oni w tym dłubią na co dzień, ja tylko od święta ;)
Chociaż nie polecałbym flashować niczym powyżej 1.213v.


Co do wydajności w grach - bo po to mi głównie OC - bardzo dużo dały właśnie pamięci, mniej rdzeń. Ale takie zależności są różne, dla różnych rodzin kart graficznych - jedne są bardziej podatne na OC rdzenia, inne pamięci.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wychodzi na to, że dopłacanie i zmniejszanie wydajności pozostałych komponentów, aby dołożyć do grafiki jest nieadekwatne do możliwości jakie ona zapewni w porównaniu z tą samą kartą, ale od GB. ;) Racja, zostają przy GB GHz. Napięcie może jakoś kiedyś zmienię. :) Zobaczymy, na razie na stocku bd. :)

Link to post
Share on other sites

Na stocku też się podkręci i to pewnie nie mało.
U mnie udało się "tylko" 1200Mhz na rdzeniu, a z kolei szczęśliwy kolega zrobił aż 1340Mhz (złota karta, fenomen).
Po odblokowaniu napięcia w moim przypadku wskoczyło jeszcze 60Mhz - a Tyle to nie robi nawet Matrix Tommyego :P

Link to post
Share on other sites

Na stocku też się podkręci i to pewnie nie mało.

U mnie udało się "tylko" 1200Mhz na rdzeniu, a z kolei szczęśliwy kolega zrobił aż 1340Mhz (złota karta, fenomen).

Po odblokowaniu napięcia w moim przypadku wskoczyło jeszcze 60Mhz - a Tyle to nie robi nawet Matrix Tommyego :P

 

No właśnie mało... wielu osobom tę kartę udaje się "podkręcić" o 40 MHz - 50 MHz... Chociaż prawda jest taka, że jak trafisz (Autor) ten jeden egzemplarz na milion to się uda "nawet" 1200 wycisnąć :-)

 

Wybacz, że wprowadzam niepewność, ale wydając tyle kasy musisz być usatysfakcjonowany z zakupu. Więc naprawdę jak chcesz kręcić, bawi Cię to lub masz jeszcze jakieś powody to nie jest to karta dla Ciebie. Ale jeżeli chcesz się świetnie bawić nie kręcąc, a grając i to na całkiem przyzwoitych detalach to bierz i nawet się nie zastanawiaj. Jak wyjdzie coś nowego i karta będzie mieć problemy to kilka suwaków w lewo i po sprawie. Po przeczytaniu kilku Twoich postów drogi Autorze wnioskuję, że pewnie prawda leży gdzieś pośrodku, może z przewagą czerpania radości ze zwykłego grania, a nie 1500MHz na rdzeniu i 100FPS na ULTRA. Więc bierz Ghz od GB i dobrze się baw :-)

Link to post
Share on other sites

@UP

 

Racja, od podkręcania i bicia rekordów w 3DMarku zdecydowanie wolę grać. :) Dawno temu kupując jakąś kartę nie myślałem o podkręcaniu, a o zabawie dzięki niej. Myślę, że na stocku na trochę mi starczy ten GHz. :) Podkręcanie to taka jakby nowa karta za parę miesięcy za darmochę. Ale w sumie nie, zawsze jest jakieś ryzyko. Biorę GHz, najwyżej odblokuję ten V ;) Może mi się uda?

 

 

Panowie, jakieś informacje co do Arca R2. ? :?:

Link to post
Share on other sites

^ No i świetnie. :-) będziesz na pewno zadowolony... ja prawie zagryzłem własny język jak się przesiadłem z laptopowego GF'a na GHz :-) Wcześniej jeszcze był 7600 GT, ale już nie ma co porównywać. :-)
Powodzenia z resztą podzespołów, pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...