Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gorzej niż z babą...

BQ E9 680W jak chcesz Gold i Modular
XFX XXX 650W jak chcesz modular
a XFX Core 550W jak chcesz dobrać coś co pasuje do zestawu, bez modularnego okablowania ;)

Grafę bierz Gigabyte, bo różnica w OC na tych matrixach i innych cudach nie będzie tak wielka, żeby do tego dopłacać - wracam do zdania sprzed 928635 postów o jednym i tym samym.

Sugestia jedna - jak nadal nie wiesz który zasilacz wybrać, to rzuć monetą ;)



A z offsetem - w skrócie - chodzi o to, aby procesor nie będąc pod obciążeniem, pracował na niskich taktowaniach np. 1.6Ghz, oszczędzając energię i pracując na niskich temperaturach, natomiast przechodził automatycznie na ustawiony wyżej (offset) woltaż i taktowanie kiedy jest to potrzebne - np. 4.2Ghz.

Link to post
Share on other sites

Rozsądnie, ale drogo to najlepszy wybór. Seasonic ma 120mm wentylek = głośniej. :)



Na zasilacz nie mam maksa. Chodzi o to aby całe sprzęt zmieścił się w okolicach 5500zł. Z monitorem U2312HM . Skrzynka najlepiej ARC, albo X80. Resztę napisałem parę postów temu. :)



Panowie dylemat: W jakich sklepach z U2312HM jest dostępny
thermalright macho 140mm? Wchodzi ewentualnie kwestia zamawiania z dwóch
sklepów, ale koszty przesyłki podwójne. :)


 

Oczywiście, dodam jeszcze, że sprzęt będę zamawiał pewnie w połowie marca, może coś nowego dojdzie ze sprzętów do tego czasu. :)

Link to post
Share on other sites

No taaa, pewnie jakbym się wysilił to by mnie było stać na SS, ale to sprzęt najwyższej rangi i najgrubszego portfela. Dla mnie zaś oznaczałoby to zmianę jakichś podzespołów na rzecz SS co trochę mija się z celem. Myślę, że XFX będzie najlepszy Wersja 650W. Nie wiem czy modular, doradźcie. Mi tam taki 580W to za mało, wiem, wiem że się nie zgadzacie..., a 680W z tej serii to już koszt ok. 480zł. To dużo. Ponad 100zł więcej od 650W XFX, nie mówiąc już o różnicy pomiędzy BQ 680W a XFX 750W. :) Co z modularnością?

Link to post
Share on other sites

OK. Więc końcowy zestaw wdg mnie i was wygląda tak:

 

i5 3570K

Z77a-GD55

GB 7970 GHz

2x4GB, lub 1x8GB (1600MHz, CL9, 1,5V)

OCZ Vertex 4

LG GH24NS95

FD ARC/ARC R2 (będzie w marcu w PL?)/X80

XFX XXX 650W

Dell U2312HM

Thermalright Macho 140mm

Lestar LFT 2001A?

Link to post
Share on other sites

Nie o to chodziło, że się wygłupiam czy coś...

 

Chodziło mi o to , że w jakichś testach wykazano, że Crysis 3 przycina się nawet na mocnych sprzętach na ultra w FHD. Sprzęt dobry, wielkie dzięki. Jestem już co do niego przekonany. Jak z dwóch sklepów to jakich? Saturion ma bardzo tanio, ale rzadko na stanie niektóre elementy. Techplanet zobaczę. A na morele jest darmowa wysyłka po kodzie z tematu "polecane zestawy" na forum. :) Może macie jakieś magiczne kody na wykorzystanie do darmowej przesyłki w jakichś sklepach? ;p

Link to post
Share on other sites

No bo to taka gra. Z resztą, będzie też kilka innych których nie uruchomisz na wejściu ze wszystkimi jej bajerami - taka kolej rzeczy na PC i ludzie zamiast traktować to jako rzecz normalną, dostają kociokwiku bo "gra nie chodzi na ful".
Będzie moc... dużo mocy, nawet bardzo dużo. 

A ze sklepów masz hmm... morele/techplanet/agito/saturion/esc.pl/proline/cooling.pl/sleeveking/ddr2, do wyboru do koloru, ale nie ze wszystkimi miałem do czynienia więc nie zagwarantuję ich sukcesywności (chociaż to są sklepy i tak renomowane, gdzie wpadki są marginalne ale upomnieć nie zaszkodzi)
 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...