Skocz do zawartości

Recommended Posts

Programy typu msiafterburner, GPU-Z itp nie pokazuja rzeczywistego napiecia po przekroczeniu pewnej granicy. Ludzie z forum overclock.net testowali napiecie 1.3v i wyzsze na kartach gtx970/980 G1 i mierzyli miernikiem rzeczywista wartosc napiecia. Byla mniej wiecej taka jaka podana przez nich w Biosie pomimo, ze GPU-Z pokazywal max 1.275v. Ja bym sie nie sugerowal tym co pokazuja mi te programy. Najlepiej jakbys zmierzyl miernikiem ile masz faktyczna wartosc napiecia skoro podajesz w biosie 1.28v. Wedlug mnie bedziesz mial zblizona do podanej przez siebie wartosci. 

Link to post
Share on other sites
A gdzie to sprawdzasz? W GPU-Z? Nie sugeruj sie tym co GPU-Z Ci pokazuje. Jakbys zmierzyl rzeczywista wartosc napiecia miernikiem okazaloby sie pewnie, ze jest mniej wiecej tyle ile ustawiles w biosie.

 

Ja jestem ciekaw w jaki sposób program odczytuje ilość wyświetlanych klatek na sekundę i czy da się to oszukać, bo po przygodzie z 970tką mam wrażenie że to co jest wyświetlane przez program nie ma żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości. 

Edytowane przez Ragnar Lothbrok
Link to post
Share on other sites

@@isbazaj, nVidia w Titan X podobnie jak w 980 TI zastosowała kontroler napięcia, którym nie da się sterować i odczytywać jego wartości w systemie. Można jedynie odczytywać VID ale to jest na tyle nieprecyzyjny odczyt, że nie ma co się nim sugerować.

 

 

EVGA is using the same NCP8114 voltage controller as the GTX 980 Ti reference design. The controller has no support for I2C, so there is no advanced monitoring, but VID-based voltages can be monitored and controlled through NVIDIA's driver.

 

@@mst, 1k punktów w górę, pięknie!

Link to post
Share on other sites

Drobna korekta poprzedniego wyniku: 17652 with NVIDIA GeForce GTX 980 Ti(1x) and Intel Core i7-3770K - link - Szarik

 

PS. Na dniach wrzucę modyfikowany bios i zobaczymy dalej, potencjał jest.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

 

nVidia w Titan X podobnie jak w 980 TI zastosowała kontroler napięcia, którym nie da się sterować i odczytywać jego wartości w systemie

To wiele wyjaśnia, jeszcze spróbuje po modzić BIOS-em może coś wycisnę :) . W te gry co gram wymiata przy rozdzielczości 1440p i to mnie bardzo cieszy. 

Link to post
Share on other sites

17353 with NVIDIA GeForce GTX 980 Ti(1x) and Intel Core i7-4790K - link - mst

 

Wynik ostateczny. Ruszenie rdzenia/pamięci na karcie nawet o 1MHz wywala smarka w kosmos. Procek chciałem OC'nąć na 5GHz to uwaliłem bios i komp nie chciał wstać ;). Na szczęście mam drugi bios :D Dziękuję za udział w zabawie no i gratuluję Szarikowi sztuki, bo takiej drugiej nie widziałem. Czekam na wynik po zabawach z biosem!

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Cloud Gate:

29290 with AMD RADEON R9 270(2x) and Intel Core i7-4790K - link - LuziQ

 

Sky Diver:

27003 with AMD RADEON R9 270(2x) and Intel Core i7-4790K - link - LuziQ

 

I wynik "combined", z którego jestem cholernie niezadowolony, jest cholernie niski i obawiam się, że jest winą parszywej "dziesiątki". Pytanie jest czym to może byc spowodowane. Ktoś ma jakiś pomysł?

 

Fire Strike:

9301 with AMD RADEON R9 270(2x) and Intel Core i7-4790K - link - LuziQ

Edytowane przez LuziQ
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

szybkie testy 

 

P22025 with NVIDIA GeForce GTX 980 Ti(2x) and Intel Core i7-4790K - http://www.3dmark.com/fs/6008505 - szahi

X14733 with NVIDIA GeForce GTX 980 Ti(2x) and Intel Core i7-4790K  - http://www.3dmark.com/fs/6008555 - szahi

U8538 with NVIDIA GeForce GTX 980 Ti(2x) and Intel Core i7-4790K  - http://www.3dmark.com/fs/6008581 - szahi

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...