Skocz do zawartości

Pytania do poradnika o chłodzeniu wodnym.


Recommended Posts

No to jak takie zamówienie wyslales to dałeś ciała . Wąż 10/16 a zlaczki 10/13

juz poprawilem,zamowienie jeszcze nie wyslalem na szczescie jeszcze tak troche pogrzebie :D

Mam jeszcze watpliwosci jesli chodzi o chlodnice .co będzie lepszym wyborem hardware labs black ice 420 sr1 czy gt extreme?

Link to post
Share on other sites

Sr1 są naprawdę świetne. Miałem przez chwilę (problem był z szczelnością) i wymieniłem na Nemesis, Które są gęstsze (chyba 16FPI) ale są naprawdę świetnie zrobione i podobno docelowo mają zastąpić SR1. Na ten moment jedyne co może odstraszać to cena (wiadomo - nowość). Ja osobiście lecę na dwóch nemesisach (360 i 140) i naprawdę się świetnie sprawdzają.

Link to post
Share on other sites

 

juz poprawilem,zamowienie jeszcze nie wyslalem na szczescie jeszcze tak troche pogrzebie :D

Mam jeszcze watpliwosci jesli chodzi o chlodnice .co będzie lepszym wyborem hardware labs black ice 420 sr1 czy gt extreme?

 

Jak chcesz zrobić z kompa turbinę to bierz każdą oprócz SR1. Mam SR1 560 i nie narzekam na wydajność

Link to post
Share on other sites

 A co sadzicie o tej płycie : http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=MB-258-MS&groupid=701&catid=5&subcat=2811

Warto sobie zawracać tym glowe?Zmieniam całą platforme i zastanawiam sie czy ma sens kupowac mobo z chlodzeniem wodnym?

Chłodnica juz do mnie dotarla,zamówiłem tą SR1 co mi @natsu polecam..wygląda bardzo solidnie.Mam w domu wentylatory noctua NF-P14.Narazie je zamontuje i zobacze jak bedzie to chłodziło na tej chlodnicy.Czytalem ze noctua nie jest najlepsza na chłodnice..

zobaczymy.Nie wiem czy lepiej push czy pull?tak czy inaczej szukam jakis wentli bo te wizualnie nie przyciągaja oka.

Link to post
Share on other sites

Noctua nie jest najlepsza na chłodnice? A kto Ci takie pierdoły opowiadał. Wg wszystkich Noctua, bequiet, oraz coguary (bardziej popularne w USA) są najlepiej zoptymalizowane pod chłodnice. Wystarczy wspomnieć Noctuę NF-P12, która właściwie została zaprojektowana pod takie zastosowania. W mojej opinii wyżej wymienione wentylatory biją na głowę produkty NB (zwłaszcza eloopy, które są głośne w układzie pull), Corsaira SP i całą plejadę wentylatorów, które mają na opakowaniach opisane niestworzone rzeczy i które albo mają wadliwe łożyska (patrz Corsair) albo wydajność kompletnie niepokrywającą się z rzeczywistością.

 

Fakt, są drogie i sam do niedawna podchodziłem do produktów Noctuy z ogromną rezerwą. Kupiłem i przekonałem się za co płacę. Są diabelnie ciche przy sporej wydajności. Ludzie którzy piszą takie debilizmy najczęściej cierpią na ból d... bo ich po prostu nie stać (w sumie prawda bo trzy wentyle od Noctuy to wydatek prawie 300zł). Prawda jest taka, że jak chce się mieć cichą maszynę przy dobrej wydajności to trzeba trochę więcej wydać. Ja się o tym przekonałem za późno i umoczyłem pieniądze w słabe wentylatory, bo myślałem że wiem lepiej.

 

Jedyną wadą Noctuy są te kolory z gatunku rzadkiego gówienka, ale mogę z tym żyć.

Link to post
Share on other sites

 

 

biją na głowę produkty NB (zwłaszcza eloopy, które są głośne w układzie pull)

:o

Osobiście porównywałem kulturę pracy eloopów (posiadam obecnie) z BQ SW2 (miałem kiedyś) zamontowanych na chłodnicach i mogę śmiało napisać, że nie ma żadnej różnicy... A jestem bardzo wyczulony na takie rzeczy. 

Oczywiście śmigła pracujące z takimi samymi obrotami max ~ 1200RPM

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

No ja porównywałem NB eloop do Noctuy w układzie pull. Noctuy są niesłyszalne a NB wyją jakby ktoś piła ciął. To jest ich wada w układzie push są świetne i złego słowa nie powiem ale w pull (najprawdopodobniej z powodu budowy wirnika) tworzy się jakaś dziwna strefa i powoduje ona gwizd. Nie tylko z chłodnicami. Wystarczy cokolwiek postawić w odległości 5cm od wirnika i powstaje gwizd. Strasznie irytujące i jakby ktoś chciał to chętnie sprzedam za jakieś małe pieniądze 3 sztuki. :)

Link to post
Share on other sites

Szukałem ale nie znalazłem gdzie to czytałem na temat noctua.Generalnie pisali ze jest mocno przereklamowana i ze bardziej zastosowanie pod chlodzenie budy,ze na chlodnicy robią sie glosne.

Ja jeszcze jestem na powietrznym  chłodzeniu i mam zamontowne NH-D14 na proca i jestem bardzo zadowolony.I wydajność i cisza;-).Za kilka dni będe wodował to zobacze jak to w praktyce wygląda.Jeszcze brakuje mi kilku podzespołów.

W budzie mam tez zamontowane wentyle noctuy i be quiet shadow wings.W mojej opini jakość jest podobna obu tych firm.

Poprostu ktoś wprowadził mnie w błąd ze te wentyle raczej do budy mają przeznaczenie.

Na chłodnice czesto własnie polecają NB albo Enermax.

Edytowane przez wojtekunc
Link to post
Share on other sites

@Jacek NB-eloop B12-P pracujące na 1000obr

 

@wojtek

 

Wiesz ja uważam że jest to pitolenie, dziesiątki testów i setki wykresów potwierdzają że Noctuy są po prostu świetne. NB są dobre ale nie w wersji eloop. Mam do dziś XK2 i są świetne i znacznie cichsze niż eloopy. Nie wiem jak z wydajnością ale źle nie było. Enermaxy? Hmm możliwe Testowałem magmy i dawały radę jednak np. wersja TB silence wywarła na mnie negatywne wrażenie ze względu na głośną pracę łożyska i do tego ze względu na perforowane boki mają średnią wydajność w konfiguracji pull (zaciągają powietrze z boków). Na dniach powinny przyjść do mnie Coguary do kompa klienta na łożyska HDB i zobaczymy czy są tak dobre jak ludzie piszą na OCN.

Link to post
Share on other sites

 

 

biją na głowę produkty NB (zwłaszcza eloopy,

 

No kompletnie się nie zgadzam. Eloopy mam u siebie w konfiguracji push ale zupełnie nie odstają od posiadanych przeze mnie BQ silent wings 2 czy (świetnych) phanteksów. Są też wydajniejsze niż BQ i noctua. Noctua w tonacji beż-ochra (czyli "trawnik na wiosnę") jest przyzwoita, miałem u siebie jeszcze przy AC zestawik kilku NF-P12. To oczywiście wentylatory najwyższej klasy ale dźwięk ich łożyska jest dużo bardziej mechaniczny i zdecydowanie mniej przyjemny dla ucha niż w przypadku BQ czy NB. Dlatego też w moim prywatnym rankingu konstrukcje z Austrii zajmują dopiero 3 miejsce (na marginesie: wentylatory od Corsaira to istna tragedia i wymienianie ich w jednym zdaniu z NB i BQ kwalifikuje się pod prasowanie dłoni żelazkiem ;) )


Nie bez przyczyny Phobya w lepszych zestawach LC wrzuca właśnie eloopy we własnym (czarnym) rebrandzie ;) 

Link to post
Share on other sites

@Biafra

 

Nie mówię, że NB są złe w całości. Są do bani w układzie pull a z tego co pamiętam ty masz wszystkie w układzie push i to z dużą ilością miejsca przed wirnikami. W takim układzie NB są naprawdę dobre. Ja niestety muszę mieć pull bo inaczej nie wsadziłbym płyty głównej i właśnie w tej sytuacji NB dają popalić.

Link to post
Share on other sites

@jacekgothic

 

Widze ze masz taką samą bude jak ja :D Dlaczego masz dwie chlodnice?Ja mam zakupioną  black ice SR1 420.Czy to za mało na proca i grafe?Mocno masz podkręconą karte i cpu?Te orginalne Phateksy z tej budy jak dla mnie są za glosne.

Link to post
Share on other sites

 

 

Dlaczego masz dwie chlodnice?

 

A dlaczego nie ;)

 

 

 

Czy to za mało na proca i grafe?

 

Styknie.

 

 

 

Mocno masz podkręconą karte i cpu?

 

Do smarków owszem...

 

 

 

Te orginalne Phateksy z tej budy jak dla mnie są za glosne.

 

 

To je podłącz pod kontroler i przykręć do 1000RPM.

 

Ja swoje trzymam na 500 ~ 700RPM, są bardzo OK.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...