Skocz do zawartości

Pytania do poradnika o chłodzeniu wodnym.


Recommended Posts

Mam zamiar zbudować swój pierwszy układ LC do schłodzenia mam  i5 2500 k 4,7 GHz (początkowo może później gpu ).

Co myślicie o takiej pompie Phobya DC12-260 12V? czy lepiej dorzucić 10 zł do 400 ?

Czy do schłodzenia tego procka wystarczy jedna chłodnica 240?

Czy dołożenie drugiej 240 lub 360 da widoczną różnicę wydajności?

Link to post
Share on other sites

a jaka pompę zamiast tych dwóch o których pisałem.

Może do tematu o LC dodać jakiś ranking pomp i jakieś porównanie parametrów ( coś jak z wentylami )

240- 60mm powinna wejść,

360 -35-40 mm również powinna się zmieścić

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Już jakiś czas chodzi mi po głowie LC i tak rozważając różne opcje jakiś czas temu natrafiłem na  takie zestawy ( opcja ver 360 )

http://angela.pl/p9491,ek-water-blocks-ek-kit-l240.html

http://www.aquatuning.pl/product_info.php/info/p16021_Phobya-Pure-Performance-Kit-240LT.html

znalazłem jeszcze parę innych ale te interesują mnie najbardziej.

 

Czy możecie coś o nich powiedzieć ??

W pierwszej kolejności wodowanie samego CPU.

Skłaniam się do wersji od Phobya ale może to nie koniecznie dobry wybór

Link to post
Share on other sites

A masz zamiar wodować zestaw z podpisu?

 

Powiem Ci, jako ktoś kto ostatnie 1,5 tygodnia spędził na dobieraniu komponentów i telefonowaniu po sklepach, że prawdopodobnie lepiej wyjdziesz dobierając sam sobie komponenty.

 

Jak już lecisz w custom, to niech to będzie custom :) Nie dość, że będziesz miał możliwość doboru kolorystyki, stylizacji bloków, wymiarów pomp, rezów, chłodnic to przede wszystkim zbudujesz coś maksymalnie wydajnego na Twój portfel (I tak najtańszy zestaw jest drogi) i możliwości w obudowie.

 

Dochodzi jeszcze kwestia rozbudowy układu i inwestycji na przyszłość. Ja jeszcze nic nie zmontowałem, a już czuje że z czasem coś będę zmieniał na lepsze, ładniejsze itd.

 

Poza tym w takich zestawach, mogą być mniej wydajne części albo rzeczy które już np. masz a niepotrzebnie za nie płacisz (wentylatory, pasta itp).

 

 

Sam planowałem tylko CPU, a już zamówiłem wszystko pod grafikę, mimo że to tak naprawdę podwaja wszystkie koszty.

Edytowane przez Chantaz
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Powiem Ci tak- te zestawy są świetną opcją jeśli nie chcesz zagłębiać się zbytnio w wybór komponentów LC. Plusem niewątpliwie jest cena zestawu. Wady- zazwyczaj pompa nie porywa wydajnością (DCP2.0 lub 2.2- średniaki- przy rozbudowie układu może boleć), nie masz wpływu na wygląd pętli a dołączone do zestawów wentylatory nie powalają.  

 

Tu masz dokładny test kilku takich zestawów: 

 


 

Pomijają tam istotną kwestię głośności ale nie można mieć wszystkiego... 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Pompka to laing ddc-3.2 18w, grzech było jej nie brać w tej cenie. 

 

edyta

 

Czy to normalne że pompka się tak grzeje że aż złączki i metalowe korki w rezie niemal parzą po ok 30 min na 12v ? Foto małej pętli w spoilerze. Wydaje mi się że to norma bez chłodnic itp ale wole się upewnić

 

 

http://abload.de/img/dsc_0587lmj9f.jpg

 

Edytowane przez PatrykT
Link to post
Share on other sites

Tak się właśnie zastanawiałem nad tą pompką. Wiem że wersja ddc-3.2 ma sterowanie PWM i ciekawi mnie jak ona wypada względem MCP35X. Która lepsza? Cichsza? Czy to samo tylko z innym topem? Zastanawia mnie też czy te pompki można sterować napięciowo. Ja np zmodowałem swoją DDC 1T płytką od DIYINHK  http://www.diyinhk.com/shop/ddc-pump/41-laing-ddc-pump-18w-repair-pcb-wled-smd-soldered-mcp355.html dzięki czemu uzyskałem możliwość sterowania PWM ale nie mogę już pompki sterować napięciowo.

 

Link to post
Share on other sites

Konstrukcja niby ta sama ale jednak na kulturę pracy ogromny wpływ ma sterownik pompki. Nie wiem czy ddc-3.2 i MCP35X mają takie samo pcb dlatego pytałem. Najlepiej jak by wypowiedział się ktoś kto miał okazję bezpośrednio porównać obie pompy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...