Skocz do zawartości

Pytania do poradnika o chłodzeniu wodnym.

Recommended Posts

Mam zamiar zbudować swój pierwszy układ LC do schłodzenia mam  i5 2500 k 4,7 GHz (początkowo może później gpu ).

Co myślicie o takiej pompie Phobya DC12-260 12V? czy lepiej dorzucić 10 zł do 400 ?

Czy do schłodzenia tego procka wystarczy jedna chłodnica 240?

Czy dołożenie drugiej 240 lub 360 da widoczną różnicę wydajności?

• Odpowiedzi 268
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi użytkownicy w tym temacie

Najaktywniejsi użytkownicy w tym temacie

Popularne posty

Nie wiem czy to przeciek na miarę Twoich oczekiwań, ale rozmawiałem telefonicznie (nie dalej jak kilka dni temu) z Brayanem Ramirezem zajmującym się działem pomocy technicznej dla klientów. Brayn stwi

Będzie pasować

Teoretycznie mogą. Pod jedną 360tką natsu miał nawet SLI z 670tek. Nie będzie to powalało wydajnością ale z pewnością da sobie radę. U mnie procek i karta chodzą pod 280tką i 240tką. 

• 2 miesiące temu...

Już jakiś czas chodzi mi po głowie LC i tak rozważając różne opcje jakiś czas temu natrafiłem na  takie zestawy ( opcja ver 360 )

http://angela.pl/p9491,ek-water-blocks-ek-kit-l240.html

http://www.aquatuning.pl/product_info.php/info/p16021_Phobya-Pure-Performance-Kit-240LT.html

znalazłem jeszcze parę innych ale te interesują mnie najbardziej.

Czy możecie coś o nich powiedzieć ??

W pierwszej kolejności wodowanie samego CPU.

Skłaniam się do wersji od Phobya ale może to nie koniecznie dobry wybór

A masz zamiar wodować zestaw z podpisu?

Powiem Ci, jako ktoś kto ostatnie 1,5 tygodnia spędził na dobieraniu komponentów i telefonowaniu po sklepach, że prawdopodobnie lepiej wyjdziesz dobierając sam sobie komponenty.

Jak już lecisz w custom, to niech to będzie custom :) Nie dość, że będziesz miał możliwość doboru kolorystyki, stylizacji bloków, wymiarów pomp, rezów, chłodnic to przede wszystkim zbudujesz coś maksymalnie wydajnego na Twój portfel (I tak najtańszy zestaw jest drogi) i możliwości w obudowie.

Dochodzi jeszcze kwestia rozbudowy układu i inwestycji na przyszłość. Ja jeszcze nic nie zmontowałem, a już czuje że z czasem coś będę zmieniał na lepsze, ładniejsze itd.

Poza tym w takich zestawach, mogą być mniej wydajne części albo rzeczy które już np. masz a niepotrzebnie za nie płacisz (wentylatory, pasta itp).

Sam planowałem tylko CPU, a już zamówiłem wszystko pod grafikę, mimo że to tak naprawdę podwaja wszystkie koszty.

Edytowane przez Chantaz
  • Upvote 1
Powiem Ci tak- te zestawy są świetną opcją jeśli nie chcesz zagłębiać się zbytnio w wybór komponentów LC. Plusem niewątpliwie jest cena zestawu. Wady- zazwyczaj pompa nie porywa wydajnością (DCP2.0 lub 2.2- średniaki- przy rozbudowie układu może boleć), nie masz wpływu na wygląd pętli a dołączone do zestawów wentylatory nie powalają.  

Tu masz dokładny test kilku takich zestawów: 

Pomijają tam istotną kwestię głośności ale nie można mieć wszystkiego... 

• Upvote 2

Pompka to laing ddc-3.2 18w, grzech było jej nie brać w tej cenie. 

edyta

Czy to normalne że pompka się tak grzeje że aż złączki i metalowe korki w rezie niemal parzą po ok 30 min na 12v ? Foto małej pętli w spoilerze. Wydaje mi się że to norma bez chłodnic itp ale wole się upewnić

http://abload.de/img/dsc_0587lmj9f.jpg

Edytowane przez PatrykT

Tak się właśnie zastanawiałem nad tą pompką. Wiem że wersja ddc-3.2 ma sterowanie PWM i ciekawi mnie jak ona wypada względem MCP35X. Która lepsza? Cichsza? Czy to samo tylko z innym topem? Zastanawia mnie też czy te pompki można sterować napięciowo. Ja np zmodowałem swoją DDC 1T płytką od DIYINHK  http://www.diyinhk.com/shop/ddc-pump/41-laing-ddc-pump-18w-repair-pcb-wled-smd-soldered-mcp355.html dzięki czemu uzyskałem możliwość sterowania PWM ale nie mogę już pompki sterować napięciowo.