Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie da się szczerze, bo według mnie szczery zestaw do gier jest bardzo nieopłacalny... i7 + GTX285. Jeżeli taniej to PII x4 BE na DDR2 + GTX285. A jeżeli jeszcze taniej to całość na AMD.

 

nVidia też jest mało opłacalna, ale magia physX działa...

 

no to teraz czytaj nizej, tekst pochodzi z frazpc

 

Dwa rdzenie czy może cztery? - to pytanie, które towarzyszy wielu osobom podczas modernizacji swojej obecnej konfiguracji lub też przy wyborze całkowicie nowej jednostki. Odpowiedź zależna jest w głównej mierze od tego do jakich celów głównie wykorzystywany będzie ów komputer i jakimi funduszami dysponujemy. Odwieczny dylemat dotyczący wyboru producenta CPU zaś okazuje się w dzisiejszych czasach sprawą drugorzędną, w olbrzymiej większości wypadków odpowiedź będzie jedna - Intel. Oferta tego producenta od długiego czasu prezentuje się najciekawiej na rynku za sprawą produkcji procesorów o wyższej wydajności i lepszych możliwościach OC niż konkurencja. Na obu tych polach wyróżniają się ostatnio procesory z rodziny Core 2 wykonane w 45nm, w szczególności modele z rewizji E0. Dziś mam okazję przedstawić Wam dwa właśnie takie produkty - dwurdzeniowego Core 2 Duo E8600 i czterordzeniowego Core 2 Quad Q9550. Zapraszam do lektury testu, w którym pierwsze skrzypce grać będą, jak się okaże, niebagatelne zegary obu procesorów po OC.

no to tyle :lol:

Link to post
Share on other sites

@dragonlore

 

Quad 9550 w tym codzie 87 fps na 4,2ghz i kosztuje srednio 1100zl.

 

Phenom 940 bez odblokowanego mnoznika na 3,7ghz 84 fpsy czyli praktycznie nie zauwazalne. A koszt? Okolo 800 zl. Wiec jestem praktycznie pewien ze boxowskie chlodzenie w 955BE z tym przyslowiowym palcem w tylku quada posklada a cena wciaz nizsza. Do tego quad chodzi z DDR2 nie jest dedykowany pod DDR3 na phenomie sobie wybierzesz ktory ci sie bardziej podoba :lol:

Link to post
Share on other sites

no to teraz czytaj nizej, tekst pochodzi z frazpc

Jakoś nie wiem do czego chciałeś mnie przekonać... dalej uważam, że jeżeli kogoś nie stać na i7 lepiej kupić PII x4, zamiast do gier zmieniać procesor za rok na core2quad który ustępuje PIIx4...
Link to post
Share on other sites

Czesto zdarza mi sie robic cos w 3dsmax albo w AutoCADzie a po chwili mnie wezmie na jakas gre i lete szpilac nie zamykajac owych programow. Zrob jakis konkretny projekt w programie 3d i sprobuj go renderowac + zrobic cokolwiek innego na 2 rdzeniach. I zeby to wygladalo efektywnie.

 

Gratuluje.

Gratulacje dla Ciebie... Ty chyba nie renderowałeś niczego... 3DS MAX + gra :lol::lol: (no chyba, że o saperze myślałeś albo pasjansie).

Takie teksty to były reklamówki procesorów 4 rdzeniowych.

Link to post
Share on other sites

Dobra z renderem troche przesadzilem XD

 

Ale dajmy na to wypalanie plyty + jakies kopiowanie czy inna operacja na plikach + gra

 

Pozatym gdyby koligacja systemowa dzialala lepiej to moglbys sie pobawic w 2 rdzenie do wypalania czy jakiegos tam programu graficznego a reszta do gry. Szkoda tylko ze poki co windowsy zbytnio nie wspieraja wiekszej ilosci rdzeni. Moze w Windows 7 sie poprawi to ;]

Link to post
Share on other sites

Normalnych moze nie ma. Ale uzytkownikow komputera jest wielu ktorzy chca wydajnosci na wielu polach jednoczesnie.

 

Nawet nie wiesz jak moze zdenerwowac aktualizujacy sie w tle antywirus w momencie kiedy grasz w jakiegos FPP czy cos.

 

Ja uzywam komputer do wielu rzeczy jednoczesnie i 4 rdzenie sa dla mnie jedynym konkretnym rozwiazaniem. Siedzac na 2 czuje pewien niedosyt.

Link to post
Share on other sites

Normalnych moze nie ma. Ale uzytkownikow komputera jest wielu ktorzy chca wydajnosci na wielu polach jednoczesnie.

 

Nawet nie wiesz jak moze zdenerwowac aktualizujacy sie w tle antywirus w momencie kiedy grasz w jakiegos FPP czy cos.

 

Ja uzywam komputer do wielu rzeczy jednoczesnie i 4 rdzenie sa dla mnie jedynym konkretnym rozwiazaniem. Siedzac na 2 czuje pewien niedosyt.

 

rece opadaja-tak jak mowilem ,licza sie tylko wasze preferencje a nie rzetelne podejscie do tematu, daje sobie luz bo z wami nie wygram :lol::lol:

Link to post
Share on other sites

Ja to widze tak. Kupisz 2 rdzenie wykrecisz je wkladajac prawie druga kase na chlodzenia i bajery do takiego. I bedziesz mial procka jak 4 rdzenie. A wezmiesz 4 rdzenie podkrecisz i juz jest zonk XD.

 

No i btw.

 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=556849

 

hem hem hem... Pewnie go chlodzili cieklym azotem a polnocny na sprezarce jakiejs, ale to pokazuje potencjal tego procesora.

Link to post
Share on other sites

Nie można porównywać OC na ciekłym azocie do takiego, który każdy jest w stanie uzyskać. I druga sprawa to ile pożyje taki procesor na 7,xx GHz?? Kilkadziesiąt, może kilkaset godzin.

 

Dobre chłodzenie to koszt około 200zł więc nie wiem gdzie tu masz "prawie drugą kasę".

Link to post
Share on other sites

Kij ma osiem końców. Moim zdaniem to i jeden rdzeń jest jak najbardziej w porządku. Wszystko zależy od zastosowań i potrzeb. Podstawą jest zawsze dobre określenie wymagań. Więc nie ma co się przekonywać, które lepsze.

 

Co do Intel/AMD - ja sam nie mam jakiegoś faworyta. Patrzę na koszt i wydajność całej platformy. Miałem do wydania <300zł na procesor, więc wybór padł na E5200. Miałbym więcej - prawdopodobnie byłby to Phenom :lol: Taka dyskusja jest naprawdę trochę bez sensu. Ewentualnie pada pytanie - "Mam 500zł na procesor, co będzie lepsze, Intel czy AMD?". Wtedy można dyskutować, co wyjdzie taniej, co będzie wydajniejsze, co będzie wydalało mniej ciepła, co będzie pobierało mniej prądu itd.

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Słyszałem że Cyrix jest lepszy od wszystkiego co dostępne na rynku, wymiata wszystko w tym nowego i7 i i5.

a tak poważnie to każdy chce kupić jak najlepszy, wydajny i możliwie tani procesor, sądzę że każdy broni na forach swojego (cudownego, ulubionego) procka który akurat znajduje się w komputerze przed innymi zapaleńcami.

Ja miałem chyba każdy możliwy procek u siebie w kompie, intela, amd i wszystkie były fajne, jedne lepsze drugie gorsze, spełniały swoje zadania, każdy ma inne potrzeby, jeden żyje 3dmarkiem, drugi potrzebuje kompa do wszystkiego, a jeszcze inny odstresowuje się po pracy. Niektórzy z moich znajomych nawet nie wiedzą jakiego producenta procesor siedzi w środku i jakoś im to nie przeszkadza.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...