Skocz do zawartości

Czyje procesory lepsze ?


Recommended Posts

Tylko nie rozumiem jak X6 6MB ma być wolniejszy niż X2 6MB w aplikacjach wykorzystujących 6 rdzeni :(

W takich nie będzie wolniejszy ale potencjalnie może tracić względem innych procesorów z większą ilością cache.
Link to post
Share on other sites

No wiadomo, że byłby szybszy, gdyby miał 12MB cache'u...

 

Ale:

w aplikacjach wykorzystujących jeden lub dwa rdzenie może być nawet wolniejszy od nich ponieważ ma tak jak prawie wszystkie Phemomy II tylko 6 MB L3 czyli wychodzi 1MB na rdzeń w X6 a 3MB na rdzeń w X2 :wariat:

Tego nie rozumiem i wyjaśnijcie mi to :(
Link to post
Share on other sites

No ja to jak najbardziej rozumiem ;)

 

Tak jak Phenom II X2 jest lepszy niż Athlon II X2, oczywiście tak samo taktowany :rotfl:

 

Tylko nie rozumiem jak X6 6MB ma być wolniejszy niż X2 6MB w aplikacjach wykorzystujących 6 rdzeni :)

do 6 rdzeni warto było by 12mb - 2mb na rdzeń- a wiadomo im więcej tym mniej procesor będzie robił postojów na takt- wiadomo musi uzupełnić dane w pamięci! Praca wielozadaniowa nie ogranicza się tylko do jednej aplikacji.

 

Apropo intela - Według mnie AMD ma dobre platformy w dobrej cenie. Intel ma wyższą Moc i większe plecy;) AMD idzie na skróty mnoży jajka i podnosi czestotliwość. A intel podobnie tylko obniża częstotliwość, a wzbogaca rdzenie o jednostki wykonawcze i optymalizuje. Będzie pewnie tak 6 rdzeni amd nie dosięgnie 4 rdzeni i7 a już napewno nie i7 950. 6 rdzeni intela dobiją ten fakt^^

Link to post
Share on other sites

weź ty idź na jakieś studia informatyczne jak Ci takie pytania spokoju nie dają.

chyba elektroniczne, informatycy mają na ten temat średnie pojęcie

co racja to racja, nie raz słyszałem, że najlepszymi informatykami są osoby, które z wykształcenia są matematykami :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...