Skocz do zawartości

Czyje procesory lepsze ?


Recommended Posts

a ja powiem tak: zależy jakie zastosowanie i przedział cenowy...

bo różnie to bywa...np procek do 300zł to pewnie AMD Athlon II / Phenom II

a do 1000zł to będzie już Intel królował (core i7)

podobnie z resztą w okolicach 700zł (core i5, choć tutaj już trochę ciężko jednoznacznie stwierdzić, bo po takiej cenie można wyrwać jakiegoś Phenoma II X4)

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jak nie chcesz kręcić, to weź AMD. Nowe Athlon II do 240 w górę to świetne procesory, sprawują się bardzo dobrze już na tanich płytach (czego nie da się powiedzieć o konkurencji) no i bardzo dobrze spisują się w grach. Nie chodzi mi o testy tylko o faktyczny "gameplay". Nie liczy się przecież max fps, tylko wartość przeciętna (tj. ta, która jest przez większość czasu), a tą AMD ma wyższą choćby przez: szybszy dostęp do pamięci i lepszą komunikację PCI-E <-> CPU niż w przypadku Intela.

Oczywiście przy i5 i i7 powyższy argument jest niwelowany, lecz różnica w cenie jest odczuwalna.

Link to post
Share on other sites

Ostatnio coś sie mówi o przyszłych procesorach AMD, może na nie warto poczekać ?

chyba chodzi o Thuban hexa-core czyli 6cio rdzeniowca

i wg mnie nie za bardzo się opłaca na niego czekać

to jest to samo co Phenom II X2 czy X4 tylko z 6cioma rdzeniami

w aplikacjach wykorzystujących jeden lub dwa rdzenie może być nawet wolniejszy od nich ponieważ ma tak jak prawie wszystkie Phemomy II tylko 6 MB L3 czyli wychodzi 1MB na rdzeń w X6 a 3MB na rdzeń w X2 :(

Link to post
Share on other sites

prawie wszystkie Phemomy II tylko 6 MB L3 czyli wychodzi 1MB na rdzeń w X6 a 3MB na rdzeń w X2 :menda:

Panie "znafco", cache jest współdzielony :(:wariat::hahaha:

 

Jeżeli jeden rdzeń potrzebuje 4MB cache'u to je dostanie, jeżeli inne rdzenie jej w danym momencie nie potrzebują :(

Link to post
Share on other sites

mICh@eL: zakładając że

wykonujemy na obu procesorach ta sama aplikacje na 2 rdzeniach, a dodatkowo na 4 rdzeniach thubana jeszce inna, zegary te same....

 

tzn dla desktopa sytuacja czysto teoretyczna, ale na serwerze może być

Link to post
Share on other sites

gdzie ja to miałem tego emota...dobra, będzie bez

 

Kto normalny na umyśle zakłada wątek o takim temacie??

 

:menda::(:/

 

proste że Intel lepszy...

 

Nie słuchajcie go ludzie, duchy przeklęte go opanowały i bluźni.... :(:wariat::hahaha:

 

pozwolę sobie się powtórzyć...zależy jaki przedział cenowy rozpatrujemy i zależy jakie ma być zastosowanie procesora (chociaż to już mniej się liczy)

a tak na marginesie...IMO faktycznie trochę temat bez sensu :P

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Że niby X6 6MB będzie wolniejszy niż X2 6MB w aplikacjach wykorzystujących 6 rdzeni :(:wariat::hahaha::menda::(

W n-wątkowej nie, ale już w 1 czy 2 wątkowej może być wolniejsze jeżeli soft będzie korzystał mocno z podsystemu pamięci (np. WinRAR).

 

IMO zwiększając liczbę rdzeni powinno zwiększać się i cache (wide i7 i i9 (aka 980x czy jakoś tak)) ale tu wiadomo, 45nm, 6 rdzeni, wysokie napięcie i trzeba się utrzymać w TDP a dodatkowy cache to więcej tranzystorów, więcej V, więcej W, itd.

Link to post
Share on other sites

Ale co tu jest do rozumienia.

W aplikacjach, w których duży nacisk jest na korzystanie z pamięci różnica będzie odczuwalna przy procesorze z większą ilością cache (tu dobry przykład to PDC E5400 i C2D E8200 - w WinRar ten drugi osiąga przewagę rzędu 10-15% mimo nawet gorszego zegara). W grach różnicy nie będzie jeżeli o to chodzi.

Link to post
Share on other sites

No ja to jak najbardziej rozumiem :wariat:

 

Tak jak Phenom II X2 jest lepszy niż Athlon II X2, oczywiście tak samo taktowany :hahaha:

 

Tylko nie rozumiem jak X6 6MB ma być wolniejszy niż X2 6MB w aplikacjach wykorzystujących 6 rdzeni :(

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...