Skocz do zawartości

nazaropeth

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  854
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

9 Neutralny

O nazaropeth

 • Tytuł
  Pasjonat

Informacje

 • Miejscowość:
  Zielona Góra

Osiągnięcia

 • 3DMark 06:
  4839
 1. Prawdopodobnie po instalacji sterowników do karty układ dźwiękowy zintegrowany z grafiką został ustawiony na domyślny. Sprawdź w panelu sterowania w zakladce dźwięk przez które wyjście jest mapowny dźwięk i zmień na układ na płycie.
 2. Pierwsze: 64-bitowy system przy tej konfiguracji będzie chodził dość wolno, bardziej pasowałby 32-bitowy. Drugie: czy masz przypadkiem napęd na SATA i kontroler ustawiony w tryb RAID/AHCI? Miałem ten sam problem przy instalacji Win7 u siebie, ale z wykrywaniem dysku - system nie chciał załadować sterownika AHCI, ale wynikało to z OC sprzętu. Jeśli jednak napęd masz podłączony na ATA to nie powinno być najmniejszego problemu, sterownik rodzajowy powinien się zainstalować bez jęknięcia. Co do dystrybucji MSDN - tak, bywają różne cuda ze względu na modyfikacje takich dystrybucji. Jak nadmieni
 3. Jeśli zbytnio nie kombinujesz z systemem (grzebanie w rejsetrze, stosowanie modowanych driverów itp) to możesz z czystym sumieniem wyłączyć przywracanie systemu zupełnie na wszystkich dyskach. Zazwyczaj jak już dochodzi do sytuacji, że przywrócenie systemu jest konieczne o wiele bardziej korzyste jest wtedy zainstalowanie go od nowa. Osobiście sam wyłączam przywracanie zupełnie już na poziomie usługi systemowej - odczuwalnie szybciej instalują się sterowniki czy oprogramowanie, a gdy już mam system skonfigurowany tworzę obraz partycji na wypadek poważnej awarii (przywrócenie systemu do stanu 1
 4. Zdecydowanie bardziej opłacalna jest opcja z E8400
 5. Reinstalacja systemu raczej będzie konieczna.
 6. Jak płyta ma taki feler to najpewniej uszkodzony jest mostek południowy i w krótce też będą problemy z portami USB, siecią i dźwiękiem. Szkoda zachodu.
 7. SSD jest dobrym wyborem tylko i wyłącznie do zainstalowania na nim systemu i aplikacji. Hybryda pod tym względem jest o tyle lepsza, że dane są na zwykłym tależowcu a SSD służy bardziej jako dodatkowy bufor, dzięki któremu odczyt jest szybszy. Jeśli jednak zależy Ci na wydajności, to lepiej wziąć szybki dysk SATA3 pojemności rzędu 500GB i więcej + SSD 64GB na system. No chyba, że nie trzymasz na komputerze krytycznie ważnych plików i jesteś w stanie przełknąć, że zginie Ci np: 100GB zdjęć itp.
 8. Jeśli miałby HD6570/6670 to mógłby wykorzystać HybridCrossFire - wtedy mógłby mieć większą wydajność. W innym wypadku nie ma znaczenia.
 9. Zintegrowana karta liczy się właściwie jedynie przy korzystaniu z niej. Jeśli jednak komputer ma działać z dedykowaną kartą, to nie ma sensu rozważać opcji APU.
 10. Co tak słabo podbijasz napięcie? To jest procesor czterordzeniowy, potrzebuje więcej prądu. Obniż też HT do poziomu 1600. A, pamięci jak masz ustawione? Obniż je nieco, to powiino dać się wykręcić jeszcze co nieco (i tak z szybkości 1066MHz nie skorzystasz, więc kręć je na okolice 850-900MHz)
 11. Zdjęcie, które dołączyłeś nie chce się załadować, więc nie mogę zobaczyć jak to wygląda. Jeśli jednak jak wspomniałeś wentylatory ledwo dmuchają, to wypadałoby je zmienić na coś snesowniejszego. Choć może też wystarczyć przełożenie dysków nad wentylator przedni, wtedy więcej powietrza będzie tłoczone bezpośrednio w okolice karty graficznej.
 12. Z temperaturami masz poważny problem. 5000 generalnie jest raczej letni niż gorący i nawet podkręcony do 3GHz na boxowym chłodzeniu utrzymuje się w okolicach 50*C. Podaj model obudowy, albo najlepiej zdjęcie środka, to się wymyśli jakieś sensowne rozwiązanie w kwesti chłodzenia.
 13. Podkręcanie starą dobrą metodą podnoszenia HTT Na forum jest cała masa wątków dotyczących podkręcania procesorów AMD seri K8 i wyżej, zasady są te same
 14. Podkręcanie może niewiele Ci dać, ze względu na to, że 3500+ jest procesorem jednordzeniowym. Niemniej jeśli chcesz go podkręcać, zacznij od tego, żeby pamięci ręcznie ustawić na 667MHz pozostawiając timingi na poziomie przewidzianym dla 800MHz. Napięcie procesora spokojnie możesz ustawić na 1,38V bo normalne dla niego jest 1,35. Mnożnik HT ustaw na 4, wtedy będziesz mógł podbić magistralę procesora do 250MHz, co powinno dać Ci 2,8GHz taktowania CPU. W teori powinno to działać poparawnie, o ile płyta będzie skłonna podbić napięcie zasilania CPU, co w przypadku Twojej może być problemem (jedn
 15. nazaropeth

  Napiecie

  Sens podnosić napięcie jest wtedy, kiedy zaczna tracić stabilność - wywala na pulpit lub pojawiają się "bluskriny" Oczywiście napięcie podnosisz minimalnie do uzyskania stabilności, robienie dużych skoków nie ma większego sensu. Jak już podniesiesz napięcie i karta będzie stabilna to można podkręcać dalej i tak w kółko do uzyskania maksymalnych stabilnych wartości.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...