Skocz do zawartości

kupowanie podzespołów w hurtowni lub od producenta czy to możliwe


Recommended Posts

Aby zostać Partnerem ABC Data należy podpisać i dostarczyć do ABC Data umowę dealerską (w dwóch egzemplarzach) wraz z załącznikami oraz dołączyć do niej komplet dokumentów rejestrowych firmy. Umowa dealerska i załączniki powinny być podpisane przez osoby upoważnione prawnie do reprezentowania firmy. - cytat z ich strony

 

Zdziwiłbym się jakby sprzedali osobie fizycznej - chyba że jak napisał Sid - w hurtowych ilościach by rozważyli taką możliwość :)

Link to post
Share on other sites

chyba że jak napisał Sid - w hurtowych ilościach by rozważyli taką możliwość

akurat w przypadku ABC data - wątpię, są elastyczni jak, hm... wał napędowy z poloneza.

poza tym ceny w ABC są dość wysokie w porównaniu z innymi hurtami (generalizując), a zawsze (lub prawie zawsze) w sieci znajdzie się taniej.

Link to post
Share on other sites

A masz działalność gospodarczą?

A jakbyś miał, to jak uzasadnisz urzędowi podatkowemu kupno karty graficznej dla graczy do firmy? Firma będzie zarabiać pieniądze na graniu w gry?

 

Ty to byś pewnie sobie du**ę szkłem podtarł, żeby zaoszczędzić na papierze.

Link to post
Share on other sites

taa zostało mi troche papieru ściernego i sobie nim du*e podcieram .. ogarnij stary nie znam się na tym to pytam a zawsze pare dodatkowych groszy wole wydać na coś innego chodźby na prezent dla dziewczyny niż oddawać złodziejom z państwa czyt. politykom etc

Link to post
Share on other sites

Złodziejom czy nie, dlaczego masz niesłusznie unikać opodatkowania?

Rozumiem, że ja, jak i cała reszta podatników mamy być zadowoleni i służyć Ci pomocą w miganiu się od opłat, żeby nasza krwawica szła na Twoją opiekę zdrowotną, czy na dojazd straży pożarnej bo Ty nie chcesz płacić?

 

Jak chcesz mieć parę dodatkowych groszy, to zacznij się prostytuować - do tego nie musisz mieć ani działalności gospodarczej i jesteś zwolniony od VAT!

Link to post
Share on other sites

a co chesz ? podaj adres to wpadne ... nie każdy zarabia krocie aby móc sobie sprawić sprzęt za 10 tysi. Nie każdego stać a podwyższanie podatku z roku na rok i podwyższanie cen mi się nie podoba . Czemu i5 2500k jakichś czas temu kosztował średnio 750zł a teraz nawet 900 trzeba za niego płacić? Czemu wszystko drożeje ? Jak coś drożeje to przynajmniej ja niewiem jak ty staram się jak najwięcej zaoszczędzić. Średnia krajowa na poziomie 4 tysięcy ? HAHA chyba apo dodaniu tych co zarabiaja 1200zł na utrzymaniu całej rodziny i tych co zarabiają 30000 na utrzymanie całej rodziny.

Link to post
Share on other sites

@Jack a nie ? czemu wszystko drożeje ? Czemu za złotówki moge kupić mniej euro albo $ niż kiedyś niech państwo coś z tym zrobi ... co do obniżek a podwyżek na święta - w moim zestawie za free mam ACIII na święta i i5 2550k nie za mniej wiecej 860zł tylko stówkę mniej na święta ;) z 6800zł dostałeś z powrotem 1100zł i brawo odemnie :) może tylu bym nie dostał ale zawsze to coś a za 1100zł można już naprawdę coś ciekawego kupić a nie musze oddawać tego aby potem premier latał za moje pieniądze bo mu jest ,,wygodniej'' niż samochodem.

 

Edit: dzwonilem dzis do morele.net dowiedziałem się że jest możliwośc bez problemu uzyskania faktury VAT a co za tym idzie - zniwelowania podatku w moim zestawie . Vat Wynosi 23% więc z mojego zestawu kosztującego 3500zł odejmuje 800zł i zostaje mi 2800zł a to chyba mało za taki : http://www.morele.net/inventory/info/v5FH0M/ zestawik ;)

Edytowane przez swiezak018
Link to post
Share on other sites

Vat Wynosi 23% więc z mojego zestawu kosztującego 3500zł odejmuje 800zł i zostaje mi 2800zł

kolega Swiezak ma chyba nikłe pojęcie o tym jak działają podatki. otóż... aby móc odliczyć VAT należy go najpierw pobrać od klienta - odliczenie występuje od podatku należnego, czyli najpierw musiałby Kolega założyć działalność, zgłosić się do US jako płatnik VAT i zacząć zarabiać - od zarobionej kwoty należy wtedy odprowadzić podatek należny VAT pomniejszony o podatek ujęty w kosztach. czyli żeby móc ten VAT "odzyskać" musi najpierw wystąpić obowiązek jego zapłaty...

przecież firma płacąc swoim dostawcom za sprzęt do dalszej sprzedaży lub ten wykorzystywany w firmie (czyli "koszt") też rozlicza się kwotami brutto a VAT odlicza od podatku należnego... nikt w handlu krajowym nie płaci kwot netto od faktur :)

Edytowane przez tofix
Link to post
Share on other sites

mając 17 lat raczej firemy bym nie mógł mieć , ma ją mój wujek (firma transportowa) który prowadzi ją od już cho cho lat i jeszcze więcej . Wiem że sklepowi morele zapłaciłbym te 3500 a potem jakoś odebrać różnice (w tym wypadku te 23%). Tak to działa ? wiem że mam małe pojęcie o tym i dlatego się pytam

Link to post
Share on other sites

Wiem że sklepowi morele zapłaciłbym te 3500 a potem jakoś odebrać różnice

nie, nie tak to działa...

spróbuję jak najprościej:

mam firmę, wystawiłem klientowi fakturę na 10 000zł netto, czyli 12300zł brutto, klient zapłacił 12300zł, w czym jest 2300zł podatku VAT - ja, jako płatnik ten VAT muszę odprowadzić do urzędu skarbowego. ale jeżeli w tym samym miesiącu poniosłem kosz - np kupiłem komputer za 1000zł netto, czyli zapłaciłem 1230zł brutto (w tym 230zł podatku VAT), to od podatku należnego 2300zł odejmuję VAT już zapłacony, czyli 230zł, więc do skarbówki odprowadzam 2300zł - 230zł = 2070zł.

nic w przyrodzie nie ginie.

 

no chyba że firma cały czas kupuje sprzęt nie wykazując dochodu - wtedy można złożyć do skarbówki wniosek o wypłatę nadpłaconego podatku VAT - zwrot gwarantowany jest w ciągu 6 miesięcy, nalot inspektorów i skrupulatna kontrola skarbówki w firmie w ciągu paru dni :)

Edytowane przez tofix
Link to post
Share on other sites

skonsultowałem się z pewnym znajomym który pracuje w banku powiedział mi on mniej więcej coś takiego : płacisz kwote brutto > bierzesz fakturę > idziesz do skarbówki (tu nie jestem pewien czy powiedział skarbówka) > i pieniądze dostaje spowrotem (w tym wypadku mój wujek który jest właścicielem i płacił za produkt)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...