Skocz do zawartości

Jak Wam chodzi Far Cry 3?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Warren1987,

Recommended Posts

Dziwi mnie, że jeszcze nikt temu :cenzura: (bo jak go inaczej nazwać?) tego, że owa opcja zwie się v-sync, nie synch.

Swoją drogą dobry dekiel trzeba mieć by kłócić się o tak mało istotne rzeczy i na dodatek bezpardonowo wmawiać, że jego 100fps jest lepsze, niż moje 60. W gry się gra, a nie liczy klatki, Boże...

Edytowane przez Igoruss
wulgaryzmy
Link to post
Share on other sites

No nie wiem, ja np. miedzy 30fps a 60fps widzę fiametralną róznicę. Ale nei zgodzę się z tym, że pierwszy przypadek (30fps) to pokaz slajdów i ''nie da się grać'', bo da się i to spokojnie, tylko to zależy też od konkretnej gry.

Ale szukanie różnicy między 60 a 100fps... Nie będę komentował. W obu przypadkach mamy 100% płynność.

Link to post
Share on other sites

A tak mimo że zwykle ufny ze mnie chłopak to chciałbym zobaczyć ten komputer od tych 100 klatek, najlepiej z karteczką z nickiem z forum... Zwłaszcza że przy msaa x8 na mojej 680tce jest jakaś śmieszna ilość klatek.

Ale jeśli to prawda i kolega lordonos dysponuje takim smokiem o jakim opowiada, to tylko kolejny dowód na to że posiadanie dobrego sprzętu nie musi iść w parze z wiedzą na temat komputerów. Zastanawiająco często idzie jednak w parze z bezpodstawnie rozdętym ego.

 

Wymyśliłeś sobie właśnie że gram na ultra detalach.
Link to post
Share on other sites

A ja mondralo mam kartę Geforce i sprawdzałem adaptive v-syncha sprawdzałem v-syncha 1/2 odświerzania zwykłego v-syncha i bez v-syncha gry więc sie nawet nie kompromituj. Miejsce testowe to miejsce w grze gdzie fps spada nie zależnie od v-syncha, karty graficznej i procesora jakiego kompa byś nie dał w takich miejscach jest wyraźny spadek fps. Wiec jak spada ze 140 na 70 to v-synch 75hz 75fps spadnie do 33fps ja mam 85hz i u mnie spadało do 43 a v-synch 1/2 od razu wciskał 1/2 ilości klatek do odświerzania i nie trzeba było szukac miejsc testowych. Adaptiv włącza się i wyłącza i jest taka tragedia że się grać nie da.

 

Opowiedz nam jeszcze czego potrzebuje twoja myszka. Radzę też doczytać co tak na prawdę robi v-sync. Jeśli masz bez niego spadek ze 100fpsów na 70 to z włączoną synchronizacją nie będziesz miał 35fpsów ale cały czas 60 (jeśli taki masz monitor). Bredzisz takie głupoty że się przykro robi.

Bafra niestety musze się zgodzić z tymi spadkami klatek do połowy odświeżania , choc tego nie rozumiem miałem to już w dwóch grach u mnie spadało własnie do 30

PS. Czy nowe sterowniki do 310.70 dają kopa w tej grze ktos testował juz ???

Edytowane przez aleksander12
Link to post
Share on other sites

Znalazlem w sieci to może przyda się posiadaczom kart Nvidia :

 

Here's few tips i found useful to make it look good and also run without fps drops / crashes.

 

Nvidia control panel 3D settings:

V-Sync = adaptive

FXAA = enabled

Power Saving = off ( best performance mode )

 

In-game :

V-sync = Off

MXAA = Off

SSAO Method = SSAO

 

Other settings depend on your rig. ( i have maxed every other setting. using GTX 680 )

And also i have been playing in offline mode ( UPLAY ).

 

With these settings i haven't got single crash and fps never drops under 60

 

P.S. Mnie pomogło i uplay mam online

Edytowane przez rafbest2009
Link to post
Share on other sites

Nowe sterowniki dla Radeonów oraz profile do tych sterowników również rozwiązują spadki przy użyciu MSAA. Rozwiązałem problem crashy. Problemem było OC gpu.

"Far Cry 3 hangs and automatically reboots the system during Gameplay

Do not overclock your system, especially for this game. Overclocked systems including both CPU and graphic cards can cause this problem due to overheating or lot of stress on processors. It is better to run your system components at stock speed."

http://forums.techytohelp.com/index.php?topic=1819.0

Najgorsze jest to że podkręcenie radka 7850 daje porządnego kopa ale niestety tego dobrodziejstwa nie mogę użyć w FC3.

Link to post
Share on other sites

Czytałem też gdzieś na forum jak gość miał 660 (nie pamiętam czy TI) w wersji OC i też mu wywalała gra. Musiał obniżyć taktowanie karty z fabrycznych o 100 i dopiero mógł grać stabilnie ;)

Zastanawiam się z czego to wynika. Czy to nadal problem sterowników czy taka jest charakterystyka gry (silnika, optymalizacji)

Oczywiście przykładów było więcej natomiast nie sądziłem, że wersje fabrycznie kręcone mogą mieć problemy :/

http://forums.ubi.com/showthread.php/732539-Crashing-after-5-40-minutes-of-gameplay-without-fail!

Edytowane przez Fikuzi
Link to post
Share on other sites

w zwykłej rozgrywce nowe stery nie poprawiają płynności - neistety

 

Otóż mając 3570k ( 4,6ghz) / 8gb ramu/ Gtx 660ti żeny móc grać w mojej natywnej rodziałce 2560x1600 muszę wyłączyć wygładzanie i dać cienie na niskie - wtedy nie spada mi ponizej 30 klatek

 

niestety wygładzanie w tej rodzielczości zabija komputer :/

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Miałem krótką styczność z grą wczoraj. Dzisiaj sobie popykam. Po kilku minutach nie stwierdziłem problemów. Ustawienia na max, Aniso 4x, AA wyłączone, Frame Limiter 23fps włączony, Vsync Adaptacyjny 30fps włączony. Z racji włączonego Vsync adaptacyjnego i Frame limitera z MSI Afterburnera nie wiem ile miał bym fps gdyby to wyło wyłączone i nawet mało mnie to obchodzi :) Na zadanym poziomie chodzi stabilnie jak skała :)

 

Taka sam ilość fps była w standardowej rozdzielczości jak i w ultra wysokim 1920x1200.

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

W sumie powiem Wam że FC3 bez AA wygląda świetnie i mi to do szczęścia potrzebne nie jest w innych grach bez AA widać mocno poszarpane krawędzie i słabo to wygląda a w FC3 jakoś to zrobili że bez AA wygląda świetnie i nie widać poszarpanych krawędzi więc niech poprawią jeszcze troszkę optymalizację i będzie ok

Link to post
Share on other sites

Widać o wiele bardziej niż w innych grach. FC3 to jedyna gra w której robiłem wszystko by to AA uruchomić. Bez MSAA są okropne zęby na każdej desce. Minimum to MSAA 2 w moim wypadku

 

Ciekawa rzecz. Gra śmiga przez jakiś czas w 45-60 klatkach po czym spada do okolic 35-40. Chyba nie przestanie mnie zaskakiwać

Edytowane przez natsu
Link to post
Share on other sites

Ładnie wy tu macie kompy kurde, az mi sie słabo robi karty po 3k i tak dalej...

 

Ja na GeForce 9800GT Procek E5500 2.8Ghz 2gb gram w tą gre na średnich 40-50 fps i mam banana na twarzy że w ogóle to działa

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...