Skocz do zawartości

Jak Wam chodzi Far Cry 3?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Warren1987,

Recommended Posts

Athlon II X4 @ 3.5ghz

4gb ram

GF GTX 275

 

Rozdz. 1680x1050 Vsync OFF DX 9

 

niskie : http://naforum.zapodaj.net/e6ef4096e05d.jpg.html

średnie: http://naforum.zapodaj.net/d42dee8b9ee5.jpg.html

wysokie: http://naforum.zapodaj.net/63b66f9cd067.jpg.html

ultra: http://naforum.zapodaj.net/d1dbd11cba3c.jpg.html

 

Test robiony tylko w tym samym miejscu w innych ilość fps może się różnić albo mniej albo więcej. Co nie zmienia faktu ze na tej słabej konfiguracji gra działa zadowalająco oczywiście na DX 9 bo 11 stary GTX nie obsługuje.

Edytowane przez arunia19
Link to post
Share on other sites

Siema, mam dziwny problem. Zacząłem grac w FC3 i po jakiś czasie wyłączył się komputer, całkowicie. I przez kilka minut nie można go ponownie uruchomić. Włączyłem ponownie grę, ale zaczęła się ciąć, i teraz gram na wszystkich ustawieniach na low i niska rozdzielczość a i tak czasami tnie. A i czasami znowu wyłącza się komputer, jak poprzednio. Poradzicie coś? Bo nie bardzo wiem co mam robić. Inne nowe gry chodzą całkiem ładnie - od Battlefielda3 przez Maxa Payne3 i najnowszy Hitman - Wszystko śmiga na wysokich ustawieniach. Mój komp : i7 860, 4GB ram, Radeon HD 5870 1GB ram. POMOCY !!!

Link to post
Share on other sites

Chciałbym pomóc,ale nie umiem. Ilość żali na temat tragicznej optymalizacji jest przytłaczająca. Crashe, bugi, glitche, MSAA zdzierające 50% klatek (tak w ogóle to u mnie właśnie powoduje te dziwne artefakty na ekranie) to hasła przewodnie Far Cry 3. Nawet wymuszanie AA w sterowniku nie daje żadnego efektu. SLI też oficjalnie nie działa i trzeba sobie radzić używając NVInspectora. Kilka patchy + porządne sterowniki i pewnie gra stanie się w pełni grywalna

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

wooki

sprawdź temperatury sprzętu

bo takie wyłączanie się nie jest dobrym znakiem :D

na początek AMD OverDrive/ lub jeżeli masz intela to OCCT przez chociaż 30 min

po tym MSI Kombustor stress teścik, a na koniec PSU Stress test może wyjdzie w praniu co się dzieje

Link to post
Share on other sites

GTX570, i3 530@4,0, 4gb, 3xWD640-RAID0.

 

Wszystko na max, dx9 bo różnic do dx11 nie widzę poza zwisami w tym drugim. AA off, Vsync off w panelu Nvidia i grze, 1920x1080.

Jest od wystarczająco płynnie do bardzo płynnie. Zrobię kilka pomiarów frapsem później.

Link to post
Share on other sites

Ktoś wie może o co ka man ? Bo już mnie zaczyna ta gra w****iać

 

http://youtu.be/_XVuP8dBlvE

 

Optymalizacja pod dx11 jest do bani,nawet nie wiem po co jest dx11 jak różnic nie widzę a zrobiłem u siebie sporo scrn by porównać.

Co prawda u mnie nie ma tak drastycznych spadków jak u ciebie ale spróbuj wł tryb letterbox jak nie pomoże to graj w dx9 jest o niebo lepiej bo z tym dx11 tu to jakaś ściema.

 

aa na temat procesorów mam nadzieje czytałeś.

Link to post
Share on other sites

Uwaga pływająca myszka atakuje port z konsolki dopiero od od 70-100 fps jak się wacha mysz przestaje pływać do tego trzeba wyłączyć acceleracje myszki i v-syncha.

Ale to typowe w portach z konsoli w Call of Fiuty Black Ops 2 i Menel of Honor było to samo

poniżej 70 fps stutter i spowolnienia.

Tak że się tak nie cieszcie z tych 40-50 fpsów :)

 

Zrób chetnie sie dowiem ile masz klatek w grze podaj minimalny i maxymalny fps.

Edytowane przez Lordonos
Link to post
Share on other sites

Fakt jest taki że ten DX 11 w Far Cry 3 to o kant du*y bo ja go nie widzę nigdzie, a gra mi chodzi normalnie jak walne ALT+ENTER czyli zrobię w oknie i potem pełny ekran to już nie ma takich dropów do 15 FPS i to robi V-sync bo w momencie tych dropów wszedłem w menu i zrobiłem v-sync off i już klatki tak nie leciały, nie wiem od czego to się tak zrobiło ale przed rozpoczęciem gry zawsze robię ją w oknie i potem pełny ekran i już jest ok co nie zmienia faktu że optymalizacja jest do bani a czy zrobię DX9 czy DX11 gra chodzi tak samo i fps też tyle samo więc ktoś tu chyba sobie z nas zażartował (Ubisoft) myślą że jak dają DX 11 to nas nabiorą hehe.

Link to post
Share on other sites

U mnie spada do 70 i gołym okiem tego nie zobaczysz tylko ja gram z programem który mi pokazuje fps a nie wymyślam ile mam jak wiekszośc ludzi na forum.

50 fps w far cry 3 to już jest stuttering a w opcjach sterownia nie ma smooth mouse.

Jest ten śmieszny mouse accelerate ale to +50 fps to już jest tragedia a dodać do tego v-synch to tylko buźka :)

 

Fakt jest taki że ten DX 11 w Far Cry 3 to o kant du*y bo ja go nie widzę nigdzie, a gra mi chodzi normalnie jak walne ALT+ENTER czyli zrobię w oknie i potem pełny ekran to już nie ma takich dropów do 15 FPS i to robi V-sync bo w momencie tych dropów wszedłem w menu i zrobiłem v-sync off i już klatki tak nie leciały, nie wiem od czego to się tak zrobiło ale przed rozpoczęciem gry zawsze robię ją w oknie i potem pełny ekran i już jest ok co nie zmienia faktu że optymalizacja jest do bani a czy zrobię DX9 czy DX11 gra chodzi tak samo i fps też tyle samo więc ktoś tu chyba sobie z nas zażartował (Ubisoft) myślą że jak dają DX 11 to nas nabiorą hehe.

 

 

A ja wiem czemu po wyłączeniu v-syncha gra zaczęła lepiej chodzić.

U mnie od razu miałem z automatu to wyłaczone.

Bo v-synch limituje liczbę klatek do odświerzania i w miejscu gdzie zwalnia

o 50% na v-synchu jak masz 75hz to spada do 30 fps

A bez v-syncha spada ze 100 na 70 ale trzeba mieć szybki komputerek.

Link to post
Share on other sites

Nic juz nie obczajam co Wy tu wypisujecie :P

 

majac monitor 60hz i gram na 1920x1080 przy 50fps odczuwam stuttering na gtx 660 OC.

 

czyli wylaczajac v-sync bedize lepiej? plynniej?

 

najlepsze ze gra tuz po wlaczeniu dzialajac z 5min dziala plynniutko, dopiero po jakims czasie zaczyna lekko skakac nawet przy 50fps

Edytowane przez lukill
Link to post
Share on other sites

Adaptive v-synch to jeszcze gorsze gó**o od v-syncha najlepiej grać bez tego i bez acceleracji myszki.

AMD athlon 64 x2 4200+ 2.21ghz

2gb 667mhz ddr2

gt240 512mb (ddr5)

 

full hd na najniższych. fps nie sprawdzałem, bo gram dopiero od godziny ;d ale jest grywalnie i spokojnie sobie gram.

 

Bo nigdy nie grałes w 100 fpsach żeby miec porównanie :)

 

Nic juz nie obczajam co Wy tu wypisujecie :P

 

majac monitor 60hz i gram na 1920x1080 przy 50fps odczuwam stuttering na gtx 660 OC.

 

czyli wylaczajac v-sync bedize lepiej? plynniej?

 

najlepsze ze gra tuz po wlaczeniu dzialajac z 5min dziala plynniutko, dopiero po jakims czasie zaczyna lekko skakac nawet przy 50fps

 

Wyłącz ja to zawsze wyłączam w grach.

do tego obniż detale i bedziesz miał płynnie.

Link to post
Share on other sites

Adaptive v-synch to jeszcze gorsze gó**o od v-syncha najlepiej grać bez tego i bez acceleracji myszki.

 

Bo nigdy nie grałes w 100 fpsach żeby miec porównanie :)

 

 

Wyłącz ja to zawsze wyłączam w grach.

do tego obniż detale i bedziesz miał płynnie.

 

własnie nie bede mial plynnie bo gra po parunastu minutach grania i tak lubie sobie pozwalniac, poskakac i poszarpac obojetnie czy zmniejsze detale czy nie :P

Link to post
Share on other sites

Fakt jest taki że ten DX 11 w Far Cry 3 to o kant du*y bo ja go nie widzę nigdzie, a gra mi chodzi normalnie jak walne ALT+ENTER czyli zrobię w oknie i potem pełny ekran to już nie ma takich dropów do 15 FPS i to robi V-sync bo w momencie tych dropów wszedłem w menu i zrobiłem v-sync off i już klatki tak nie leciały, nie wiem od czego to się tak zrobiło ale przed rozpoczęciem gry zawsze robię ją w oknie i potem pełny ekran i już jest ok co nie zmienia faktu że optymalizacja jest do bani a czy zrobię DX9 czy DX11 gra chodzi tak samo i fps też tyle samo więc ktoś tu chyba sobie z nas zażartował (Ubisoft) myślą że jak dają DX 11 to nas nabiorą hehe.

 

Raczej to ściema dx11. Gdy by w tej grze i tak obszernym świecie w którym poruszasz się gdzie chcesz był dx11 to każdy z nas odpalił by pokaz sliding.Czemu jest wszystko edytory map jak w far cry2 a nie dali benchmarka by można było sobie sprawdzić ?

Link to post
Share on other sites

A ja wiem czemu po wyłączeniu v-syncha gra zaczęła lepiej chodzić.

U mnie od razu miałem z automatu to wyłaczone.

Bo v-synch limituje liczbę klatek do odświerzania i w miejscu gdzie zwalnia

o 50% na v-synchu jak masz 75hz to spada do 30 fps

A bez v-syncha spada ze 100 na 70 ale trzeba mieć szybki komputerek.

 

To jedna z najgłupszych rzeczy jakie ostatnimi czasy przeczytałem. Gratulacje.

Link to post
Share on other sites

A ja nie rozumiem tych którzy mają spadki do 50fps i sie im źle gra... Przecież to jakaś paranoja. Procek mi trochę chyba ogranicza kartę bo mimo zmian ustawień ciągle mam 30fps i całą główna fabułe przeszedłem na 30fps i uważam że grało się świetnie i płynnie. Oczywiście wiem jaka jest różnica między 60fps a 30fps w grze i że komfort grania jest większy ale jednak muszę stwierdzić że mi to wystarczyło.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...